“معنی زیادی دارد”: بریتنی گرینر اولین بازی را پس از بازداشت در روسیه انجام می دهد | بریتنی گرینر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بریتنی گرینر حدود یک ساعت و نیم قبل از بازی جمعه شب فینیکس مرکوری در کنار زمین قدم زد و با هم تیمی ها، مربیان و بازیکنان حریف خود را در آغوش گرفت و به او حمله کرد.

سپس کمی کشش، کمی تیراندازی و کمی چابکی برای آماده شدن برای بازی بسکتبال بود.

درست مثل قدیما.

گرینر گفت: «از حضور در اینجا سپاسگزارم، مطمئناً. “من یک روز را بدیهی نمی دانم.”

گرینر برای اولین بار پس از حدود 10 ماه بازداشت در روسیه به اتهامات مربوط به مواد مخدر که با مبادله زندانیان در دسامبر به پایان رسید، به بازی بازگشت. این ستاره هفت‌گانه، که کل فصل 2022 را به دلیل محرومیت از دست داد، با 10 امتیاز و سه ریباند در بازی پیش‌فصل WNBA مقابل لس‌آنجلس اسپارکس به پایان رسید.

گرینر 6 فوت 9 اینچی خوب به نظر می رسید، به خصوص با توجه به تعلیق طولانی مدت، به طور اتفاقی یک دانک با یک دست را در حین گرم کردن به پایین پرتاب می کرد. او در حین پخش سرود ملی در کنار هم تیمی هایش ایستاده بود و هنگامی که قبل از اعلام خبر معرفی شد با تشویق شدید تماشاگران میزبان مواجه شد.

گرینر گفت: “با شنیدن سرود ملی، قطعا متفاوت بود.” “مثل این است که وقتی برای المپیک می روید، آنجا نشسته اید، می خواهید طلا را روی گردنتان بگذارند، پرچم ها بالا می روند و سرود پخش می شود، فقط متفاوت است.

“امروز اینجا بودن… معنای زیادی دارد.”

مربی مرکوری، ونسا نیگارد، گفت که سرود و معرفی برای کل تیم احساسی بود.

نایگارد گفت: «ما به هم نگاه کردیم و فقط لرزیدیم. ما سال گذشته برای همه اینها اینجا بودیم. الان دارم نسبت بهش احساساتی میشم فقط دیدن او در آنجا – این یک معجزه مطلق است. شگفت انگیز بود. دوباره به من لرز می دهد.»

هنگامی که بازی شروع شد، گرینر 32 ساله بلافاصله سر کار رفت و در اوایل کوارتر اول روی پرش چرخشی گلزنی کرد. چند دقیقه بعد، او در یک چرخش دیگر خطا کرد و هر دو پرتاب آزاد را غرق کرد.

بریتنی گرینر مرکز مرکوری در نیمه اول بازی پیش فصل جمعه لبخند می زند.
بریتنی گرینر مرکز مرکوری در نیمه اول بازی پیش فصل جمعه لبخند می زند. عکس: مت یورک/AP

او حتی در سه ماهه سوم با کادر پزشکی دیدار کرد. هم تیمی سوفی کانینگهام به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو به زمین رفت و گرینر به او کمک کرد تا او را از زمین خارج کند تا مجبور نباشد روی پایش وزن بیاورد.

گرینر گفت: «وقتی یکی از ما پایین می‌رود، همیشه همان جا هستیم. این یک چیز در مورد این تیم است – ما همیشه در کنار یکدیگر هستیم. ما از همدیگر حمایت کرده ایم، خیلی وقت است.»

بازگشت گرینر به مرکوری امید را دوباره برانگیخت که این فرنچایز بتواند دوباره به فینال WNBA راه پیدا کند. ستاره سابق Baylor به این فرنچایز کمک کرد تا سومین عنوان خود را در سال 2014 کسب کند و در طول 9 سال فعالیت حرفه ای خود به طور میانگین 17.7 امتیاز و 7.6 ریباند کسب کرده است. او در سال 2021 نایب قهرمان ارزشمندترین بازیکن شد، زمانی که مرکوری نیز در فینال بازی کرد اما به شیکاگو اسکای شکست خورد.

گرینر گفت که او بیش از حد انتظار در زمین زنگ زده بود. اما با توجه به آزمایشات و احساسات 18 ماه گذشته، شب بسیار خوبی بود.

گرینر گفت: «نه جایی که می‌خواهم باشد، بلکه در مسیر درست است. “ما در حال انجام حرکات درست هستیم.”

فونیکس جمعه هفته آینده فصل عادی را در لس آنجلس افتتاح می کند.

قرار گرفتن در معرض بیشتر از بازداشت در روسیه به دلیل داشتن کارتریج های ویپ حاوی روغن شاهدانه در چمدانش، به گرینر بستری برای حمایت از سایر آمریکایی هایی که در خارج از کشور بازداشت می شوند، داده است. او از زمانی که در سال 2013 به طور علنی ظاهر شد، یک فعال LGBTQ+ بود و اولین ورزشکار همجنس گرا بود که توسط نایک حمایت مالی شد.

گرینر در ماه آوریل اعلام کرد که با کمپینی Bring Our Families Home کار می کند، کمپینی که سال گذشته توسط اعضای خانواده گروگان های آمریکایی و بازداشت شدگان متخلف در خارج از کشور تشکیل شد. او گفت که تیم او با خانواده خبرنگار وال استریت ژورنال، ایوان گرشکویچ، که به اتهام جاسوسی در روسیه بازداشت است، در تماس بوده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …