آخرین داده ها نشان می دهد که هشت کشور اتحادیه اروپا زندان های پر ازدحام را تجربه کرده اند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

قبرس، ایتالیا، فرانسه و سوئد کشورهایی بودند که شلوغ ترین زندان ها در اروپا را داشتند.

بر اساس آخرین داده های منتشر شده توسط یورواستات، تعداد زندانیان در اتحادیه اروپا در سال 2021 افزایش یافت و هشت کشور عضو سلول های شلوغ را تجربه کردند.

این ارقام به 475000 نفر افزایش یافت – افزایش 2.5 درصدی نسبت به سال قبل – معادل 106 زندانی در هر صد هزار نفر از ساکنان اتحادیه اروپا در سال 2021.

پیش از آن، تعداد زندانیان در اتحادیه اروپا از سال 1993 تا 2012 به طور قابل توجهی 24 درصد افزایش یافته بود، در حالی که جمعیت تنها کمتر از 5 درصد رشد کرد.

حدود 14 کشور از 26 کشوری که در این آمار گنجانده شده بودند، پس از کاهش تحت تأثیر کووید در سال 2020، افزایشی در میزان زندانیان مشاهده کردند.

در حالی که مجارستان و لهستان مشترکاً بالاترین نرخ زندانیان را داشتند، فنلاند و اسلوونی کمترین نسبت زندانیان به ساکنان را ثبت کردند.

علیرغم اینکه سال 2021 دومین پایین ترین میزان از ابتدای قرن است، زندان های هشت کشور عضو اتحادیه اروپا با ازدحام بیش از حد مواجه بوده اند.

ارقام بعد از آن آمده است WHO اخیرا گزارش حاکی از آن است که بیش از یک سوم کل زندانیان در زندان های اروپایی به دلیل “مسائل ازدحام بیش از حد” از اختلالات سلامت روان رنج می برند.

زندان‌های قبرس پر ازدحام‌ترین زندان‌های اتحادیه اروپا بودند و تقریباً 50 درصد بیشتر از ظرفیت رسمی زندانیان داشتند.

حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا گزارش قبرس را به دلیل شلوغی زندان‌هایش در سال 2022 محکوم کرد و بسیاری از پناهجویان مجبور به اتخاذ شرایط سخت شدند.

ارقام مالت نشان می دهد که این کشور هنوز یک سوم فضای زندان خود را خالی است. در مجموع، 17 کشور علیرغم افزایش نرخ زندانیان، «سلول‌های اضافی» داشتند.

بلژیک اخیرا 300 زندانی را آزاد کرد به منظور جلوگیری از ازدحام بیش از حد – اشاره به وضعیت کشور با وجود نداشتن آمار رسمی برای سال 2021.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …