“احساس کردم خیلی به من خیانت شده است”: موسیقیدان کلاسیک پس از شکایت از سر و صدا مجبور به ترک آپارتمان در لندن شد | موسیقی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رهبران صنعت هشدار داده‌اند که پس از اینکه یکی از اعضای گروه کر کلاسیک مدیایوال بیبس به دلیل پخش موسیقی در آپارتمانش، اخطاریه کاهش نویز دریافت کرد، نوازندگان با یک قرعه‌کشی کدپستی شکایات مربوط به صدا مواجه هستند.

به فیونا فی گفته شد که او “صدای بیش از حدی از نواختن آلات موسیقی ایجاد کرده است که قابل شنیدن و قابل تشخیص از دارایی شما است” و او باید از ایجاد “صدای دیگر از ملک به شکل پخش موسیقی با صدای بلند” دست بردارد.

این خواننده 35 ساله خواننده است و گیتار، پیانو و سوت کم می نوازد – فلوت مانند و با صدای پایین تر از یک سوت پنی.

او قرار است ماه آینده شروع به یادگیری قطعات جدید برای کنسرت‌ها با مدیایوال بیبس کند، چیزی که به گفته او تحت این اخطار غیرممکن است، زیرا هشدار داده شده است که ممکن است به دلیل نقض آن تا 5000 پوند جریمه شود.

او گفت: «آنها می توانند به زور وارد خانه من شوند و همه ابزارهای من را که امرار معاش من است، مصادره کنند. “این واقعا ناراحت کننده بود. احساس می‌کردم خیلی به من خیانت شده و خیلی مورد حمله قرار گرفته‌ام، چون واقعاً هر کاری از دستم بر می‌آمد انجام داده بودم. نمی دانستم آنها از من چه انتظاری دارند. این کار من است. من چیزهایی برای یادگیری دارم، چیزهایی برای تمرین.”

فی گفت که پولی برای خرج کردن در یک پرونده قضایی گران قیمت برای مبارزه با این اخطار ندارد، بنابراین از آپارتمان در جنوب شرقی لندن نقل مکان کرد و در حال کاناپه‌سواری است.

او طوماری را برای حمایت از حق نواختن آلات موسیقی آغاز کرده است که تاکنون توسط 23000 نفر امضا شده است و می گوید قوانین مربوط به سر و صدا بسیار نامشخص است و بیش از حد به صلاحدید و قضاوت افسران بهداشت محیط واگذار می شود.

نائومی پول، دبیر کل اتحادیه موسیقی دانان، گفت که اعضای او در مورد شکایات مربوط به سر و صدا با قرعه کشی کدپستی مواجه شدند.

او گفت: «متاسفانه شوراهای مختلف، افراد مختلف، به شیوه‌ای متفاوت با آن برخورد می‌کنند. هیچ نوع پارامتر تنظیمی وجود ندارد. اگر در یک محیط کار موسیقی می‌سازید، به دلایل بهداشتی و ایمنی، سطوح دسی بل تنظیم شده است. اما شما آن را در خانه خود ندارید.

اعضای ما باید به طور منظم تمرین کنند – این یک بخش اساسی از کار آنهاست و آنها همیشه فضای تمرین خارجی برای رفتن ندارند، به خصوص اگر فریلنسر باشند. افراد بیشتری از خانه کار می‌کنند، بنابراین تصور می‌کنم که ما با این مشکلات بیشتر مواجه خواهیم شد.»

انجمن مستقل موسیقی دانان (ISM) به حدود نیم دوجین موسیقیدان در سال کمک می کند تا با شکایات مربوط به سر و صدا، که برای مدتی پس از قرنطینه های همه گیر افزایش یافت، رسیدگی کنند. در سال 2016 به جیمز کارابینو، فینالیست نوازنده جوان سال کمک کرد تا اعلامیه‌ای را که او را از تمرین پیانو برای بیش از یک ساعت در روز در خانه خانواده‌اش در کنزینگتون، غرب لندن منع می‌کرد، لغو کند.

دبورا آنتس، مدیر اجرایی ISM، گفت: «توانایی پخش موسیقی در خانه، چه برای تمرین حرفه ای و چه برای اوقات فراغت، باید محافظت شود. اخطارهای کاهش نویز نباید برای ممانعت از نوازندگانی که به اقتصاد و فرهنگ ما کمک زیادی می کنند استفاده شود، همانطور که این آخر هفته در لیورپول شاهد بودیم. [at Eurovision] و در جریان تاجگذاری اخیر

استفاده از قانون برای جلوگیری از تمرین یک نوازنده در خانه به سادگی اشتباه است.»

فی در ژوئیه سال گذشته به آپارتمان طبقه اول نقل مکان کرد، اما زمانی که در حال تمرین بود، شروع به دریافت شکایت از همسایگان طبقه پایین خود کرد. من از نواختن پیانو در خانه دست کشیدم و شروع به شکایت از سازهای دیگر کردم. آموزش موسیقی را از خانه متوقف کردم.»

او گفت که سعی کرده است با بازی در انتهای دیگر ملک از اتاق نشیمن همسایه‌هایش را در خود جای دهد، اما روابط بین آنها به هم خورد. در ژانویه، شکایات به شورای لویشم افزایش یافت، که یک میانجی و سپس یک شاهد حرفه ای را فرستاد تا در ماه بعد با هر دو همسایه صحبت کند.

در این بیانیه آمده است که فی در طی میانجیگری با تعیین زمان تمرین موافقت نکرده است و شورا در ماه بعد یک شاهد حرفه ای را فرستاد تا با هر دو همسایه صحبت کند.

فیونا فی با بابس مدیای وسط در یک فیلم تبلیغاتی برای یک تور آینده
فیونا فی (جلو)، به همراه دیگر اعضای بابس قرون وسطایی، در یک فیلم تبلیغاتی برای یک تور آینده. عکس: اشلی جونز

یک سخنگوی گفت: “گزارش این شاهد حرفه ای تایید کرد که موسیقی از محل سکونت در خانه شاکی شنیده می شد و در سطح غیر منطقی بود.”

ما موسیقیایی و خلاقیت ناحیه خود را جشن می گیریم و حق مردم برای نواختن ساز در خانه خود را به رسمیت می شناسیم. ما فقط زمانی مداخله می‌کنیم که شکایت‌هایی دریافت کنیم و همیشه سعی می‌کنیم این موارد را دوستانه حل کنیم.»

سخنگوی گفت که اطلاعیه کاهش سر و صدا “آخرین راه حل” است. در این مورد، متأسفانه، زمانی که ما سعی کردیم پیشنهادات و راه‌حل‌های معقول را برای یافتن تعادل جستجو کنیم، مستاجر از مشارکت خودداری کرد و شکایات متعدد دیگری دریافت کردیم.»

افسران گزارش دادند که سر و صدا شامل تمرین با چندین نوازنده بود و آنها بیش از 25 بار در چهار ماه و نیم با این دو حزب در تماس بودند.

فی گفت که در طی میانجیگری از او خواسته شده بود که فقط یک ساعت در روز بازی کند، که زمان کافی برای یادگیری و نوشتن مطالب جدید نبود، و این ایده را رد کرد که او از مشارکت خودداری کرده است.

“آنها به من گفتند که تحت نظر هستم و من گفتم “عالی – من آنقدر سر و صدا نمی کنم” و [mediator] گفت نیازی نیست نگران باشم.»

او گفت که از سایر همسایه‌ها پیام‌های حمایتی دریافت کرده است و یک تمرین را با یک نوازنده ویولن سل و یک گیتاریست برگزار کرده است که قبلاً در مورد آن هشدار داده بود.

کاترین بلیک، بنیانگذار گروه بیبس قرون وسطی و خواننده پیشین باغ سکس میراندا، گفت که با کمک به او برای یافتن مکانی جدید برای تمرین، از فی حمایت کرده است.

او گفت: «این یک وضعیت بسیار وحشتناک است. من واقعاً به او احساس می کنم – نوازنده بودن. پول درآوردن آنقدرها هم آسان نیست و یافتن جای دیگری برای زندگی گران است. او یک خواننده فوق العاده، یک سوپرانوی شگفت انگیز است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …