توافق اسرائیل و جهاد اسلامی برای آتش بس در غزه | سرزمین های فلسطینی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات فلسطینی اعلام کردند که اسرائیل و جنبش جهاد اسلامی غزه در مورد آتش بسی که از ساعت 10 شب به وقت محلی آغاز می شود، به توافق رسیده اند که نشان دهنده پایان بدترین قسمت آتش سوزی فرامرزی از زمان جنگ 10 روزه در سال 2021 است.

به گزارش القاهره نیوز مصر، مصر که میانجیگر آتش بس بود، از همه طرف ها خواست به این توافق پایبند باشند.

در متن این توافقنامه آمده است: «در پرتو توافق طرف فلسطینی و اسرائیلی، مصر اعلام می‌کند که آتش‌بس بین طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی حاصل شده است».

در این بیانیه آمده است: «دو طرف به آتش بس که شامل پایان دادن به هدف قرار دادن غیرنظامیان، تخریب خانه ها، پایان دادن به هدف قرار دادن افراد بلافاصله پس از اجرایی شدن آتش بس است، پایبند خواهند بود».

هیچ تایید فوری از سوی مقامات اسرائیلی وجود ندارد.

حتی زمانی که آتش بس در حال نهایی شدن بود، دو طرف به تیراندازی ادامه دادند و آژیرهای هشدار در جنوب اسرائیل به صدا درآمد و ارتش آن اعلام کرد که شش پست فرماندهی عملیاتی جهاد اسلامی را هدف قرار داده است.

اسرائیل آخرین دور حملات هوایی خود را در ساعات اولیه روز سه شنبه آغاز کرد و اعلام کرد که فرماندهان جهاد اسلامی را هدف قرار می دهد که حملاتی را در اسرائیل طراحی کرده بودند.

در پاسخ، گروه مورد حمایت ایران صدها راکت شلیک کرد و 1.5 میلیون اسرائیلی را به پناهگاه‌های حمله هوایی فرستاد.

اسرائیل در طول پنج روز جنگ، شش فرمانده ارشد جهاد اسلامی را کشت و تعدادی از تأسیسات نظامی را منهدم کرد، اما در این حملات هوایی دست‌کم 10 غیرنظامی از جمله زنان و کودکان کشته شدند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …