اسرائیل و غزه: آتش بس پس از پنج روز درگیری به توافق رسید

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

تشدید خشونت ها منجر به کشته شدن حدود 33 نفر در درگیری های پنج روزه شده است

پس از پنج روز شلیک موشک و موشک، شنبه شب میان ارتش اسرائیل و گروه‌های مسلح فلسطینی در غزه آتش‌بس به توافق رسیدند.

تشدید خشونت ها از روز سه شنبه تاکنون حدود 33 کشته بر جای گذاشته است.

خبرگزاری فرانسه شامگاه شنبه از یک مقام امنیتی مصر و یک منبع فلسطینی نزدیک به گفتگوها دریافت که مصر، میانجی سنتی بین هر دو طرف درگیر، توافق طرفین را در مورد آتش بس از ساعت 19:00 به وقت گرینویچ تضمین کرد.

برای ساکنان نوار غزه، زمان با ضرباهنگ حملات هوایی اسرائیل می گذشت، در حالی که در مناطق اسرائیلی که با حصار احاطه کننده قلمرو نازک ساحلی هم مرز بودند، ساکنان با آژیر هشدار موشکی در پناهگاه ها پنهان شده بودند.

اندکی قبل از اعلام آتش بس، ژنرال اسرائیلی هرزی هالوی، رئیس ستاد مشترک ارتش، از این واقعیت استقبال کرد که اسرائیل «در طول این کارزار به اهداف مهمی دست یافته است. [which] فقط از نظر تعداد و مقیاس افزایش یافته است، و این که «ادامه دارد [rocket] آتش از سوی سازمان تروریستی جهاد اسلامی [had allowed the army] برای پیشبرد مزیت بیشتر».

پیش از این، گردان های قدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی، از ادامه «شلیک موشکی به شهرهای اسرائیل» «در مقابل ادامه ترورها و بمباران اسرائیل» خبر داده بود.

تشدید تنش مرگبار، خشونت‌آمیزترین تنش بین غزه و اسرائیل از اوت 2022، از روز سه‌شنبه با حملات هوایی آغاز شد که اسرائیل سه فرمانده نظامی جهاد اسلامی را حذف کرد، جنبشی که توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیز “تروریستی” توصیف می‌شود.

“ما چه کار کرده ایم؟”

در غزه، سرزمینی تحت محاصره اسرائیل از زمان به قدرت رسیدن جنبش اسلامگرای حماس در سال 2007، وزارت کشور اسرائیل را متهم کرد که حملات خود را “به اهداف غیرنظامی و ساختمان های مسکونی” متمرکز کرده است و از سازمان های حقوق بشر محلی و بین المللی خواست تا “فشار بیاورند”. [on Israel] برای متوقف کردن [its] جنایات [falling] تحت عدالت بین المللی».

در تل آویو بیش از 2000 معترض اسرائیلی شنبه شب راهپیمایی کردند. به گفته خبرنگاران خبرگزاری فرانسه در محل، بسیاری از آنها پرچم فلسطین یا تابلوهای “جنگ را متوقف کنید” در دست داشتند.

به گفته ارتش رژیم صهیونیستی، یک موشک فلسطینی بعدازظهر به یک منطقه کشاورزی اسرائیل در شوکهدا در کمتر از ده کیلومتری نوار غزه اصابت کرد و یک کارگر فلسطینی را زخمی کرد که بعداً اعلام شد در بیمارستان جان باخته است.

با این کشته شدن تعداد فلسطینی های کشته شده در درگیری های اسرائیل و غزه از روز سه شنبه به 34 نفر رسید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …