بایدن در برابر ترامپ: نقشه راه برای انتخابات ریاست جمهوری 2024

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حال حاضر، برگزاری مجدد مسابقه 2020 تقریباً قطعی به نظر می رسد. در حالی که ماه ها تا اولین دوره مقدماتی باقی مانده است، چه کسی بهترین موقعیت را برای برنده شدن دارد؟

رای دهندگان جمهوری خواه و دموکرات باید نزدیک به یک سال صبر کنند تا در مورد نامزدهای خود تصمیم بگیرند، اما کمپین انتخابات ریاست جمهوری 2024 ایالات متحده در حال حاضر به خوبی در جریان است.

تا کنون، شانس به نفع رقابت رودرروی جو بایدن و دونالد ترامپ است، اولین انتخابات از سال 1892 که یک رئیس جمهور سابق را در مقابل رئیس جمهور مستقر قرار می دهد. پس چه چیزی می توانیم انتظار داشته باشیم، و چه کسی ممکن است در صدر باشد؟

بایدن ماه گذشته رسماً نامزدی خود را برای انتخاب مجدد آغاز کرد و آمریکایی ها را برای پیوستن به او با شعار جدیدی دعوت کرد: «بیایید کار را تمام کنیم». در همین حال، از سوی دیگر، نظرسنجی‌ها، اعداد و ارقام جمع‌آوری کمک‌های مالی و حمایت‌ها همگی به یک راه اشاره می‌کنند: در حالی که او هم‌اکنون با رقبای اصلی و همچنین مشکلات جدی قانونی مواجه است، ترامپ قرار است نامزدی جمهوری‌خواهان را به دست آورد.

او اخیراً توسط هیئت منصفه بزرگ نیویورک به دلیل پرداخت پول به بازیگر فیلم بزرگسالان استورمی دنیلز متهم شد، اما طبق یک نظرسنجی اخیر، 68 درصد از رای دهندگان جمهوری خواه تحقیقات در مورد رفتار او را “با انگیزه سیاسی” می دانند و موافق هستند که “ما” باید از او حمایت کند».

رئیس جمهور سابق در بحث پول نیز جلوتر است. ستاد انتخاباتی ترامپ از جمع آوری کمک مالی 15.4 میلیون دلاری برای سه ماهه اول سال خبر داد که او را از دو نامزد دیگر اعلام شده حزب جمهوری خواه پیشی گرفت. ویوک راماسوامی، کارآفرین «ضد بیداری» 11.4 میلیون دلار اعلام کرد، مبلغی که عمدتاً از ثروت شخصی او تأمین شده است. در همین حال، نیکی هیلی، سفیر سابق ترامپ در سازمان ملل، ابتدا ادعا کرد که رقم مشابهی را مطرح کرده است، اما در نهایت معلوم شد که تنها 5.1 میلیون دلار درآمد داشته است.

نکته مهم این است که اعداد ترامپ منعکس کننده اثر کیفرخواست اخیر او یا دعوای مدنی نیست که او را مسئول تجاوز جنسی دانست. در دو هفته پس از کیفرخواست استورمی دانیلز، کمپین ترامپ 15.4 میلیون دلار اضافی جمع آوری کرد و بیش از 312000 کمک مالی دریافت کرد که 97 درصد آن کمتر از 200 دلار بود.

برکت تأسیس

اگر پول مهم است، تأییدها نیز اهمیت دارند. در حالی که حمایت از ترامپ به دور از اتفاق آرا است، رهبران افراطی حزب جمهوری خواه در واشنگتن تاکنون همچنان از او حمایت می کنند. هیلی از نظر حمایت های سطح بالا چندان مورد توجه قرار نگرفته است، در حالی که سایر نامزدهای احتمالی که هنوز وارد این عرصه نشده اند – برای اولین بار، مایک پنس، معاون رئیس جمهور سابق – نشانه کمی از جمع آوری بخار نشان می دهند.

این احتمال وجود دارد که ران دیسانتیس، فرماندار محبوب فلوریدا، تهدیدی برای نامزدی ترامپ باشد. اما در حالی که او مدت‌ها به عنوان مهم‌ترین رقیب ترامپ شناخته می‌شود، صحبت‌ها درباره شانس او ​​در برابر رئیس‌جمهور سابق در ماه‌های اخیر به‌طور محسوسی کاهش یافته است.

در همین حال، اعلامیه کمپین انتخاباتی بایدن، به سختی موجی از شور و شوق ایجاد کرده است. بر اساس یک نظرسنجی NBC، 70 درصد از کل آمریکایی ها، از جمله 51 درصد از دموکرات ها، فکر می کنند که او نباید برای دور دوم نامزد شود. و با این حال، هیچ نشانه‌ای از دموکرات‌های جریان اصلی برای به چالش کشیدن او وجود ندارد.

تاکنون دو نامزد دیگر در برابر او رقابت می‌کنند: ماریان ویلیامسون، نویسنده معنوی، که در رقابت‌های 2020 مبارزات انتخاباتی ناموفق داشت، و نظریه‌پرداز قدیمی توطئه ضد واکسن، رابرت اف کندی جونیور، که پدرش در سال 1968 هنگام مبارزات انتخاباتی ریاست‌جمهوری به قتل رسید. توسط تشکیلات حزبی به شدت منجمد شده است، و تا کنون، به نظر نمی رسد که هیچ یک تهدید معنادار برای شانس بایدن باشد. هیچ نشانه ای وجود ندارد که رئیس جمهور در هر مناظره تلویزیونی در کنار آنها ظاهر شود.

حتی با وجود هیچ رقیب اصلی دموکرات در افق، نامزدی بایدن به سختی یک چیز مطمئن است. عملکرد کلامی و فیزیکی بایدن هشت ساله که مجبور به رقابت در مسیر مبارزات انتخاباتی طاقت‌فرسا شده و در عین حال ریاست‌جمهوری را نیز در دست دارد، ممکن است تردیدهای بیشتری را در مورد اینکه آیا او برای این کار مناسب است یا خیر ایجاد کند.

اما در حالی که ترکیبی از نظرسنجی های مستمر دلسرد کننده، اتهامات دائمی جمهوری خواهان در مورد فساد مربوط به خانواده بایدن و تردیدها در مورد توانایی بایدن برای حضور در دور دوم ریاست جمهوری، حداقل فضایی را برای اجرای یک سناریوی جایگزین باقی می گذارد، اما هیچ نشانه ای از آنچه که می تواند انجام شود وجود ندارد. سناریو خواهد بود.

بنابراین با فرض اینکه بازی مجدد 2020 در میان باشد، چه کسی در موقعیت بهتری برای بردن کاخ سفید خواهد بود؟

آگاهی طبقاتی

نظرسنجی‌های اخیر حاکی از آن است که مسابقه برگشت مسابقه سختی خواهد بود، اما راه پیش رو هنوز طولانی و پر از عدم قطعیت است. با این حال، آنچه واضح به نظر می رسد این است که هر دو نامزد به شعار انتخاباتی بیل کلینتون در سال 1992 باز خواهند گشت: «این اقتصاد است، احمقانه». و در حالی که بایدن در حال حاضر اصرار دارد که طرح اقتصادی او کارساز است، احساسات اقتصادی همچنان می تواند به نفع جمهوری خواهان کار کند.

در حالی که در 17 ماه آینده اتفاقات زیادی می تواند بیفتد و اتفاق خواهد افتاد، چشم انداز اقتصادی چندان دلگرم کننده نیست، زیرا خطر رکود همچنان بالاست. تورم بی سابقه در بهترین بخش از دو سال اخیر آمریکایی ها را تنبیه کرده است: طبق نظرسنجی اخیر مک لافلین و همکارانش، 65 درصد از رای دهندگان معتقدند که ایالات متحده در مسیر اشتباهی حرکت می کند و 79 درصد می گویند که وضعیت مالی خانواده آنها نامطلوب بوده است. متاثر از اقتصاد

علاوه بر این، نکول بدهی بی‌سابقه – با پیامدهای بالقوه ویرانگر برای اقتصاد آمریکا – همچنان یک احتمال باقی می‌ماند، زیرا بایدن ظاهراً تمایلی به مصالحه با خواسته‌های جمهوری‌خواهان در ازای رای به برداشتن سقف بدهی ندارد.

فرصت حزب جمهوری‌خواه در اینجا از این واقعیت ناشی می‌شود که پایگاه حزب به‌طور اساسی تغییر کرده است، و از حومه‌های ثروتمند «کلاب‌های کشوری» توازن مجدد برقرار کرده و در عوض به آمریکایی‌های طبقه متوسط ​​و کارگری از نظر فرهنگی محافظه‌کار و از نظر اقتصادی پوپولیست تکیه کرده است – یعنی مردمی که بیشترین ضربه را می‌خورند. مشکلات اقتصاد

از طریق شواهد، نه منطقه از ده منطقه ثروتمند کنگره اکنون توسط دموکرات ها نمایندگی می شود، در حالی که جمهوری خواهان نماینده 64 درصد از مناطق کنگره هستند که میانگین درآمد آنها کمتر از میانگین ملی است.

با این حال، حتی با وجود یک مزیت در جبهه اقتصادی، برای به دست آوردن اکثریت، ترامپ باید بین ادعاهای پایگاه محافظه کار خود تعادل برقرار کند، بدون اینکه رای دهندگان مستقل را از خود دور کند. این امر مستلزم تغییر در سبکی است که رئیس جمهور سابق ممکن است مایل به ایجاد آن نباشد، اگر حتی قادر به انجام آن باشد.

ایالت های نوسانی

در همین حال، جغرافیای انتخاباتی آمریکا در دهه گذشته تغییر کرده است و دموکرات‌ها در مراکز شهری پیشرفت کرده‌اند و جمهوری‌خواهان برتری خود را در مناطق روستایی تقویت می‌کنند.

میدان های نبرد حیاتی کالج الکترال نیز تغییر کرده است. پس از دو انتخابات گذشته، ایالت های نوسان سابق اوهایو، آیووا و حتی فلوریدا اکنون به شدت در ستون قرمز قرار دارند. اکنون نگاه ها به “دیوار آبی” دموکرات پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسین معطوف شده است، سه ایالتی که در سال 2016 و بایدن در سال 2020 به نفع ترامپ رفتند – هر دو بار با حاشیه های بسیار کم.

و صرف نظر از اینکه نامزدها چه کسانی هستند، همسویی مجدد اقتصادی و جغرافیایی ائتلاف های انتخاباتی دو حزب به این معنی است که انتخابات 2024 توسط رای دهندگان حومه شهر در همان سه ایالت، همراه با میدان های نبرد که به سرعت آزاد می شوند آریزونا و جورجیا – دو ایالتی که قفل شده اند، تعیین می شود. تا پیروزی بایدن در سال 2020

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …