میلیارد دلار برای احیای طوفان و سیل در بودجه نیوزلند | طوفان گابریل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت نیوزیلند 1.1 میلیارد دلار نیوزلند برای کمک به جوامع برای بهبودی از طوفان گابریل و سیل اختصاص داده است.

دولت روز یکشنبه اعلام کرد که بودجه بودجه 2023 برای پوشش «اصول» بازسازی جاده‌ها، راه‌آهن و مدارس و همچنین حفاظت در برابر سیل است.

طوفان گابریل در ماه فوریه بخش‌هایی از جزیره شمالی را ویران کرد و 11 نفر را پس از سیل‌های ناگهانی ناشی از بارندگی‌های بی‌سابقه در بزرگترین شهر، اوکلند، در ژانویه به هلاکت رساند.

در بیانیه ای آمده است: «در بودجه سال 2023، دولت 941 میلیون دلار در مجموع عملیاتی و 195 میلیون دلار سرمایه در مرحله بعدی بهبود سرمایه گذاری می کند.

دولت هزینه این بلایا را 14.5 میلیارد دلار نیوزلند تخمین زده است که پرهزینه ترین فاجعه کشور پس از زلزله کانتربری در سال 2011 است که به شدت به شهر کرایست چرچ آسیب رساند.

کریس هیپکینز، نخست وزیر، گفت: “بسته بازیابی به نیازهای بازیابی فوری امروز پاسخ می دهد و برای انعطاف پذیری بیشتر برای فردا سرمایه گذاری می کند.”

این هزینه‌ها «جاده‌ها، راه‌آهن و مدارس را به جایی که قبل از وقوع آب‌وهوای شدید امسال بودند برمی‌گرداند تا جوامع بتوانند در اسرع وقت به حالت عادی بازگردند».

در بحبوحه فشار حزب مخالف اصلی، راست میانه ملی، دولت گفته است که هیچ گونه مالیات جدید عمده ای را برای بازیابی بودجه امسال که قرار است در روز پنجشنبه ارائه می شود، معرفی نکند.

دولت گفت که این بودجه علاوه بر بهبودی، برای حمایت از سلامت روان کودکان در مناطق سخت آسیب دیده خلیج هاوکس و تایروهیتی، آموزش مشاغل و حفاظت در برابر سیل در نظر گرفته شده است.

گابریل که به شمالی ترین منطقه جزیره شمالی برخورد کرد و سواحل شرقی را ردیابی کرد، باعث تخریب گسترده شد.

شرکت های بیمه در ماه مارس گزارش دادند که 40000 خسارت به ارزش حدود 890 میلیون دلار نیوزیلند برای خسارت ناشی از طوفان دریافت کرده اند.

با رویترز

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …