شاگردان بوریس جانسون برای خواندن سرودهای قدیمی جمع شدند. اما آیا آنها تهدیدی واقعی برای سوناک هستند؟ | محافظه کاران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

منt به عنوان راه اندازی کمپینی برای واگذاری قدرت بیشتر به اعضای محافظه کار اعلام شد. سازمان دهندگان آن بارها اصرار داشتند که این گروهی نبود که بوریس جانسون را دوباره به عنوان رهبر حزب معرفی کند – یا برای ریشی سوناک مشکل ایجاد کند. این در مورد “بازپس گیری کنترل” حزب محافظه کار برای مردم بود.

با این حال، در حالی که سازمان دموکرات محافظه کار (CDO) برای گردهمایی افتتاحیه خود در بورنموث آفتابی در روز شنبه تشکیل جلسه داد، کمتر از 15 دقیقه پس از آندریا جنکینز، نماینده حزب محافظه کار، سرود ملی را به صدا درآورد که نام جانسون برای اولین بار روی صحنه اجرا شد.

کانر برنز، متحد نزدیک و نماینده محلی او، گفت که حزب به خاطر ارائه برگزیت به او “بدهی سپاسگزاری” دارد. در همین حال، دو جعبه با برچسب “تیم بوریس” و “تیم ریشی” در خارج از سالن کنفرانس قرار داده شد و از شرکت کنندگان دعوت شد تا برای نشان دادن وفاداری خود یک توپ پینگ پنگ را در یکی از آنها بیندازند.

بلافاصله پس از حضور برنز، پیتر کروداس، اهداکننده محافظه‌کار، برخاست تا به «توطئه»، «جلسات مخفیانه» و «تبانی» که منجر به برکناری جانسون توسط نمایندگان مجلس شد، حمله کند. او و دیگر سخنرانان خواستار سیاست‌های راست‌گرایانه‌تر شدند که به گفته آنها، اعضای حزب خواهان آن بودند. کروداس پیشنهاد کرد که حزب تحت رهبری سوناک اکنون بر “برگرداندن مانیفست 2019” نظارت می کند و به “حزب چپ میانه … مالیات های بالاتر” تبدیل می شود.

انگیزه‌های آن هرچه که باشد، سؤال کلیدی برای ستاد مبارزات انتخاباتی محافظه‌کاران (CCHQ) این است که آیا این گروه و اعضای آن – که برای برگزاری کنفرانس حزبی از دوران گذشته گرد هم آمده‌اند – یک تهدید واقعی برای آرامش و نظمی است که سوناک دارد. پس از یک سال درگیری وحشیانه، به دنبال حضور در حزب خود بود. یا صرفاً ارتش کوچکی از مریدان طرفدار جانسون است که تأثیر کمی خواهد داشت؟

اگر هیچ چیز دیگری نباشد، این رویداد نشان می‌دهد که هنوز یک فشار رادیکال در جریان خون حزب محافظه‌کار وجود دارد که می‌تواند نقش مهمی در رقابت بعدی رهبری داشته باشد، در صورتی که سوناک بلافاصله پس از انتخابات عمومی برود.

این تنها رویدادی نیست که نشان دهنده درجه بیشتری از سازمان از سمت راست است. گردهمایی بورنموث قبل از کنفرانس سه روزه گروه جهانی “محافظه کاری ملی” برگزار می شود که ریشه در جناح راست ایالات متحده دارد. فهرست بازیگران مشابهی احتمالاً دستور کار مالیات‌های پایین به سبک لیز تراس را که در حال تبدیل شدن به دغدغه اصلی بسیاری از راست‌گرایان محافظه‌کار است، در بوق و کرنا می‌کند. در واقعیت، حتی نمایندگان نزدیک به جانسون نیز تصور بازگشت او قبل از انتخابات دشوار است – و همچنین برای دیدن اینکه او می‌خواهد وظیفه ناسپاس رهبری حزب در اپوزیسیون را به عهده بگیرد، سخت است. با این حال، نگرانی مهم‌تر برای سوناک، پرسنلی است که در مراسم بورنموث شرکت کرده‌اند – و تهدیدی که آنها برای طرح او برای بازگرداندن نظم به حزبی که در زمان‌های اخیر خود را از هم پاشیده است، ایجاد می‌کنند.

وزرای سابق کابینه، جاکوب ریس موگ، پریتی پاتل و نادین دوریس در این مراسم حضور داشتند – و اگرچه ممکن است توافق شود که سوناک در سمت خود امن است، آنها فقط برخی از اعضای گروهی از نمایندگان مجلس هستند که می توانند زندگی را به طور جدی برای نخست وزیر دشوار کنند. . از صحبت های آنها در بورنموث، به نظر می رسد که سوناک باید با صدای نارضایتی مداوم در پس زمینه به یک چرخش دست یابد.

در یکی از مستقیم ترین هشدارها از سوی یک شخصیت ارشد، پاتل، وزیر کشور سابق، با تشویق های ایستاده به او هشدار داد که حزب رو به زوال است – و از حاضران خواست از مانیفست جانسون در سال 2019 که او هشدار داده بود در حال پاره شدن است دفاع کنند. توسط رهبر فعلی

جیکوب ریس-موگ به چرخش اخیر در قوانین اتحادیه اروپا حمله کرد.
جیکوب ریس-موگ به چرخش اخیر در قوانین اتحادیه اروپا حمله کرد. عکس: اندرو متیوز / PA

ریس موگ، با تشویق فراوان، گفت که تغییر مجدد دولت اخیراً در پایان سال از تمام مقررات اتحادیه اروپا “دقیقاً نشانه قدرت” نیست و خواستار حذف مقررات کار و “طرف عرضه” شد. با این حال، او همچنین تصریح کرد که اگر حزب دوباره بخواهد رهبران خود را تغییر دهد، «نان تست» خواهد بود. او گفت: «این باعث می شود ما مضحک به نظر برسیم.

جنکینز گفت که برخی از همکاران محافظه‌کار او به حزب لیبرال تعلق داشتند. استوارت جکسون، نماینده سابق پارلمان و اکنون همتای حزب محافظه کار، گفت که ماموریت جانسون کنار گذاشته شده است.

دوریس، وزیر فرهنگ سابق و یکی از بزرگ‌ترین حامیان جانسون، پرشورترین فرد در دفاع از سابقه نخست‌وزیر سابق بود، اما همچنین در تحلیل‌هایش از حزب تحت رهبری سوناک، دقیق‌ترین فرد بود. او گفت: «ما در حال عقب‌نشینی هستیم» و گفت که عملکرد از زمان انتخابات 2019 «یک سقوط سیاسی حیرت‌انگیز» بوده است.

غوغای قابل توجه دیگری در هفته گذشته وجود داشت. گوتو هری، مدیر سابق ارتباطات جانسون، در پادکستی فاش کرد که نخست‌وزیر سابق به قدری از آنچه خیانت سوناک در کمک به سرنگونی او می‌دانست عصبانی بوده است که می‌خواست ویدیویی برای او بفرستد که او را چیزی تکرار نشدنی خطاب کند.

سپس، وزیر بازرگانی و تجارت، کیمی بادنوک، پس از تصمیم دولت برای انجام یک چرخش بر روی طرحی برای پایان دادن به قوانین اتحادیه اروپا تا پایان سال، ظاهری تحریک آمیز در عوام داشت. تصمیم او برای پاسخ به حملات گروه تحقیقاتی اروپایی متشکل از نمایندگان محافظه‌کار طرفدار برگزیت، به‌جای تلاش برای نگه‌داشتن آن‌ها، به‌طور باورنکردنی ضعیف شده است. شخصیت‌های ارشد ERG گفتند که این قسمت این احتمال را افزایش داده است که این گروه بتواند بر سر مسائل خاصی با حزب کارگر بپیوندد تا دولت را شکست دهد.

آندریا جنکینز، نماینده پارلمان، سرود ملی را در کنفرانس سازمان دموکراتیک محافظه کار می خواند.
آندریا جنکینز، نماینده پارلمان، سرود ملی را در کنفرانس سازمان دموکراتیک محافظه کار می خواند. عکس: اندرو متیوز / PA

این نگرانی ها در سمت راست نشان می دهد که طناب سوناک در حال راه رفتن است. آنها همچنین با وجود این واقعیت که یکی از معدود نکات مثبت سیاسی برای نخست وزیر، عدم وجود یک تهدید انتخاباتی واقعی در جناح راست محافظه کار است، می آیند. حزب اصلاحات که از حزب برگزیت ایجاد شد، در جایی که در انتخابات محلی این ماه شرکت کرد، عملکرد ضعیفی داشت. “بدون نایجل [Farage] یکی از اعضای ارشد محافظه‌کار که با ایده بازگشت جانسون ابراز همدردی می‌کند، می‌گوید که با بازگشت، نمی‌بینم که تهدید واقعی وجود دارد.

در حالی که شکی وجود ندارد که اعضای بورنموث بخشی از اعضای محافظه‌کار را نشان می‌دهند که به دلیل عدم پیشرفت برگزیت و آنچه که آنها به عنوان دستور کار اصلی «بیدار» می‌دانند، ناامید شده‌اند، کارشناسان معتقدند که شواهد کمی از انعام انتخاباتی از دستور کار ارائه شده وجود دارد. .

تیم بیل، استاد سیاست در دانشگاه کوئین مری لندن، می گوید: «از آنجایی که حزب محافظه کار به یک حزب راست افراطی تبدیل شده است، به این معنی است که احتمالاً آن رای را تا جایی که می تواند فشرده کرده است. «رای دهندگان زیادی در آنجا وجود ندارند که اگر حزب در این مسیر حرکت کند، به سمت حزب هجوم خواهند آورد. احتمالاً تمام رای دهندگانی که در آنجا هستند را استخراج کرده است. اما اگر ریچارد تایس، این تهدید از جانب فاراژ باقی بماند [the current Reform leader] قرار بود عقب نشینی کنند.»

در بورنموث، وسوسه انگیز بود که فکر کنیم نمایندگان محافظه کار اکنون در بالای اعضایی نشسته اند که در سمت راست آنها قرار دارد و نوعی عدم تعادل ایجاد می کند که باعث می شود اعضای کارگر جرمی کوربین را، رهبر غیرهمگام با حزب پارلمانی تحویل دهند.

اما بیل این نتیجه را زیر سوال برد. من فکر می‌کنم مردم میزان عضویت در حزب محافظه‌کار را بسیار بیشتر از حزب پارلمانی راست‌گرایانه نشان می‌دهند. من فکر می کنم هنوز عشق زیادی به بوریس در آنجا وجود دارد، اما این به همان اندازه به کیش شخصیت مربوط می شود تا سیاست.

شما همیشه می خواهید سیاستمدارانی را جذب کنید که دوست دارند مرکز توجه به جایی سفر کنند که مورد تشویق و محبت زیادی قرار می گیرند، اما این بدان معنا نیست که اعضا به طور کلی آماده ثبت نام در ارتش زامبی بوریس هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …