کانادا: کارشناسان پیری می گویند: تصاویری از درخت باستانی قطع شده با یک «پانچ روده» | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فعالان می‌گویند که تصاویر تیره از یک درخت باستانی قطع شده در غرب کانادا، نقص‌هایی را در طرح دولت برای حفاظت از جنگل‌های قدیمی نشان می‌دهد و استدلال می‌کنند که اکوسیستم‌های آسیب‌پذیر به دلیل رقابت شرکت‌های چوب‌بر برای برداشت چوب در معرض خطر قرار گرفته‌اند.

به عنوان بخشی از تلاش برای فهرست‌بندی جنگل‌های احتمالی رشد قدیمی، عکاس TJ Watt و ایان توماس از گروه حمایت از محیط‌زیست Ancient Forest Alliance به بیشه‌ای از سروهای قرمز غربی در جزیره ونکوور بریتیش کلمبیا سفر کردند. اما هنگامی که آنها به جنگل در Quatsino Sound رسیدند، صدها درخت را پیدا کردند که اخیراً قطع شده است.

وات می‌گوید: «بسیار آزاردهنده است که ببینی درختی روی زمین افتاده است و فکر می‌کنی که بیش از 500 سال زندگی کرده است و سپس می‌توان آن را در یک چشم به هم زدن ناپدید کرد و دیگر هرگز دیده نشد.» که از جنگل به عنوان بخشی از کمک مالی ابتکاری Trebek، مشارکتی بین انجمن نشنال جئوگرافیک و انجمن جغرافیایی سلطنتی کانادا که به نام میزبان فقید جئوپاردی نامگذاری شده است، عکاسی کرد.

عکس‌های تکان‌دهنده و فیلم‌های پهپاد از نابودی جنگل‌های قدیمی درختان نادر در شمال جزیره ونکوور در Quatsino Sound نشان می‌دهد.
درختان در یک بیشه در Quatsino Sound در جزیره ونکوور سقوط کردند. عکس: تی جی وات

تصاویر وات قبلاً برای برجسته کردن تغییر چشمگیر مناظر پس از پاکسازی یک جنگل قدیمی استفاده شده است.

در نوامبر 2021، در میان افزایش ناامیدی عمومی از تخریب درختان کهنسال، دولت بریتیش کلمبیا قطع درختان 2.6 میلیون هکتار را در جنگل‌های در معرض خطر به تعویق انداخت. دولت بریتیش کلمبیا همچنین متعهد شده است تا سال 2030 از 30 درصد مساحت استان محافظت کند، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر در داخل کانادا برای دستیابی به اهداف حفاظت از تنوع زیستی.

با این حال، از زمان تشریح طرح‌های تعویق‌های برنامه‌ریزی شده، کمتر از نیمی از مناطق پیشنهادی مورد توافق استان و جوامع ملل اول قرار گرفته است که رضایت آنها لازم است. تعدادی از کشورهای اول به طور فعال در صنعت چوب‌برداری مشارکت دارند و اگر قطع درختان در قلمروشان متوقف شود، درآمدشان کاهش می‌یابد. گروه‌هایی مانند Ancient Forest Alliance می‌گویند که برای کمک به جبران درآمدهای از دست رفته جنگل‌داری در میان ملل اول به بودجه بیشتری نیاز است.

وقتی این درختان چند صد ساله را می بینید، هیچ استدلالی نمی توان مطرح کرد که باید قطع شوند.
وقتی این درختان چند صد ساله را می بینید، هیچ استدلالی نمی توان مطرح کرد که باید قطع شوند. عکس: تی جی وات

منتقدان طرح های تعویق این استان نیز می گویند در توصیه های اولیه مشکلاتی وجود دارد، از جمله اعتراف هیئت مشاوره فنی مبنی بر اینکه احتمالا تعدادی از جنگل ها به اشتباه طبقه بندی شده اند. در مورد برش بلوک یافت شده توسط وات و توماس، که توسط Western Forest Products نگهداری می شد و در اواخر سال 2022 وارد سیستم شد، به عنوان 210 سال طبقه بندی شد که کمتر از آستانه 250 ساله استان برای پیری در نظر گرفته شد. این شرکت بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

وات گفت: «این فقط بر این واقعیت تأکید می‌کند که صنعت چوب‌برداری برای قطع کردن بزرگترین و بهترین درختان در حالی که هنوز می‌توانند، رقابت می‌کنند. درختکاری یک اکوسیستم پیچیده جنگلی قدیمی را تکرار نمی کند. دانستن اینکه اگر این جنگل به درستی توسط استان شناسایی می شد، به طور بالقوه می توانست باقی بماند، همچنین ضربه دیگری به روده است.

در حال حاضر، هیچ مکانیسمی برای مردم یا صنعت وجود ندارد که جنگل‌هایی را با درختانی که سن آنها بیشتر از درختانی است که استان شناسایی کرده است، پرچم‌گذاری کند.

«استان اعتراف کرد که داده‌ها تا حدودی ناقص بودند. ما گفته‌ایم که شهروندان و دانشمندان باید بتوانند مناطقی را که برای تعویق از دست رفته است شناسایی و به آنها اشاره کنند. وات گفت: شرکت‌های جنگل‌بانی باید زمانی که برنامه‌ریزی و بررسی‌های خود را انجام می‌دهند، ملزم شوند تا آن را با این معیارها مقایسه کنند.

فیلم پهپاد و عکس درختان خرد شده.
فیلم پهپاد و عکس درختان خرد شده. عکس: تی جی وات

شرکت های چوبی موظف به قطع همه درختان در محدوده قطعی تایید شده نیستند. در سال 2011، چوب‌بر دنیس کرونین به طور به یاد ماندنی با صنوبر داگلاس بلندی که احتمالاً بیش از 1000 سال قدمت دارد، در ساحل غربی جزیره ونکوور برخورد کرد. بقیه جنگل قطع شد، اما بیگ لونلی داگ در امان ماند.

«پیشرفتی در حال انجام است، اما واضح است که هنوز خلأهایی وجود دارد. ما باید مطمئن شویم که استان به تمام تعهدات خود برای حفاظت از این اکوسیستم‌های در خطر انقراض عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهد چیزی از شکاف‌ها عبور کند.»

وقتی این درختان چند صد ساله را می‌بینید، هیچ استدلالی نمی‌توان مطرح کرد که باید قطع شوند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …