چگونه نام جدید یک پایگاه نظامی به همسر و مادر نظامی افتخار می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فورت بنینگ اکنون رسماً فورت مور است، تنها پایگاه ایالات متحده که برای یک زوج متاهل نامگذاری شده است.

آرین یون، عکاس و همسر نظامی، بیش از 10 سال است که جامعه نظامی را مستند کرده است. او از فورت مور، گا گزارش داد.

ژنرال هارولد جی مور فرماندهی نیروها را در اولین نبرد بزرگ جنگ ویتنام بر عهده داشت، نقشی که در یک کتاب و یک فیلم به تصویر کشیده شده است. همسر او، جولیا، یک قهرمان برای همسران نظامی بود و راه را تغییر داد که وقتی یکی از سربازان کشته می شود، به اقوام بعدی اطلاع داده می شود.

به افتخار آنها، فورت بنینگ در جورجیا در روز پنجشنبه به طور رسمی به فورت مور تبدیل شد، زیرا وزارت دفاع اسامی و نمادهای کنفدراسیون را از اموال نظامی حذف کرد. فورت مور تنها پایگاهی است که برای یک زوج متاهل نامگذاری شده است.

سرلشکر کورتیس بازارد، فرمانده فورت مور، در مراسمی به مناسبت این تغییر، با اشاره به ژنرال مور با نام مستعار خود گفت: «هال و جولی مور با هم مظهر بهترین ارتش ما و بهترین های کشور ما هستند.

او افزود: «فورت مور با تکریم آنها، فداکاری همه جانبازان، به ویژه برجسته کردن کسانی که از ویتنام هستند را به رسمیت می شناسد. همچنین نقش مهمی را که همسران و خانواده‌های ارتش در موفقیت ارتش ما ایفا می‌کنند، تقویت می‌کند.»

اعتراضات به قتل جورج فلوید توسط پلیس در سال 2020 منجر به گفتگوهای گسترده تری در مورد نژادپرستی شد و خواستار تغییر نام سایت هایی شد که به افتخار افسران کنفدراسیون که برای حفظ بردگی و برتری سفیدپوستان جنگیدند، تجلیل می شد. کمیته ای که توسط کنگره برای توصیه نام های جدید برای 9 پایگاه ایالات متحده ایجاد شد، فورت مور را برای فورت بنینگ انتخاب کرد که بیش از 50 سال پس از پایان جنگ داخلی به نام ژنرال طرفدار برده داری نامگذاری شده بود.

ژنرال بازارد در اظهارات خود در روز پنجشنبه به نقش ژنرال مور در ادغام ارتش پرداخت. او گفت: “به عنوان ژنرال فرمانده فورت اورد، کالیفرنیا، در زمان تنش های نژادی بالا، هال سیاست فرصت های برابر را برای ممنوعیت تبعیض وضع کرد.”

ژنرال مور پس از فارغ التحصیلی از وست پوینت، بیش از 30 سال در ارتش خدمت کرد و مأموریت هایی در سراسر جهان داشت. اما او را شاید بیشتر به خاطر رهبری اش به عنوان سرهنگ دوم در آغاز جنگ ویتنام به یاد می آورند.

در نوامبر 1965، رهبر نظامی، نیروهای بیش از حد خود را به دره ایا درنگ برد و درگیری خونینی در گرفت. نیروهای ویتنام شمالی در چیزی که یک پیروزی تاکتیکی برای ایالات متحده تلقی می شد عقب نشینی کردند. اما تلفات سنگین بود. در طی 72 ساعت، 79 سرباز آمریکایی کشته و 121 نفر زخمی شدند.

ژنرال مور در خاطرات خود به یاد می آورد: «در جنگ، جهان ما به مرد سمت چپ و مرد سمت راست ما و دشمن در اطراف کوچک شد.» این نبرد و اقدامات او بعداً در فیلمی با بازی مل گیبسون به تصویر کشیده شد.

در جبهه داخلی، خانواده‌های نظامی مستقر در فورت بنینگ تلگراف‌های وسترن یونیون را دریافت کردند که در آن اخبار از دست دادن این شوهران، پدران و پسران جوان حکایت داشت. ارتش که عادت نداشت به این همه خانواده به یکباره اطلاع دهد، راننده تاکسی را برای تحویل تلگرام استخدام کرد.

جولی مور دید که این عمل فاقد شفقت و انسانیت است. او در نامه ای می نویسد: «این یک راه بسیار ظالمانه بود که به یک زن بگوییم دنیایش به پایان رسیده است.

او و دیگر همسران پس از اطلاع، شروع به همراهی با رانندگان تاکسی و دلجویی از همسران کردند. به دلیل کار او، وزارت دفاع شروع به درخواست کرد که یک افسر و یک کشیش هنگام اطلاع به خانواده حضور داشته باشند.

فداکاری او به خانواده های نظامی منجر به توسعه خدمات اجتماعی ارتش شد، که برنامه ها و منابع آموزشی را برای کمک به حمایت از سربازان و خانواده های آنها، به ویژه از طریق اعزام و جابجایی های مکرر، ارائه می دهد.

جولی و هال مور که پنج فرزند داشتند، در 32 سال 28 بار حرکت کردند. طبق گفته وزارت دفاع، پرسنل نظامی فعال به طور متوسط ​​هر دو تا سه سال یک بار جابجا می شوند که به نرخ بالای بیکاری برای همسران نظامی کمک می کند. در طول اعزام، تمرینات آموزشی و سایر وظایف، همسران نظامی که بیشتر آنها زن هستند، اغلب به تنهایی فرزندان خود را بزرگ می کنند.

هنگامی که سربازان به خانه باز می گردند، روند ادغام مجدد را پشت سر می گذارند و خانواده ها نیز خود را تطبیق می دهند. بچه ها گاهی برای اولین بار با والدینشان آشنا می شوند یا با آنها آشنا می شوند.

سرگرد ویلر به یاد می آورد که درست پس از تولد دخترش خانه را برای یک اعزام 9 ماهه ترک کرد. وقتی برگشت، گفت: «بروکلین اجازه نداد او را ببرم.» خانم ویلر افزود: «وقتی او به خانه آمد، او نمی‌خواست با او کاری داشته باشد. او می گفت: “چرا به مامان من دست می زنی؟” این احمقانه ترین تجربه بود.»

در این مراسم، دیو، کوچک‌ترین پسر مورز، فارغ‌التحصیل و سرهنگ بازنشسته ارتش، درباره ارزش‌هایی که والدینش به عنوان یک خانواده نظامی نمایندگی می‌کردند، صحبت کرد. او گفت: «ما معتقدیم طراحی مجدد فورت بنینگ از این نظر منحصر به فرد است که با مثال هال و جولی مور، ارتش همچنان خانواده های ارتش را برای آمادگی ارتش و انجام ماموریت ضروری می شناسد.

با پایان مراسم، ربکا گل ورکنتین شروع به خروج کرد اما مکث کرد تا به سربازان حاضر در جایگاه نگاه کند. او دست تکان داد و دریایی از دستان به عقب تکان داد.

در سال 1965، او یکی از تلگراف‌های مخوف را دریافت کرده بود که می‌گفت شوهرش جک گل در عملیاتی در ایا درنگ کشته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …