دیدگاه آبزرور در مورد برگزیت: محافظه‌کاران بهای عدم صداقت خود را می‌پردازند | سرمقاله ناظر

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برگزیت هفت سال پیش بر این اساس به رای دهندگان فروخته شد که می تواند پاسخی به مشکلات بی شمار باشد. این امر با قرار دادن تقویت کننده های موشکی در زیر اقتصاد، به رشد عقب مانده بریتانیا می پردازد. این باعث آزاد شدن پول برای خرج کردن در یک NHS با بودجه کم می شود. با کاهش سطح مهاجرت، دستمزدها را در مشاغل کم درآمد افزایش می دهد. و با بازگرداندن حاکمیت به وست مینستر، دموکراسی پارلمانی ما را تقویت خواهد کرد.

هیچ‌کدام از این‌ها هرگز محقق نمی‌شد و سال‌های اخیر تنها نشان می‌دهد که چقدر این وعده‌ها نادرست بودند. هفته گذشته، زمانی که کیمی بادنوچ بند غروب عمیقا غیردموکراتیک در لایحه قانونی اتحادیه اروپا را نادیده گرفت، دولت سرانجام این ایده را مطرح کرد که امکان لغو هزاران مقررات اتحادیه اروپا در یک لحظه وجود دارد.

این لایحه توسط جیکوب ریس ماگ در دوران نخست وزیری لیز تراس ارائه شد. به طور خودکار تمام مقررات اتحادیه اروپا را که در پایان دوره گذار برگزیت در پایان سال جاری به قانون داخلی تبدیل شده بودند، لغو می کرد، به استثنای مواردی که به طور خاص توسط وزرا مستثنی شده بودند.

این یک قانون کاملا غیرقابل اجرا است. دولت حتی نتوانسته است فهرست جامعی از مقرراتی که تحت پوشش خود است تهیه کند. حتی تعداد کل 4000 موردی که فرض می شود برای آن اعمال می شود، فقط یک تخمین است. زمان در نظر گرفته شده توسط دولت – فقط چند ماه – برای بازنگری و تدوین مجدد بخش های عظیمی از قوانین داخلی، که حوزه های متنوعی مانند حقوق استخدام، حمایت از مصرف کننده و محیط زیست را پوشش می دهد، کاملا غیر واقعی بود. این لایحه همچنین اختیارات اختیاری عظیمی را به وزرا می دهد تا بدون نظارت مجلس یا مشورت با مشاغل، سازمان ها و افرادی که زندگی آنها عمیقاً تحت تأثیر قرار می گیرد، تغییراتی در قانون ایجاد کنند. حکم یکی از مشاوران برجسته پادشاه این است که این قانون اصول کلیدی قانون اساسی در بریتانیا، از جمله اصل حاکمیت پارلمانی، تفکیک قوا و حاکمیت قانون را با «تحویل نقش اساسی پارلمان، قانون‌گذاری، به دست وزرا، نقض می‌کند». “.

اعتصاب پزشکان برای نجات NHS
اعتصاب پزشکان برای نجات NHS عکس: مورین مک لین/ شاتر استوک

به زبان ساده، وزراء را قادر می‌سازد تا تغییرات گسترده‌ای را در قوانینی که زندگی روزمره مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهند – مانند میزان مرخصی با حقوق آنها یا حداقل استانداردهای کیفیت هوا – بدون هیچ گونه نظارت دموکراتیک انجام دهند. مطمئناً آنطور که دولت ادعا کرده است و همانطور که برگزیت قرار بوده است، حاکمیت پارلمان را افزایش نمی دهد. بلکه نشان دهنده تصاحب قدرت گسترده توسط وزرا است. همچنین برای مشاغلی که نمی‌دانند در چند ماه آینده چه مقرراتی اعمال می‌شود، عدم اطمینان قانونی بزرگی ایجاد کرده است.

لغو بند غروب به این معنی است که قوانین حفظ شده اتحادیه اروپا حفظ خواهد شد مگر اینکه وزیران فعالانه آن را لغو کنند. اما این لایحه همچنان به دولت این امکان را می دهد که قانون را بدون بررسی مجلس اصلاح کند و به آن پایان دهد “برتری” قوانین اتحادیه اروپا با تشویق دادگاه ها به در نظر نگرفتن سابقه احکام دادگاه بر اساس قوانین اتحادیه اروپا. انجمن حقوقی می‌گوید که این امر «شفافیت حقوقی و قطعیتی را که مشاغل و افراد به آن تکیه می‌کنند به خطر می‌اندازد».

این ادعای نادرست – که دولت در حال احیای حاکمیت پارلمانی است در حالی که در واقع این اصل کلیدی قانون اساسی را به میدان می‌آورد – تازه‌ترین مورد از یک سری دروغ‌هایی است که سیاستمداران محافظه‌کار رای دهندگان را درباره برگزیت تغذیه کرده‌اند. این کار با کمپین Vote Leave آغاز شد: این ادعا که خروج از اتحادیه اروپا 350 میلیون پوند در هفته برای NHS آزاد می کند که توسط اداره آمار بریتانیا “سوء استفاده آشکار از آمار رسمی” اعلام شده است، و پیشنهاد ماندن در اتحادیه اروپا این بدان معناست که بریتانیا با سوریه و عراق مرز مشترک خواهد داشت. در زمان نخست‌وزیری بوریس جانسون با اظهارات نادرست وی مبنی بر اینکه پروتکل ایرلند شمالی که او با آن مذاکره کرده بود، شامل هیچ گونه بازرسی گمرکی بر روی کالاهایی که بین ایرلند شمالی و بقیه بریتانیا حرکت می‌کنند، ادامه یافت. بی صداقتی در همه جنبه های طرح برگزیت وجود دارد، زیرا پرونده صادقانه پروژه حیوان خانگی ایدئولوژیک راست محافظه کار آنقدر ناخوشایند است که رأی دهندگان هرگز آن را تأیید نمی کردند.

اکنون حزب محافظه کار شروع به پرداخت بهای سیاسی کرده است. انجام برگزیت شعاری بود که در سال 2019 اکثریت پارلمانی خوش‌تیپ را به بوریس جانسون داد، اما دیگر آن اهمیت سیاسی را که زمانی در میان رأی‌دهندگان داشت، ندارد. نتایج انتخابات محلی نشان می دهد که آنها بیش از حد مایل به مجازات آنها برای عواقب آن هستند. مردم ترکیبی سمی از تورم بالا، افزایش نرخ بهره و رکود دستمزدها را تجربه می‌کنند: برخی از آن‌ها ناشی از عوامل جهانی است، اما وضعیت جدید بریتانیا به‌عنوان عقب مانده از رشد، نتیجه اصلی برگزیت است. در همین حال، لیست انتظار NHS در بالاترین حد خود قرار دارد و بیماران در ساختمان های فرسوده تحت درمان هستند.

تظاهر پوپولیستی مبنی بر اینکه خروج از اتحادیه اروپا راه حل جادویی برای همه مصائب کشور است، پیامدهای وحشتناکی داشته است. همه ما را فقیرتر کرده است، سرمایه‌های دیپلماتیک عظیمی را در تلاش برای حل مسائلی که در ایرلند شمالی ایجاد کرده است جذب کرده و با عادی‌سازی انتشار اطلاعات نادرست توسط کسانی که باید بهتر بدانند، سیاست ما را ارزان‌تر کرده است. این حزب همچنین حزب محافظه‌کار را به‌عنوان متفرقه و فاقد هرگونه احساس منسجم از مأموریت آشکار کرده است.

جای تعجب نیست که نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثر مردم فکر می کنند برگزیت ایده بدی بوده است. اما ساعت را نمی توان به عقب برگرداند. این تصمیم یک بار در یک نسل، ما را برای دهه های آینده آزار خواهد داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …