اکنون برگزیت حساب تلخ محافظه‌کاران را در صندوق‌های رای به همراه دارد | ویلیام کیگان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Wیک مرغ با کلماتی عسلی، اما ذهن شیطانی اوباش را متقاعد می کند، مصیبت های بزرگی بر سر دولت می آید.» اوریپید البته در نمایشنامه خود به برگزیت اشاره نداشت اورستساما به هرج و مرج ناشی از قتل آگاممنون توسط کلیتمنسترا و اعزام اورستس به نوبه خود از کلیتمنسترا.

ممکن است نتیجه فاجعه‌بار محافظه‌کاران در انتخابات محلی منجر به خشونت فیزیکی نشود، اما با شروع اتهامات، همه نشانه‌ها حاکی از آن است که محافظه‌کاران درگیر یک حمام خون استعاری هستند.

اجازه دهید با آن روبرو شویم: طرف‌های برگزیت، به رهبری بوریس جانسون و نایجل فاراژ، کمپین همه‌پرسی خود را با کلماتی زیبا انجام دادند. ممکن است ذهن آنها عمداً شیطانی نبوده باشد، اما شما می توانستید من را فریب دهید. برگزیت ثابت کرده است که یک فاجعه غیرقابل کاهش است.

شواهد نشان می‌دهد که مصیبت‌های بزرگی بر دولت وارد شده است. اما این تنها آغاز است. واردات و صادرات ما از نزدیکترین و مهم ترین شریک تجاری ما، یعنی اتحادیه اروپا، در حال حاضر از تاخیرهای جدی رنج می برد – در برخی موارد متوقف می شود زیرا کسب و کارها تصمیم می گیرند روح را رها کنند. بوروکراسی در پایان سال بسیار بدتر می شود، زمانی که تأثیر کامل محدودیت های تجاری که دولت بر خود تحمیل کرده است احساس می شود.

در همین حال، دانشمندان ما به دلیل عدم دسترسی به برنامه افق اتحادیه اروپا با مشکل مواجه شده اند، جوانان دیگر نمی توانند از مزایای آموزشی مبادلات دانشجویی اراسموس بهره مند شوند و آزادی حرکت به هر طریقی مهار می شود. علاوه بر این، از آنجایی که واقعیت‌های دیپلماسی اقتصادی مدرن به خرد تعلق داشتن به یک گروه اروپایی اشاره می‌کند که می‌تواند در برابر نفوذ ایالات متحده و چین خود را حفظ کند، ما با قدرت چانه‌زنی گرانبها در حاشیه مانده‌ایم.

و با این حال، و با این حال: رهبر حزب کارگر، کیر استارمر، همچنان شانس ماندن در تاریخ را به عنوان مردی که بلوف برگزیت‌کنندگان را خطاب کرد، موضوع بزرگی از هزینه صدها میلیاردی برگزیت را ایجاد کرد، رد می‌کند. چیزی کمتر از ورود مجدد به سازمانی که هرگز نباید آن را ترک می کردیم، نمی طلبید.

استارمر در هفته گذشته بسیار بالا بود و از عملکرد رقت انگیز محافظه‌کاران در انتخابات محلی و نظرسنجی‌ها لذت برد. اجراهای او در عوام در مقابل ریشی سوناک بدبخت حتی شروع به یادآوری روزهای عالی هارولد ویلسون به عنوان رهبر مخالفان می کند.

اما حقیقت این است که سایه برگزیت بر آن نتایج انتخابات آویزان است. محافظه کاران تا حدودی به دلیل شورش ملت علیه سابقه 13 ساله افتضاح خود، عملکرد بدی داشتند، اما همچنین به این دلیل که مصائب رو به گسترش برگزیت به خانه کسانی می رسد که به درستی احساس می کنند به طرز ناامیدانه ای با کلمات عسلی گمراه شده اند.

لیبرال دموکرات ها خوب عمل کردند زیرا قضاوت درستی در مورد برگزیت انجام داده اند و از گفتن آن هراسی ندارند. حزب کارگر آنطور که باید عمل نکرده است، زیرا بسیاری از رای دهندگان طرفدار اروپا احساسات خود را با روی آوردن به لیبرال دموکرات های طرفدار اروپا آشکار کرده اند.

و یک چیز دیگر: سطح بالای دائمی تورم بسیار در اخبار است و در جیب بسیاری از مردم احساس می شود. اما نمی توان تردید داشت که نرخ تورم این کشور بالاتر از نرخ تورم ایالات متحده و اتحادیه اروپا است.

این به دلیل تأثیر چشمگیر برگزیت بر قیمت واردات بالاتر است. جوانان از افزایش نرخ بهره بانکی به 4.5٪ شگفت زده شده اند، اما کسانی که خاطرات طولانی دارند به یاد می آورند که سال ها پیش، نرخ “بحران” 7٪ بود. با این تفاوت که در آن روزها، نرخ تورم 3-4 درصد بود، نه 10 درصد یا بیشتر، مثل اخیر.

به هر حال، با زمان مناسب، اقتصاددان استفان دی کینگ – مشاور ارشد HSBC، نه رمان نویس – راهنمای خوبی در این زمینه نوشته است با عنوان ما باید در مورد تورم صحبت کنیم. از جمله، او نسبت به قرار گرفتن این ایمان در بانک های مرکزی محتاط است. همانطور که او می‌گوید: «تصمیم‌گیری‌های سیاستی واقعاً سخت – آشکاراً هزینه‌های مربوط به بیرون راندن تورم بیش از حد از سیستم – ممکن است در نهایت به نوعی اعتبار سیاسی نیاز داشته باشد.»

او فکر می کند که «اجتناب از اقدامات سخت ممکن است به فشارهای تورمی بیشتر کمک کرده باشد» و تضاد جالبی بین رویکرد «اجتناب» رئیس فدرال رزرو آمریکا در دهه 1970 آرتور برنز و افزایش سخت و در واقع وحشیانه نرخ بهره برای 20 درصد توسط جانشین او، پل ولکر، در دهه 1980.

اینها آبهای عمیق سیاسی است. اما هیچ شکی وجود ندارد که تلاش بانک مرکزی انگلیس برای کنترل تورم با خروج ما از اتحادیه اروپا کمکی نکرده است. همچنین زمانی که ارقام نرخ تورم سالانه کاهش می‌یابد، تأثیر افزایش‌های قبلی همچنان توسط کشوری که به دلیل برگزیت فقیرتر شده است، محسوس خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …