صندوق‌های بازنشستگی «پایدار» متهم به پاکسازی بیش از میلیاردها دلار در شرکت‌های نفت و گاز | صنعت بازنشستگی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به افرادی که حقوق بازنشستگی خود را در صندوق هایی سرمایه گذاری می کنند که مدعی اعتبار سبز هستند، هشدار داده می شود که ممکن است در واقع از بزرگترین شرکت های نفت و گاز جهان حمایت کنند.

ابتکار ردیاب کربن گفت که مدیران دارایی علیرغم تعهد علنی برای حمایت از تلاش‌ها برای محدود کردن افزایش دمای جهانی به 1.5 درجه سانتیگراد، 376 میلیارد دلار (295 میلیارد پوند) در شرکت‌های نفت و گاز سرمایه‌گذاری کرده‌اند. اندیشکده محیط زیست مستقر در لندن و نیویورک دریافت که بیش از 160 صندوق دارای برچسب سبز 4.6 میلیارد دلار در 15 شرکت از جمله ExxonMobil، Chevron و TotalEnergies نگهداری می کنند.

همچنین دریافت که 25 عضو ابتکار مدیران خالص صفر دارایی در آن شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند و برخی دارایی‌های خود را در سال 2022 افزایش داده‌اند. NZAM گفت ابتکار بین‌المللی آن دو سال پیش آغاز شد و سرمایه‌گذاران برای تغییر استراتژی‌های خود به زمان نیاز داشتند.

این هشدار در حالی است که سازمان رفتار مالی بریتانیا آماده انتشار قوانین ضد سبزشویی است که قصد دارد نحوه برچسب گذاری صندوق های سرمایه گذاری را پاک کند.

اکنون فقط کمتر از 50 درصد از همه کارمندان بریتانیا به طرح‌های کارفرمایی یا حقوق بازنشستگی خصوصی پرداخت می‌کنند تا بتوانند نحوه سرمایه‌گذاری پول خود را انتخاب کنند – از سال 2012 که کارفرمایان از نظر قانونی موظف شدند به طور خودکار کارگران را در یک طرح محل کار ثبت نام کنند، افزایش چشمگیری داشته است. اکثر افرادی که دارای حقوق بازنشستگی خصوصی یا ISA سهام و سهام هستند، نحوه سرمایه گذاری پول خود را انتخاب می کنند و بسیاری بر پایداری تاکید می کنند.

صنعت مالی با ایجاد وجوهی با نشان پایدار، آب و هوا، کربن، انتقال یا ESG – مخفف محیط زیست، اجتماعی و حکومت، واکنش نشان داده است.

Maeve O’Connor، یکی از نویسندگان گزارش، و تحلیلگر Carbon Tracker Initiative، گفت: “آنچه که ما دریافتیم این است که این سرمایه ها، علی رغم نامشان، اغلب می توانند موقعیت های بزرگی را در شرکت های سوخت فسیلی داشته باشند.” برای سرمایه گذاران خرد که ممکن است گمراه کننده دیده شود. اگر من در یک صندوق سبز سرمایه گذاری می کنم، آیا می خواهم سرمایه گذاری من به ExxonMobil باشد؟ احتمالا نه.”

بر اساس این گزارش، صندوق سرمایه‌گذاری جهانی ACS Climate Transition BlackRock می‌گوید در شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند که «موقعیت خوبی برای به حداکثر رساندن فرصت‌ها و به حداقل رساندن خطرات بالقوه مرتبط با گذار به اقتصاد کم کربن دارند» – اما در 10 مورد از آنها 219 میلیون دلار دارد. 15 شرکت پیشرو نفت و گاز

اوکانر گفت که مدیران دارایی معمولاً اهداف عملکردی را در دوره‌های کوتاهی دریافت می‌کنند که ممکن است بر تفکر آنها تأثیر بگذارد. او گفت: “آنها را می توان طی دو تا پنج سال ارزیابی کرد و این مقیاس زمانی واقعاً با واقعیت های انتقال انرژی مطابقت ندارد.”

ائتلاف هایی مانند کمپین UK Divest و Share Action برای سرمایه گذاری پایدار صندوق های بازنشستگی. رابرت نویز، اقتصاددان انرژی در پلتفرم لندن، بخشی از UK Divest، گفت که با حدود 2 تریلیون پوند سرمایه گذاری در حقوق بازنشستگی، این بزرگترین منبع سرمایه گذاری در بریتانیا است و مردم باید از ارائه دهندگان مستمری خود برای کسب اطلاعات بپرسند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او گفت: «مردم باید سه سوال بپرسند. «آیا مانند شرکتی که برای سوخت‌های فسیلی پول خرج می‌کند، روی مشکل سرمایه‌گذاری می‌کند؟ آیا روی چیزهایی سرمایه گذاری می کند که باعث ایجاد تغییرات در اقتصاد واقعی می شود و برنامه های زیست محیطی را هدایت می کند؟ بنابراین، برای مثال، دیدن اینکه چگونه سرمایه گذاری در مایکروسافت باعث تغییر به سمت صفر خالص می شود، دشوار است.

و ثالثاً، آیا در مورد نیاز به اقدام سیاسی صریح است؟

سخنگوی NZAM گفت که در حالی که شرکای آن «در دیدگاه کربن ردیاب مشترک هستند مبنی بر اینکه صنعت نفت و گاز باید به سرعت کربن زدایی کند تا به فوریت بحران آب و هوایی پاسخ دهد، بیانیه تعهد مدیران دارایی خالص صفر، امضاکنندگان را ملزم نمی کند که سهام خود را انتخاب کنند. رسیدن به یک هدف آب و هوایی خاص». وی افزود: سرمایه گذاران منفعل نمی توانند بدون تغییر قابل توجه استراتژی سرمایه گذاری خود از بخش نفت و گاز خارج شوند.

NZAM انتظار داشت که صندوق‌هایی که دارای پورتفولیوی منفعل هستند در گفتگو با شرکت‌ها، رای‌گیری نیابتی و حمایت از سیاست‌ها شرکت کنند تا دارایی‌های خود را با تعهد 1.5C هماهنگ کنند. این سخنگو افزود که مدیران دارایی به دولت ها وابسته هستند تا تعهدات خود را تحت توافق پاریس انجام دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …