همزمان با ورود زلنسکی رئیس جمهور به برلین، اوکراین مدعی پیشروی در باخموت شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که درگیری های شدید در شهر ادامه دارد، اوکراین مدعی است که سربازانش منطقه یک کیلومتر مربع دیگری در اطراف باخموت را پس گرفته اند. صبح روز یکشنبه، رئیس جمهور ولدیمیر زلنسکی، یک روز پس از تعهد آلمان به ارزش میلیاردها یورو تسلیحات جدید به اوکراین، برای مذاکره وارد برلین شد.

وزارت دفاع اوکراین مدعی است که سربازان این کشور یک کیلومتر مربع از اراضی اطراف باخموت را پس گرفته اند، در حالی که رئیس جمهور زلنسکی وارد برلین می شود تا از حمایت خارج از کشور برای حمله متقابل مورد انتظار حمایت کند.

هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین می گوید که نیروهای اوکراینی در حومه باخموت «به صورت پویا» پیشروی می کنند.

اما روسیه همچنین مدعی است که واحدهای تهاجمی واگنر “یک محله در بخش شمال غربی” شهر را آزاد کردند.

ولودیمیر زلنسکی بامداد یکشنبه وارد برلین شد تا با رهبران آلمان درباره تحویل تسلیحات بیشتر به کشورش کمک کند تا از تهاجم روسیه جلوگیری کند و آنچه را که بیش از یک سال درگیری ویرانگر ویران شده، بازسازی کند.

یک جت لوفت وافه با زلنسکی از رم به پایتخت آلمان رفت و روز شنبه با پاپ فرانسیس و جورجیا ملونی نخست وزیر ایتالیا گفتگو کرد.

در آستانه ورود او – که در میان تدابیر شدید امنیتی انجام شد – دولت آلمان بسته جدیدی از کمک های نظامی به اوکراین را با کمک بیش از 2.7 میلیارد یورو شامل تانک، سیستم های ضد هوایی و مهمات اعلام کرد.

زلنسکی روز یکشنبه در توییتی نوشت: «از قبل در برلین. سلاح. بسته قدرتمند. دفاع هوایی. بازسازی. اتحادیه اروپا. ناتو. امنیت».

آلمان پس از تردید اولیه در ارائه تسلیحات مرگبار به اوکراین، به یکی از بزرگترین تامین کنندگان تسلیحات به اوکراین تبدیل شده است، از جمله تانک های نبرد لئوپارد 1 و 2 و سیستم پیشرفته دفاع هوایی IRIS-T SLM. برای موفقیت اوکراین در ضدحمله برنامه ریزی شده خود علیه نیروهای روسیه، سخت افزار مدرن غربی بسیار مهم تلقی می شود.

انتظار می رود پس از دیدار با اولاف شولز صدراعظم و دیگر مقامات ارشد در صدراعظم، دو رهبر برای دریافت جایزه بین المللی شارلمانی که به او و مردم اوکراین اعطا شده است، به شهر آخن در غرب زلنسکی بروند.

برگزارکنندگان این جایزه می‌گویند که این جایزه مقاومت آنها در برابر تهاجم روسیه را به رسمیت می‌شناسد “نه فقط دفاع از حاکمیت کشور و زندگی شهروندانش، بلکه از اروپا و ارزش‌های اروپایی”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …