آرامش در مرز ایالات متحده و مکزیک پس از لغو محدودیت‌های مهاجرتی عنوان 42 | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس گزارش‌ها، مرز ایالات متحده و مکزیک یک روز کامل پس از لغو محدودیت‌های مهاجرتی دوران همه‌گیری موسوم به عنوان 42 و جایگزینی آن با سیاست‌های جدید دولت بایدن با هدف مسدود کردن گذرگاه‌های غیرقانونی و ایجاد یک راه قانونی برای ورود به ایالات متحده، شاهد آرامش شگفت‌آوری بود.

به ظاهر آرام در تضاد کامل با ترس افکنی است که توسط بسیاری از محافظه کاران از جمله فرماندار تگزاس، گرگ ابوت ترویج می شود. این سیاستمدار جمهوری خواه بایدن را متهم کرد که «تصویر خوش آمدگویی را برای مردم سراسر جهان گذاشته است» و «سربازان آموزش دیده ویژه» را در مرز مستقر کرده است.

در مرز، به نظر می رسید که مهاجران مشتاق صبورانه منتظر فرصتی برای ورود به ایالات متحده هستند. بسیاری از مهاجران در مکزیک، آن سوی رودخانه از ال پاسو، تگزاس، تلفن های همراه خود را به امید دریافت وقت ملاقات برای درخواست ورود به ایالات متحده، به جای عبور بدون اجازه، زیر نظر داشتند.

به گزارش آسوشیتدپرس، وزارت امنیت داخلی ایالات متحده گفت که مقامات هیچ افزایش چشمگیری در مهاجرت مشاهده نکرده اند.

یرمی دپابلوس، از ونزوئلا، گفت: “امیدوارم کمی بهتر شود و قرار ملاقات ها کمی ساده تر شود.”

دپابلوس، که با هفت پسر عموی خود در تلاش برای ورود به ایالات متحده است، یک ماه است که در سیوداد خوارز بوده است. او گفت که نمی خواهد به طور غیرقانونی از مرز عبور کند و نگران اخراج است. ما باید از راه قانونی این کار را انجام دهیم.»

دانیل مورا، یکی از کشیش ها در ال پاسو، گفت که ده ها مهاجر در نزدیکی کلیسای کاتولیک قلب مقدس و پناهگاه به دستورات بروشورهای توزیع شده توسط مقامات مهاجرت ایالات متحده گوش دادند و هشدار داد که آنها “آخرین فرصت” را برای درخواست رسیدگی دارند. آسوشیتدپرس گفت که آنها تا حد زیادی ترک کردند.

شهردار شهر، اسکار لیزر، گفت که 1800 مهاجر به مقامات مهاجرت مراجعه کردند. ملیسا لوپز، که به عنوان مدیر اجرایی برای خدمات مهاجران و پناهندگان اسقفی در ال پاسو کار می کند، خاطرنشان کرد که بسیاری از مهاجران مایل به پیروی از قوانین جدید هستند.

کنجی کیزوکا، مدیر سیاست پناهندگی کمیته نجات بین المللی، در صحبت با آبان نیوز از ال پاسو، تگزاس، گفت که پس از پایان عنوان 42، “به طرز قابل توجهی ساکت” بوده است.

واقعاً ساکت است. بعد از نیمه شب، ما در سمت ال پاسو منتظر بودیم و تقریباً کسی نبود که به بندر ورودی بیاید. در طول مرز، عجله ای از مردم برای عبور از نقاط دیگر وجود نداشت.

عنوان 42 از برخی جهات با یک ناله به پایان رسیده است و این چیزی نیست که من فکر می کنم بسیاری از سیاستمداران … [and] آنچه بسیاری از رسانه ها انتظار داشتند… ما همچنین منتظر هستیم تا ببینیم چه چیزی در آینده رخ می دهد و امیدواریم که این روند انسانی تر باشد.”

محدودیت های عنوان 42 درست قبل از نیمه شب پنجشنبه به پایان رسید. نیویورک تایمز گفت که حدود 10000 نفر روز پنجشنبه از مکزیک وارد ایالات متحده شدند که “تعداد تاریخی زیادی” است. در اوایل صبح روز جمعه، مقامات مرزی ایالات متحده 24000 مهاجر را در بند خود داشتند که بر اساس تایمز از حداکثر ظرفیت 18 تا 20000 نفر بالاتر است.

به گزارش آسوشیتدپرس، عنوان 42، که توسط دولت ترامپ در مارس 2020 تصویب شد، به مقامات مرزی اجازه داد تا به سرعت پناهجویان را در سراسر مرز ایالات متحده و مکزیک به قصد توقف گسترش کووید-19 بازگردانند.

اگرچه عنوان 42 بسیاری از مهاجران را از پناهندگی باز داشت، اما در صورت اخراج آنها عواقب قانونی نداشت. در مقابل، قوانین بایدن، به طور موثری مهاجران را از درخواست پناهندگی منع می‌کند، در صورتی که ابتدا درخواست پناهندگی را به صورت آنلاین انجام نداده باشند، یا در کشورهایی که از طریق آنها به ایالات متحده سفر کرده‌اند، به دنبال حمایت نباشند.

پناهجویانی که اجازه ورود به ایالات متحده را دارند نیز مشمول قوانین سختی مانند نظارت GPS و مقررات منع آمد و شد خواهند بود. مهاجرانی که بیرون رانده می شوند می توانند به مدت پنج سال از ورود به این کشور منع شوند و به طور بالقوه با اتهامات جنایی روبرو شوند. به گزارش آسوشیتدپرس، با این حال، وضعیت در جنوب مکزیک به آرامی نبود، با این حال، مهاجرانی که سعی می کردند سوار قطارهای باری ایالات متحده شوند.

در همین حال، در سیوداد خوارز، به دنبال انقضای عنوان 42 و قوانین جدید دولت بایدن، در میان بسیاری از مهاجران سردرگمی وجود داشت.

اوراردو اسکویول، افسر ارشد ارتباطات IRC برای آمریکای لاتین، با اشاره به برنامه گمرک و حفاظت از مرز ایالات متحده، به آبان نیوز گفت: «ما دیدیم … افرادی از کشورهای مختلف با سؤالاتی به تیم ما مراجعه می کردند، به عنوان مثال، در مورد چگونگی عملکرد CBP One. .

ما روز چهارشنبه با خانواده ای از اکوادور آشنا شدیم و آنها چند روز قبل به شهر رسیده بودند … و اطلاعات متفاوتی در مورد نحوه استفاده از برنامه می شنیدند، بنابراین وضوح زیادی نداشتند. آنها به درستی نمی دانستند که قرار است بعد از 11 می چه اتفاقی بیفتد.

قوانین جدید انتقادات گسترده ای را از سوی سیاستمداران و حامیان مهاجرت برانگیخته است. جمهوری خواهان پیش از انتخابات 2024 از تغییر سیاست برای انتقاد از رویکرد بایدن در قبال مهاجرت استفاده کردند.

دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری که این هفته متهم به آزار جنسی شناخته شد، در میان گروه کر منتقدان جمهوری خواه بود. دونالد ترامپ در جلسه تالار شهر خود در CNN درباره انقضای عنوان 42 گفت: “شما ده ها هزار نفر را مجبور خواهید کرد که به کشور ما سرازیر شوند.”

برخی از دموکرات ها نیز سیاست های بایدن را بسیار سخت گیرانه خوانده اند. پولیتیکو به نقل از چوی گارسیا، نماینده دموکرات ایلینوی در کنگره گفت: «مشخص است که یک تغییر غیرقابل انکار در سیاست مهاجرتی رئیس جمهور رخ داده است. من می دانم که دولت در شرایط سختی قرار دارد، اما دیدن تلاش آنها برای راضی کردن جمهوری خواهان در زمینه مهاجرت بسیار ناامیدکننده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …