موشک های روسی به شهر محل برگزاری مسابقات یوروویژن اوکراین حمله کردند | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زادگاه شرکت کننده اوکراین در یوروویژن روز شنبه در جریان مسابقه آهنگ مورد هدف موشک های روسیه قرار گرفت.

به گفته دیم ملیندا سیمونز، سفیر بریتانیا در اوکراین، ترنوپیل، شهر دانشگاهی دو گروه موسیقی الکترونیک Tvorchi، از جمله مکان‌هایی بود که مورد هدف قرار گرفت.

سیمونز نوشت در توییتر: «در همین حال، در این شب #یوروویژن اوکراین مورد حمله موشکی دیگری از روسیه قرار گرفته است.»

تمجید از شرکت کنندگان اوکراینی در مسابقه آهنگ، سیمونز اضافه: «تورچی (قطعا) برنده جایزه گرافیک است. صحنه پردازی فوق العاده بود.

“و غم انگیز است زیرا شهر دانشگاهی آنها ترنوپیل در این شب هدف موشک های (روسیه) قرار گرفت.”

مقامات محلی که در تلگرام نوشتند، گفتند که این اعتصاب به انبارهای متعلق به شرکت های تجاری و یک سازمان مذهبی برخورد کرده و دو نفر را مجروح کرده است.

توورچی در این هفته گفت که امیدوارند به نبرد کشورشان برای آزادی توجه کنند.

اوایل روز شنبه، نیروهای اوکراینی در شهر باخموت در شرق این کشور پیشروی کردند. هانا مالیار معاون وزیر دفاع گفت که نیروها در دو جهت در باخموت پیشروی می کنند، اما وضعیت در مرکز شهر پیچیده تر است.

مالیار در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام نوشت: دشمن قادر به کنترل شهر نیست.

به طور جداگانه، ولودیمیر زلنسکی روز شنبه از پاپ فرانسیس خواست تا از طرح صلح کیف حمایت کند و پاپ نیز اشاره کرد که واتیکان در بازگرداندن کودکان اوکراینی که توسط روس‌ها گرفته شده‌اند، کمک خواهد کرد.

رئیس جمهور اوکراین برای یک سفر یک روزه به رم سفر کرد و همچنین با سرجیو ماتارلا رئیس جمهور ایتالیا و جورجیا ملونی نخست وزیر ایتالیا دیدار کرد.

زلنسکی که برای اولین بار از زمان آغاز جنگ به رم سفر کرده بود، به مدت 40 دقیقه با پاپ صحبت کرد و یک جلیقه ضد گلوله که توسط یک سرباز اوکراینی استفاده شده بود و بعداً با تصویر مدونا نقاشی شده بود به او هدیه داد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در بیانیه واتیکان آمده است که زلنسکی و پاپ در گفت‌وگوهای خصوصی خود درباره «ژست‌های بشردوستانه» صحبت کردند که به گفته یک منبع واتیکانی اشاره‌ای به تمایل واتیکان برای کمک به بازگرداندن کودکان اوکراینی بود.

کیف تخمین می‌زند که از فوریه 2022 تاکنون نزدیک به 19500 کودک به روسیه یا کریمه تحت اشغال روسیه برده شده‌اند که اخراج غیرقانونی آن را محکوم می‌کند.

زلنسکی پس از آن در توییتی گفت: «ما باید تمام تلاش خود را برای بازگرداندن آنها به خانه انجام دهیم.»

رئیس جمهور اوکراین همچنین گفت که از پاپ خواسته است که به طرح صلح 10 ماده ای کیف “پیوست”.

من از پاپ خواستم جنایات روسیه در اوکراین را محکوم کند. زلنسکی در توئیت خود نوشت: زیرا بین قربانی و متجاوز نمی توان برابری داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …