BAE در حال بررسی خرابکاری ادعایی نسل بعدی کشتی جنگی نیروی دریایی سلطنتی | نیروی دریایی سلطنتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات در مورد حادثه ادعایی خرابکاری در کشتی جنگی نسل بعدی نیروی دریایی سلطنتی در کارخانه کشتی سازی اسکاتلند آغاز شده است.

به گفته BAE Systems، پیمانکار اصلی که مسئول ساخت و ساز کشتی است، ده ها کابل در HMS Glasgow، که انتظار می رود در اواخر دهه 2020 وارد خدمت شود، “عمدا آسیب دیده اند”. اکنون پس از کشف خرابکاری احتمالی در این هفته، کار روی کشتی دوباره آغاز شده است.

HMS Glasgow، یک کشتی جنگی ضد زیردریایی که وظیفه حفاظت از بازدارنده هسته ای و ناوهای هواپیمابر Trident را بر عهده دارد، اولین سری از سری جدید ناوچه های Type 26 است که در کارخانه کشتی سازی Scotstoun در رودخانه کلاید در گلاسکو ساخته می شود.

سخنگوی BAE Systems، بزرگترین پیمانکار دفاعی اروپا، گفت: “ما بلافاصله تحقیقات داخلی را در کنار تامین کنندگان خود آغاز کردیم و به طور موقت کار در کشتی را متوقف کردیم تا هر منطقه از کشتی را بازرسی کنیم و اطمینان حاصل کنیم که استانداردهای بالای ما و کنترل های کیفیت رعایت شده است.”

اکنون عملیات عادی از سر گرفته شده است و ارزیابی برای انجام تعمیرات مورد نیاز در حال انجام است.

UK Defence Journal، یک وب سایت خبری نظامی، پیشنهاد کرد که کشتی جنگی ممکن است توسط یک پیمانکار در یک اختلاف پرداخت خرابکاری شده باشد. BAE Systems هیچ انگیزه ای را برای خسارت تایید نکرد.

انتظار می‌رود که وظایف تحقیقات شامل شناسایی افراد مسئول، درک چگونگی انجام اقدامات مجرمان و ابداع اقداماتی برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه باشد.

بر اساس گزارش روزنامه دفاع بریتانیا، بیش از 60 کابل قطع شده است.

تقریباً 23000 کابل بر روی HMS Glasgow نصب خواهد شد، از جمله کابل هایی که داده ها را بین سیستم ها، تجهیزات و پرسنل مختلف در کشتی منتقل می کنند.

این کشتی اولین کشتی از هشت ناوچه پیشرفته نوع 26 است که توسط BAE Systems در گلاسکو ساخته شده است. HMS Cardiff و HMS Belfast نیز در دست ساخت هستند.

ناوچه Type 26 برای اولین بار در پایان سال گذشته وارد آب شد تا به یک بارج در کارخانه کشتی سازی Govan منتقل شود، قبل از اینکه از رودخانه به گلنمالان در دریاچه لانگ منتقل شود.

بارج متعاقباً غوطه ور شد و به کشتی اجازه داد تا شناور شود و به سمت کلاید به سمت BAE Scotstoun بکسل شود، جایی که در حال نصب و آزمایش بیشتر است.

عرشه پرواز HMS Glasgow می‌تواند هلیکوپترهایی به اندازه شینوک RAF را در خود جای دهد، در حالی که جایگاه بارگیری آن می‌تواند برای اسکان و استقرار کشتی‌ها، وسایل نقلیه و کانتینرها سازگار باشد.

هشت کشتی نیروی دریایی سلطنتی به نام گلاسکو از اوایل دهه 1700 وجود داشته است که بین آنها 10 افتخار نبرد کسب کرده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …