“بسیار غرورآفرین”: سالها کار در پشت فینال جام حذفی زنان که فروش رفت | جام حذفی زنان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیاو شور و هیجان جمعیتی را که در اطراف یک راه المپیک مملو از جمعیت می چرخیدند. موسیقی از Boxpark Wembley در حالی که طرفداران در هر سنی در مناطق هواداران و فراتر از آن جمع می شوند، پر از انتظار برای 90 دقیقه پیش رو، طنین انداز می شود. این صحنه‌ها که کمتر از یک دهه پیش نادر بودند، اکنون در فوتبال زنان مرسوم شده است، زیرا این ورزش از قدرتی به قوت خود ادامه می‌دهد.

یک نقطه عطف دیگر به دست خواهد آمد، یک رکورد دیگر با فینال جام حذفی زنان در روز یکشنبه شکسته شد. برای سومین بار در این فصل، ومبلی برای یک بازی زنان فروخته می شود. چلسی و منچستریونایتد در مقابل حدود 90000 هوادار بازی خواهند کرد که تقریبا دو برابر رکورد قبلی فینال سال گذشته است.

این شاهکار یک سال جلوتر از هدف تعیین شده توسط اتحادیه فوتبال در سال 2020 است. مارزنا بوگدانوویچ، رئیس بازاریابی فوتبال زنان اتحادیه فوتبال انگلیس، می‌گوید: «ما بسیار مفتخریم که به این فروش دست یافتیم. “[It’s been] یک تلاش تیمی در کل اتحادیه فوتبال انگلیس و همچنین دو فینالیست که اهمیت مسابقه و مناسبت را به هواداران خود نشان داده اند.

ساختن چنین مخاطبی یک شبه اتفاق نیفتاده است. این نتیجه سال ها کار انجام شده در سطح اتحادیه و باشگاه برای درک بهترین استراتژی برای بازاریابی این ورزش است. از زمان آوردن فینال به ومبلی در سال 2015، تعداد تماشاگران به کمک موفقیت انگلیس در صحنه بین المللی افزایش یافته است.

بوگدانوویچ می‌گوید: «یورو خانگی با بازی‌های فروخته‌شده، حتی قبل از شروع مسابقات، به ما اجازه داد تا از روی پایه‌ای از موفقیت‌های قبلی بسازیم.» «دستاورد باورنکردنی شیرزن‌ها در آن زمان یک کاتالیزور اصلی در علاقه‌ی باورنکردنی بود که در حال حاضر شاهد آن هستیم.

ما در داخل مطمئن بودیم که بعد از قهرمانی مسابقات شاهد تغییر در ادراک و تعامل خواهیم بود و زیرساخت هایی برای کمک به حفظ آن وجود داشت. ما یک نیروی کار واقعاً متعهد ایجاد کرده‌ایم که به دنبال جذب حرکتی است که ایجاد شده است و ویژگی‌های خاص بازی زنان را برجسته می‌کند.

ما واقعاً می‌خواستیم آن را برای مخاطبان گسترده‌تری عرضه کنیم و اطمینان حاصل کنیم که چیزی برای همه وجود دارد… تجربه هواداران در آن روز یکی از بهترین‌ها در ومبلی است. فرقی نمی‌کند قبل از مسابقه هواداران، موسیقی، نمایش نیمه‌وقت یا جو، همه در نظرسنجی‌های بعد از بازی ما امتیاز بسیار بالایی کسب می‌کنند. ما تعامل و بازاریابی طرفداران خود را با مخاطبانی که در آن شرکت می کنند تطبیق می دهیم، از بینش هایی که هر سال به دست می آوریم یاد می گیریم و هر کجا که می توانیم بهبود می بخشیم.”

این تمرکز بر تعامل طرفداران بسیار مهم است. تعداد تماشاگران در سراسر جهان افزایش یافته است و همه باشگاه‌های سوپر لیگ زنان به جز یک باشگاه میزبان مسابقات در استادیوم اصلی خود هستند. موفقیت‌ها عبارتند از اولدترافورد، گودیسون پارک، استمفورد بریج و البته امارات، جایی که آرسنال 60000 بلیت برای نیمه نهایی اخیر خود در لیگ قهرمانان فروخت.

هواداران آرسنال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان زنان مقابل ولفسبورگ
آرسنال 60 هزار بلیت برای نیمه نهایی لیگ قهرمانان زنان مقابل ولفسبورگ فروخت. عکس: استوارت مک فارلین / آرسنال اف سی / گتی ایماژ

آرسنال نمونه دیگری از سازمانی است که به طور منسجم برای سرمایه گذاری از علاقه و موفقیت تیم کار می کند. با حمایت از بالا، دستگاه بازاریابی گسترده تر باشگاه در هشت مسابقه امارات در این فصل شرکت داشته است (وعده اولیه شش مسابقه بود).

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

آنها با پیش بینی افزایش بعد از یورو، فروش دربی شمال لندن را بین نیمه نهایی و فینال باز کردند و در نتیجه 16000 بلیت در هفته نزدیک به پیروزی انگلیس فروخته شد. آن جمعیت پس از آن رکورد WSL 47367 را ثبت کردند. این آینده نگری زمانی تکرار شد که باشگاه به محض اینکه این تیم بایرن مونیخ را شکست داد، بلیت های نیمه نهایی وولفسبورگ را به فروش رساند. این منجر به فروش 8000 بلیت در 24 ساعت و فروش کامل آن در حدود یک ماه شد.

جمع‌آوری داده‌ها و بینش‌ها بین بازی‌ها انجام شده است و به آن‌ها درک عمیقی از مخاطبانشان می‌دهد، از جامعه آنها بهره می‌برند و ارتباطات با حامیانشان را تقویت می‌کنند. هیجان و علاقه به ورزش زنان به طور کلی به وضوح در یک روند صعودی است.

همانطور که سازمان‌هایی مانند اتحادیه فوتبال انگلیس و آرسنال نشان می‌دهند، سرمایه‌گذاری از این امر و داشتن ساختارهایی برای به حداکثر رساندن دسترسی آن بسیار مهم است. فینال جام حذفی زنان یکشنبه، یکی دیگر از لحظات پر آب، نمونه بارز این خواهد بود که چگونه این کار سخت برای ساختن پایه های پشت صحنه می تواند نتیجه دهد. شور و هیجان جمعیتی که در اطراف یک راه مملو از المپیک در حال چرخش هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …