نبرد سقوط لستر یک درس ریاضی سخت برای تمام باشگاه های میانه جدول است | لستر سیتی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آوالری لوبانوفسکی زمانی گفت که زندگی یک عدد است. چیزی که شاید برای مدیر پیشگام دیناموکیف با مدال دبیرستانی اش در ریاضیات منطقی باشد، اما برای اکثر افرادی که ورزش را دنبال می کنند کمی نگران کننده است. ما می خواهیم به قهرمانان و شکوه، به تخیل و نبوغ، به سرنوشت و نفرین ها ایمان داشته باشیم. حتی اگر اذعان کنیم که احتمالاً بسیار مهم است، تصور فوتبال به عنوان یک سری صفحات گسترده در هم تنیده کمی خشک به نظر می رسد.

و در روز ما توضیحات آماده می خواهیم. ما می خواهیم بدانیم که این بازی برد یا باخت به این دلیل بود که این مهاجم یا این دروازه بان آتش گرفته بود یا این که داور اشتباه کرده است یا این مدافع چپ مصدوم شده است یا این وینگر ردیابی نکرده است یا این مدافع میانی نمی توان در دو بازی بازی کرد، یا به این دلیل که خط هافبک نمی توانست خطوط پاس را ببندد.

چیزی که ما نمی‌خواهیم باور کنیم این است که همه اینها اساساً تغییرات تصادفی در پارامترهای خاصی است که توسط مالی تعریف شده است – که دلیل اصلی استفاده از داده‌ها در فوتبال با مقاومت است. هیچ کس برای تماشای یک جفت ترازنامه که از طریق رسانه 22 بازیکنی که به یک توپ ضربه می زنند، یک بلیط فصل نمی خرد.

همه اینها باعث می شود این ایده که نبرد لستر در برابر سقوط صرفاً پسرفت به حد متوسط ​​است، ناخوشایند باشد. و شاید این نیست، یا حداقل فقط این نیست. دلایل کوتاه مدت زیادی برای افول قهرمان لیگ برتر 2016 وجود دارد. اما فصل عجیب جشن یا قحطی هم نباید خیلی تعجب برانگیز باشد.

زمانی که لستر دو بار در آخرین روز فصل از صعود به لیگ قهرمانان اروپا بازماند، برخی از برندان راجرز به دلیل ناتوانی در ادامه این چالش انتقاد کردند، اما به نظر می‌رسید که بیشتر آنها قبول کرده‌اند که پنجمی با توجه به منابع، یک پایان بسیار خوب بود و این در حالی است که خستگی ممکن است باعث شده باشد. در نهایت محدودیت‌های تیم را آشکار کرد.

کلودیو رانیری و وس مورگان قهرمان لیگ برتر شدند و لستر در سال 2016 قهرمان شد.
کلودیو رانیری و وس مورگان در حالی که لستر در سال 2016 عنوان قهرمانی را به دست آورد، جام لیگ برتر را بالای سر بردند. عکس: تام جنکینز/آبزرور

اما اگر این روند تعادل به یک فصل محدود نشود چه؟ اگر مدت زمان طولانی تری ادامه پیدا کند چه؟ از این گذشته، یکی از اعضای کالج آل سولز، آکسفورد، یک بار محاسبه کرد که برای یک فصل کاملاً “عادلانه”، برای یکنواخت شدن ابهامات فرم، بنابراین مهم نیست چه زمانی یک طرف با دیگری بازی کند، یک فصل باید انجام شود. باید 35 سال باشد

بین قهرمانی در فصل 14-2013 تا پایان فصل گذشته، لستر به طور میانگین 56 امتیاز در هر بازی کسب کرد. فصل گذشته برای قرار گرفتن آنها در رده هشتم کافی بود. با توجه به اینکه فصل گذشته آنها در واقع هشتم شدند، احساس درستی به نظر می رسد.

نیوکاسل و استون ویلا به دلیل هزینه‌های اخیر و انتصابات مدیریتی معقول افزایش یافته‌اند، در حالی که جذب قابل توجه برایتون به آنها اجازه داده است تا در حال حاضر از منابع خود بهتر عمل کنند. اما، طبق گزارش سال 2023 دیلویت در امور مالی فوتبال، لستر هشتمین تیم ثروتمند لیگ برتر در سال مالی گذشته بود.

در 7 فصل از 8 فصل لیگ برتر، لستر 12 امتیاز یا چهار بازی از 56 امتیاز کسب کرده است. در دیگری، آنها 81 به دست آوردند و قهرمان لیگ شدند. این به عنوان یک طوفان کامل تلقی می شد: خریدهای هوشمندانه، نیم دوجین بازیکن که فصل زندگی خود را سپری می کنند، سایر رقبا که همگی از کمپین های غیرمعمول ضعیف رنج می برند.

اگر لستر از سه بازی باقی مانده خود در فصل یک امتیاز بگیرد – که با توجه به اینکه بعد از دیدار دوشنبه لیورپول با نیوکاسل و وستهام، قابل قبول است – میانگین 56 امتیازی را با همان اختلاف 25 امتیازی که از آن فراتر رفته بود، کمتر می کرد. آن را زمانی که عنوان قهرمانی در 2015-16.

که البته فقط یک تصادف خواهد بود. این طور نیست که لستر نوعی بدهی داشته باشد که حسابداران کیهانی فوتبال اکنون به آن پرداخته اند. اما این به خوبی نشان می دهد که باشگاه ها یک سطح دارند و مجموع امتیازات آنها در محدوده خاصی در حدود آن متفاوت است.

احتمالاً این درست نیست که بگوییم این فصل برای لستر به همان اندازه که فصل قهرمانی خوب بود، بد بوده است، اما همانطور که این موفقیت نتیجه بسیاری از جنبه ها به طور همزمان بود، این فصل نیز نتیجه بسیاری از موارد بوده است. جنبه‌هایی که به یکباره اشتباه می‌شوند، که پس از کاهش یا کاهش اعتماد، تأثیری چند برابری دارد.

شروع رکود احتمالاً همه‌گیری بود، که تأثیر اقتصادی شدیدی بر خانواده سریوادهاناپرابها داشت که مالک لستر هستند، زیرا تجارت اصلی آنها فروشگاه‌های معاف از گمرک در فرودگاه‌ها است. به هر حال نگرانی‌هایی وجود داشت که حقوق‌ها سریع‌تر از درآمدها افزایش می‌یابند و بار دستمزد به گردش مالی را برای سال‌های 2020-21 به 85 درصد می‌رساند، در حالی که مقررات کنترل هزینه یوفا به این معنی است که این رقم باید تا سال‌های 2024-25 به 80 درصد و 70 درصد کاهش یابد. فصل بعد این امر مستلزم بستن کمربند است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

با این حال، این پول خرج نشده است. این است که خوب خرج نشده است. در تابستان 2021، تقریبا 60 میلیون پوند برای پاتسون داکا، بوباکاری سوماره، جانیک وسترگارد و بازیکن آزاد رایان برتراند هزینه شد. هیچکدام هنوز تسویه نشده اند.

برتراند، قربانی مصدومیت کمربند کناری باشگاه که باعث شد تیموتی کاستان، جیمز جاستین و ریکاردو پریرا بخش‌های طولانی فصل را از دست بدهند، از آن زمان تنها چهار بازی را شروع کرده است، در حالی که جانی ایوانز آخرین بار در ماه اکتبر یک بازی لیگ را آغاز کرد. با توجه به این اختلال، جای تعجب نیست که اگر لستر مقابل لیورپول را واگذار کند، بیست و یکمین بازی متوالی بدون کلین شیت خواهد بود.

برندان راجرز در جریان شکست لستر در کریستال پالاس در 1 آوریل 2023 غمگین به نظر می رسد.
برندان راجرز که دو بار لستر را به مقام پنجم رساند و جام حذفی را فتح کرد، در جریان شکست در کریستال پالاس در 1 آوریل 2023، آخرین بازی او قبل از اخراج، غمگین به نظر می رسد. عکس: اندرو کرنز/CameraSport/Getty Images

به جدایی کاسپر اشمایکل و وسلی فوفانا اضافه کنید، سن و سالی که در نهایت به جیمی واردی و راجرز می رسد که به نظر می رسد قدرتش تمام می شود، درست در شرایطی که باشگاه از نظر مالی کمترین امکانات را برای جایگزینی او نداشت، و شاید احساس بی دلیلی که یکی از تیم ها عادت به پایان دادن به او داشت. نیمه اول واقعاً نمی‌توانست با مشکل سقوط مواجه شود، و مواد اولیه برای سقوط وجود داشت.

دلایلی را همیشه می توان برای یک ضربه، چه خوب و چه بد، پیدا کرد، و بی اهمیت نیستند: شناسایی علل و اقدام برای اصلاح یا تشویق آنها این است که چگونه، بدون تزریق انبوه پول نقد، می توان خط مبنا را به سمت بالا افزایش داد. اما همانطور که لوبانوفسکی بدون شک اذعان می کرد، فصلی مانند این همیشه امکان پذیر بود – به همین دلیل است که حتی تیم های بلندمدت میانه جدول اغلب بسیار پارانویا به نظر می رسند.

اگر لستر به دسته پایین بیفتد و این خط پایه به شدت و شاید به طور غیرقابل جبرانی نزولی شود، این برای لستر تسلی نخواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …