ایمون بنن درباره کلاس 83 داندی یونایتد: شرم آور این است که هرگز تکرار نخواهد شد | داندی یونایتد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Oدر 15 می 1983، ایمون بنن باید بخشی از تیم داندی یونایتد در یک پذیرایی مدنی می بود. این تیم خارق‌العاده تحت مدیریت فوق‌العاده‌ای، جیم مک‌لین، یک روز قبل قهرمان لیگ برتر اسکاتلند شده بود. بنن گل دوم یونایتد را در برد 2-1 در خانه داندی، رقیب بزرگ یونایتد به ثمر رساند. بنن می گوید: «شرم آور واقعی این است که هرگز تکرار نخواهد شد. “مگر اینکه داندی یونایتد توسط یک کشور خاورمیانه خریداری شود.”

بنن به تعهد قبلی خود احترام می گذاشت. او توضیح می دهد: “من موافقت کرده بودم که در یک گواهینامه برای جیم مک آرتور، دروازه بان هیبس بازی کنم.” «من آن یکشنبه به ادینبورگ رفتم، باران مانند میله های پله می بارید. خماری.”

بنن قرار بود به مصاف جان براونلی، مدافع سابق هیبس و نیوکاسل برود. بنن می گوید: «من بال چپ هستم، او دفاع راست است. دو دقیقه بعد از بازی، او مرا به هوا می برد. همین بود، بازی ادامه دارد. ناگهان دارم دیوانه می شوم. فقط در نیمه وقت بود که از خودم پرسیدم که چرا با این مرد درگیر جنگ هستم. بیست و چهار ساعت زودتر، ما قهرمان لیگ شدیم.

بنن دوباره غایب قابل توجهی بود زیرا کلاس 83 یونایتد در مسابقه اخیر تاندیس به مناسبت چهلمین سالگرد تنها عنوان قهرمانی در تاریخ باشگاه به میدان رفت. مردی که یک ریباند از پنالتی مهار شده خود به ثمر رساند تا یونایتد دو تا را در دنز پارک به ارمغان آورد کجا بود؟

بنن در مورد پاسخش به دعوت شدنش می‌گوید: «به آن مرد گفتم: «فکر می‌کنم وقت آن است که روی آن پرده بکشم». “من فکر می کنم کمی بر بازیکنانی که در باشگاه هستند سایه می اندازد. زمانی که من بازیکن بودم، بازیکنان قدیمی را که جام را برده بودند بیرون می کشیدند و من فکر می کردم: “خدایا کمکم کن اگر روزی اینطوری شدم.” من دوست دارم با پسرها ملاقات کنم، یک چیز خصوصی، فقط به خاطر دوران قدیم، اما چیزی که باشگاه سازماندهی می کند و به زمین می رود؟ نه، برای من نبود.»

بنن همیشه یک متفکر اصیل بود. او احتمالاً هرگز اعتباری را که به خاطر سبک بازی زیبا و در عین حال بسیار مؤثرش شایسته آن بود دریافت نکرد. هارتز از او درخواست کرد که در سال 1979 به چلسی برود – باشگاه تاینکاسل به شدت به پول نقد نیاز داشت – اما دوران حضور بنن در استمفورد بریج پس از جانشینی دنی بلانچ فلاور توسط جف هرست محکوم شد. بنن در مورد قهرمان جام جهانی 1966 انگلیس می گوید: “فکر نمی کنم او علاقه زیادی به مردم اسکاتلند داشت.” او احتمالاً نیمی از عمر خود را صرف سوءاستفاده از اسکاتلندی ها کرده است.

همانطور که خط مشی معمولی مدیر یونایتد بود، مک لین زمانی وارد عمل شد که بنن به دنبال مسیری برای بازگشت به شمال بود. یونایتد ری استوارت را به مبلغ 440000 پوند به وستهام فروخت و 165000 پوند برای بنن خرج کرد و او را به عزیزترین بازیکن در تیم قهرمان تبدیل کرد.

مجسمه جیم مک‌لین در بیرون تانادیس به نشانه دستاوردهای او در داندی یونایتد
مجسمه جیم مک‌لین در بیرون تانادیس نشان‌دهنده موفقیت او در داندی یونایتد است. عکس: استیو ولز / پی

دستمزد بنن از 440 پوند در هفته در چلسی به 125 پوند کاهش یافت، به اضافه 100 پوند برای هر حضور و پاداش برنده شدن. داستان هایی منتشر شد مبنی بر اینکه حقوق پایه پایین بازیکنان یونایتد باعث ایجاد مشکلاتی برای آنها در هنگام پیگیری وام مسکن شده است. بنن به یاد می آورد: «مدیران بانک ها نسبت به فوتبالیست ها بسیار دلسوز بودند. پسران می‌توانند نشان دهند که در سال گذشته بیش از 125 پوند در هفته درآمد داشتند. من وام مسکنی در چلسی گرفتم که هرگز نباید آن را می گرفتم، اما مدیر باشگاه هوادار چلسی بود. اگر می‌خواستم می‌توانستم دوبل داشته باشم.»

یونایتد در زمین سود برد. تیم – از جمله هامیش مک آلپاین، پل هگارتی، موریس مالپاس، ریچارد گوف، دیوید ناری، پل استوروک و رالف میلن – هنوز هم از زبان خارج می شوند. آنها مانند آبردین الکس فرگوسن، که چند روز قبل از پیروزی یونایتد در دنز، جام برندگان جام را به دست آورد، یک نیرو در اروپا بودند.

بنن می گوید: «ما خیلی شبیه هم بودیم، خیلی نزدیک بودیم. فرگی باهوش بود، او در مورد شرکت قدیمی و تمام مزایایی که آنها داشتند صحبت می کرد. از 80-81، زمانی که فصل شروع شد، فکر می کردید که می توانید قهرمان لیگ شوید. اکنون هیچ بازیکنی خارج از سلتیک و رنجرز نمی تواند چنین فکری کند.

مک لین که در سال 2020 درگذشت، بسیار خرافاتی بود. این یکی از نکات عجیب مربی‌ای بود که به عنوان یک نابغه به حساب می‌آمد، اما یک نکته ناقص بود. رابطه بنن با مک لین خوش اخلاق آنقدر پیچیده نبود که وجود نداشت.

بنن می‌گوید: «جیم مک‌لین جوراب‌های هر کسی را دور از زمین فوتبال جذاب می‌کرد. «او کمی شبیه یک سیاستمدار باهوش بود، می‌توانست همه چیزهای درست را بگوید. مردی که جانش را به داندی یونایتد داد، آنجا نمی توانی سرزنشش کنی. 24/7 بود. اما او تازه شروع به دیوانه شدن کرد. مشکل این بود که ما موفق بودیم، بنابراین او بدتر و بدتر شد.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

دیدگاه بنن به صورت مجزا در نظر گرفته نمی شود. همیشه بین کسانی که مک‌لین را می‌ستایند و کسانی که حتی دهه‌ها بعد از مربی‌ای که یونایتد را به نیمه‌نهایی جام ملت‌های اروپا ۱۹۸۴، فینال جام یوفا ۱۹۸۷ و سه فینال جام حذفی اسکاتلند برد، کمی ناراحت بودند، وجود داشته است. بنن می گوید: «ما بازیکنان خوبی بودیم و او ما را جمع کرد. این نکته کلیدی است. این چیزی است که بازی ها را برنده می شود. بازیکنان بد بازی ها را می باختند. ما سخت تمرین کردیم، همه با هم خوب بودیم، سال ها با هم بودیم. همه این موارد کمک کرد.

بازیکنان از یکدیگر لذت بردند. شما این واقعیت را که ما خوب بودیم بدیهی فرض کردید. همه فقط بازی کردند. همه همسران با یکدیگر رابطه خوبی داشتند. اونجا واقعا بهم خوش گذشت.

اکنون مدیران به پشت شما دست می زنند و شما را در آغوش می گیرند. او دقیقا برعکس بود. بعد از بازی‌ها، وقتی او با صدای بلند و فریاد وارد می‌شد، فقط به صدای سفید تبدیل شد. خاموش کردی

«روش برخورد من با آن این بود که اصلاً با او تعامل نداشته باشم. من هیچ وقت به او مشکلی نگفتم و هیچ نصیحتی نخواستم چون او از آن علیه شما استفاده می کرد. در چهار سال گذشته که آنجا بودم، هرگز یک کلمه با او صحبت نکردم. “صبح بخیر، شب بخیر…” همین بود. غم انگیز بود اما این روش من برای برخورد با آن بود. من قرارداد داشتم، با خیلی چیزها موافق نبودم اما آنجا بودم.»

Bannon در واقع بخش جدایی ناپذیر یک داستان موفقیت برای اعصار بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …