بایدن در سخنرانی هاوارد درباره تلاش “نیروهای شوم” برای معکوس کردن پیشرفت نژادی هشدار داد.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پرزیدنت بایدن روز شنبه اعلام کرد که برتری سفیدپوستان “خطرناک ترین تهدید تروریستی برای میهن ما” است و به مخاطبان عمدتا سیاهپوست هشدار داد که “نیروهای شوم” که توسط سلف و رقیب احتمالی او در آغوش گرفته شده اند در تلاش هستند تا نسل های پیشرفت نژادی در آمریکا را معکوس کنند.

آقای بایدن هرگز نامی از دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در سخنرانی گاهاً شدید خود در کلاس فارغ التحصیلان دانشگاه هاوارد، معتبرترین کالج تاریخی سیاه پوستان کشور، نبرد. با این حال، او به اظهارات گذشته آقای ترامپ اشاره کرد تا او را با عناصر نژادپرست در جامعه آمریکا مرتبط کند و پیشنهاد کند که مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری که به تازگی آغاز شده است تعیین خواهد کرد که آیا عدالت بر نفرت، ترس و خشونت غلبه خواهد کرد یا خیر.

آقای بایدن گفت: «کسانی هستند که مردم را شیطانی می‌سازند و در مقابل یکدیگر قرار می‌دهند. و کسانی هستند که برای حفظ قدرت دست به هر کاری می زنند، صرف نظر از اینکه چقدر ناامید یا غیراخلاقی باشند. این هرگز یک نبرد آسان نخواهد بود. اما من این را می دانم – قدیمی ترین و شوم ترین نیروها ممکن است باور داشته باشند که آینده آمریکا را تعیین خواهند کرد. اما آنها اشتباه می کنند. ما آینده آمریکا را تعیین خواهیم کرد. شما آینده آمریکا را تعیین خواهید کرد.»

رئیس‌جمهور با پوشیدن لباس‌های آبی و سفید دانشگاهی، تلاش کرد تا فارغ‌التحصیلان جوان را در آنچه او به عنوان عامل این لحظه معرفی می‌کرد، به خدمت بگیرد. او به قتل جورج فلوید توسط یک افسر پلیس در سال 2020 اشاره کرد که تظاهرات گسترده علیه خشونت پلیس را تحت تأثیر قرار داد و با رانندگان سیاه پوستی ابراز همدردی کرد که وقتی توسط افسران به سمت آنها می‌کشند می‌ترسند.

او گفت: «پیشرفت بی باک به سوی عدالت اغلب با عقب نشینی وحشیانه از سوی قدیمی ترین و شوم ترین نیروها مواجه می شود. این به این دلیل است که نفرت هرگز از بین نمی رود. وقتی فارغ التحصیل شدم فکر کردم که می توانیم نفرت را شکست دهیم. اما هرگز از بین نمی رود.»

به همین ترتیب، آقای بایدن گفت که «پس از انتخاب و انتخاب مجدد اولین رئیس جمهور سیاهپوست آمریکا، من امیدوار بودم که ترس، خشونت و نفرت به طور قابل توجهی جایگاه خود را از دست بدهد».

او گفت وقتی نئونازی‌ها و برتری‌طلبان سفیدپوست در آگوست 2017 با معترضان متقابل در شارلوتزویل، ویرجینیا درگیر شدند، چیز دیگری را کشف کرد و او واکنش آقای ترامپ را بازگو کرد. “چی شنیدی؟” او درخواست کرد. آن جمله معروف: “افراد بسیار خوبی در هر دو طرف وجود دارند.” آن موقع بود که فهمیدم، و شوخی ندارم، آن موقع بود که فهمیدم باید نامزد بمانم و به زندگی عمومی برگردم.»

حامیان آقای ترامپ گفته اند که خط او تحریف شده است و توجه داشته اند که او در مقطعی نئونازی ها را محکوم کرده است. اما از آنجایی که او کمپینی را برای بازپس گیری ریاست جمهوری آغاز کرده است، آقای ترامپ آشکارا عناصر نژادپرست و افراطی را در زندگی آمریکایی پذیرفته است. زمستان گذشته، او برای شام میزبان هنرمند رپ Ye، که اظهارات یهودی ستیزانه داشته است، و نیک فوئنتس، برتری طلب برجسته سفیدپوست که در راهپیمایی راست افراطی شارلوتسویل شرکت کرد، پذیرایی کرد.

انتخاب هاوارد به آقای بایدن فرصتی داد تا از وفادارترین حوزه انتخابیه در حزب دموکرات حمایت کند، حوزه ای که او برای پیروزی مجدد در انتخابات سال آینده به آن نیاز دارد. در حالی که نظرسنجی ها ادامه حمایت قوی از آقای بایدن را در میان رأی دهندگان سیاه پوست نشان می دهد، تحلیلگران سیاسی و استراتژیست های حزبی نسبت به شکاف شور و شوق ابراز نگرانی کرده اند که می تواند چشم انداز رئیس جمهور را که نیاز به مشارکت بالای پایه خود دارد، پیچیده کند.

آقای بایدن در اهدافی مانند سرکوب خشونت پلیس و تقویت حق رای با مانع مواجه شده است. او سال گذشته فرمان اجرایی را در مورد اجرای قانون فدرال امضا کرد، اگرچه بخش‌های مهم این فرمان اجرایی نشده است. بسیاری از حامیان می گویند که او در تعهد خود مبنی بر ایجاد تغییرات سیستمی در سیستم عدالت کیفری کوتاهی کرده است.

اما او کامالا هریس (فارغ التحصیل هاوارد) را به عنوان اولین معاون رئیس جمهور سیاه پوست انتخاب کرد. قاضی کتنجی براون جکسون، اولین زن سیاهپوست را به دادگاه عالی منصوب کرد. و بیش از مجموع هر رئیس جمهور دیگری زنان سیاه پوست را روی نیمکت فدرال نشانده است. بیکاری در میان سیاه‌پوستان آمریکایی در ماه آوریل به پایین‌ترین حد خود یعنی 4.7 درصد کاهش یافت و شکاف بین نرخ بیکاری سفیدپوستان و سیاه‌پوستان به کمترین میزان خود کاهش یافت.

آقای بایدن که در روز شنبه مورد توجه مخاطبانش بود، برنامه ای را برای بخشودگی 400 میلیارد دلار وام های دانشجویی در چند دهه آینده ایجاد کرده است که هر کدام 20000 دلار را برای افرادی که واجد شرایط هستند، از بین می برد. اما به نظر می رسد که دیوان عالی کشور قصد دارد آن را باطل کند.

آقای بایدن 92 درصد از رأی دهندگان سیاهپوست را در سال 2020 به دست آورد، اما تنها 58 درصد گفتند که عملکرد او را در آخرین نظرسنجی Associated Press-NORC مرکز تحقیقات روابط عمومی تایید کردند. نظرسنجی ماه مه توسط Economist و YouGov نشان می‌دهد که رضایت او در میان بزرگسالان سیاه‌پوست 71 درصد است، اما تنها 46 درصد می‌خواهند که او دوباره نامزد شود.

آقای بایدن در روز شنبه جمعیتی دوستانه، اما نه کاملاً پرشور پیدا کرد. سالمندان فارغ التحصیل و خانواده‌هایشان بیشتر کپیتال وان آرنا، خانه واشنگتن کپیتالز و ویزاردز را پر کردند، و به گرمی از او استقبال کردند، اگرچه ده‌ها نفر در اعتراض ایستادند، برخی از آنها تابلوهایی درباره موضوعاتی مانند تحقیقات نظامی در دست داشتند. دوگانگی بین دانشجویان و فارغ التحصیلان در مصاحبه های دانشگاه قبل از مراسم مشهود بود.

ماریا دیویس، 19 ساله، یک رشته مهندسی مکانیک، در مورد آقای بایدن گفت: «او فرد بسیار خوبی است. او واقعاً تلاش می‌کند از گروه‌های زیادی از مردم دفاع کند که شنیده نشده‌اند.»

اما برخی از دانشجویان گفتند مطمئن نیستند که بتوانند با او ارتباط برقرار کنند. “ما کمی احساس عجیبی داریم که او شروع به کار کرده است، زیرا بدیهی است که او می تواند چیزهایی در مورد ارزش ها به ما بیاموزد، اما او چه چیزی می خواهد بگوید که قبلاً گفته نشده است؟” آلیسا دریک، 19 ساله، دانشجوی سال دوم، گفت. بایدن به ما به عنوان دانشجویان سیاه پوستی که وارد نیروی کار می شوند چه می تواند بگوید؟

اگر سال آینده انتخاب بین آقای بایدن و یک جمهوری خواه بود، او گفت که به آقای بایدن رای خواهد داد. اما او در این مورد ولرم بود. او گفت: “من واقعا هیجان زده نیستم.” من احساس می‌کنم اخیراً نامزدی وجود نداشته است که توجه من را به خود جلب کرده باشد، یعنی «وای، آنها واقعاً در مورد چیزی هستند و علاقه‌مند به کمک به نسل من هستند».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …