وویجر استرالیا را به مقام نهم فینال بزرگ یوروویژن رساند | یوروویژن 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وویجر، امیدهای یوروویژن استرالیا، در این مسابقه ترانه به خوبی اجرا کرده است و در فینال بزرگ تنها با 26 بازی، نهم را از آن خود کرده است.

گروه سنت متال راک از پرت اجرای بی عیب و نقصی از آهنگ خود Promise را ارائه کرد که خواننده اصلی آن دنی استرین در خودروی دهه 80 در کنار سایر اعضای گروه ظاهر شد.

استرالیا با کسب 12 امتیاز از آرای هیئت منصفه پرتغال و ایسلند و 21 امتیاز از آرای عمومی، استرالیا با کسب 151 امتیاز قابل احترام است.

این نتیجه آنها را از شرکت کننده استرالیایی سال گذشته، شلدون رایلی، که در تورین 2022 در رده پانزدهم قرار گرفت، پیشی گرفت. این سومین بار است که استرالیا در جایگاه نهم قرار می گیرد، اما نتیجه امسال با عملکرد این کشور در سال 2016 مطابقت ندارد، جایی که دامی ایم با آهنگ Sound of Silence در جایگاه دوم قرار گرفت.

وویجر پس از راهیابی به مرحله نیمه نهایی دوم پنج شنبه که در آن یونان، دانمارک و ایسلند حذف شدند، به فینال بزرگ راه یافت، همراه با پنج بزرگ – فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و بریتانیا.

در واکنش به نتیجه، امیلی گریگز، رئیس هیئت استرالیایی یوروویژن، گفت: «ویجر واقعاً برقی روی صحنه هستند و اجراهای آنها از پیش مهمانی تا فینال بزرگ باورنکردنی بوده است… ما بسیار به این افتخار می‌کنیم. آنها امسال نماینده استرالیا هستند و مشتاقانه منتظر موفقیت مداوم آنها هستند.”

دنی استرین از وویجر در فینال مسابقه آهنگ یوروویژن در 13 مه در لیورپول، شمال انگلستان اجرا می کند.
دنی استرین از Voyager در فینال مسابقه آهنگ یوروویژن در روز شنبه اجرا می کند. عکس: اولی اسکارف/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

هواداران سرسخت استرالیایی برای تماشای این نمایش به لیورپول سفر کردند. علیرغم اینکه تهیه بلیط برای فینال سخت بود، بسیاری در بارها و مناطق هواداران در اطراف شهر تماشا کردند. دیل رابرتز که در لیورپول تماشا می کرد، گفت که این یک “نتیجه باورنکردنی” بود.

Beto Popocatepetl از ملبورن، یک طرفدار قدیمی که برای پنجمین بار در یوروویژن شرکت می کند، در لیورپول تماشا می کند.

«واکنش مردم [to Australia] شگفت انگیز بود … هیچ کس نشسته بود، همه می پریدند. مردم اینجا عاشق Voyager هستند، این واکنش شگفت‌انگیزی بود!»

لیو وبستر، همچنین در لیورپول، گفت 10 نتیجه برتر برای وویجر “لحظه بزرگی برای استرالیا” بود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او همچنین برای برندگان خوشحال شد و گفت: “سوئد کار فوق العاده ای برای میزبانی یوروویژن 2024 انجام خواهد داد.”

علیرغم تفاوت زمانی که این برنامه در ساعات اولیه صبح در استرالیا پخش می شد، طرفداران متعهد در مهمانی های سازماندهی شده در سراسر کشور در بریزبن، سیدنی و پرث تماشا کردند.

در پرث، جایی که نمایش در ساعت 3 صبح شروع شد و نتیجه در ساعت 7 صبح اعلام شد، بسیاری تمام شب را بیدار مانده بودند اما از اینکه وویجر برنده نشد ناامید نشدند.

کیت هانسن، برگزارکننده EuroClub Perth، یک مهمانی تماشایی با حضور والدین خواننده اصلی Voyager دنی استرین، گفت: “مقام نهم یک نتیجه درخشان است، ما به Voyager بسیار افتخار می کنیم.”

امسال برای ما بسیار خاص بود، آنها دوستان ما هستند. بهترین چیز این است که حدود یک ماه و نیم پیش برای سال آینده در سوئد اقامتگاه رزرو کردم زیرا فکر می کردم ممکن است آنها برنده شوند!

استرالیا از سال 2015 در یوروویژن شرکت کرده و موفقیت نسبی داشته است و تا قبل از امسال چهار بار در بین 10 رتبه برتر قرار گرفته است.

حضور این کشور در یوروویژن تنها تا امسال تضمین شده است، اما نزدیکان به تیم استرالیا امیدوارند که این کشور در سال آینده دوباره دعوت شود، اگرچه هیچ اطلاعیه ای اعلام نشده است.

پل کلارک، مدیر خلاق هیئت استرالیایی به یوروویژن، گفت که «مطمئن است» استرالیا دوباره بازخواهد گشت.

قوانین یوروویژن به این معنی است که باید در اروپا میزبانی شود، بنابراین اگر استرالیا برنده شود به این معنی است که کشور دیگری باید میزبان آنها باشد، همانطور که انگلیس امسال برای اوکراین انجام داده است.

طرفداران امیدوارند که استرالیا سال آینده بازگردد، “اما حتی اگر نه، من همچنان حمایت خواهم کرد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …