عضویت در گروه ضد سلطنتی جمهوری در پی دستگیری های تاجگذاری تقریبا دو برابر شد | جمهوری خواهی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از دستگیری گراهام اسمیت، مدیر اجرایی آن، گراهام اسمیت، در جریان تاجگذاری آخر هفته گذشته، تعداد اعضای گروه ضد سلطنتی جمهوری در یک هفته تقریبا دو برابر شده است.

این خبر در حالی منتشر می شود که یک نظرسنجی نشان می دهد که تقریباً 9 نفر از هر 10 بریتانیایی علیرغم تشویق اسقف اعظم کانتربری به این کار، در طول مراسم با پادشاه چارلز بیعت نکردند.

اسکاتلند یارد از دستگیری گروهی از معترضان از جمهوری در صبح روز تاجگذاری در 6 می ابراز “تأسف” کرده است. اسمیت گفت که این گروه در هفته گذشته از بیش از 80000 پوند کمک مالی بهره برده و هزاران عضو جدید را جذب کرده است.

افزایش شناخت عمومی از این گروه به عنوان یک نظرسنجی Opinium برای این گروه است مشاهده کننده فاش می‌کند که 57 درصد از بریتانیایی‌های شرکت‌کننده در نظرسنجی گفتند که با پادشاه بیعت نکردند زیرا نمی‌خواستند. 31 درصد دیگر گفتند که تعهد نداده‌اند اما بدشان نمی‌آید که این کار را انجام دهند.

تنها 12 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی با پادشاه بیعت کردند، چیزی که در ابتدا به عنوان فراخوانی برای بیعت در “ادای احترام به مردم” در نظر گرفته شده بود. این عنصر از مراسم با دعوتی به جای فراخوانی که اسقف اعظم برای بیعت کرد، کاهش یافت.

این نظرسنجی نشان داد که 64 درصد از افراد مورد بررسی مراسم تاج گذاری را تماشا کردند و بیشتر آنها فقط بخشی از خدمات دو ساعته را تماشا کردند.

تغییر در “تقدیر از مردم” پس از انتقادات گسترده ایجاد شد. جاناتان دیمبلبی، گوینده تلویزیون، گفت که پادشاه ایده ادای احترام مردم به او را “منفور” می داند. جمهوری این ایده را “توهین آمیز” توصیف کرد.

پلیس 64 نفر را در روز تاج گذاری دستگیر کرد، اما توسط مدیر دیده بان حقوق بشر به تاکتیک های “فوق العاده هشدار دهنده” در مورد بازداشت معترضان مسالمت آمیز متهم شدند. هفته گذشته مشخص شد که آلیس چمبرز، معمار استرالیایی مستقر در لندن که با هیچ معترضی ارتباطی ندارد، در میان افرادی بود که در انتظار دیدن پادشاه بود. بنا بر گزارش ها، او به مدت 13 ساعت در بازداشت بوده است.

اسمیت با یک ژاکت زرد، نشسته روی بند خود و سرش در دستانش، در محاصره افسران پلیس
اسمیت در نزدیکی میدان ترافالگار در صبح روز تاجگذاری دستگیر شد. عکس: توییتر | @AERMorg

اسمیت در میان گروهی از جمهوری بود که دستگیر و در ایستگاه پلیس والورث در جنوب لندن بازداشت شدند. او پس از حدود 16 ساعت بدون اتهام آزاد شد.

معترضان ضد سلطنت بر اساس قانون جدید نظم عمومی دستگیر شدند که به پلیس این اختیار را می دهد تا تظاهرات را قبل از ایجاد اخلال متوقف کند. این قانون جدید در 2 مه، درست چند روز قبل از تاجگذاری، موافقت سلطنتی را دریافت کرد.

در حالی که اسمیت گفت که بازداشت خودسرانه آسیب زا بود، اما گروهش حامیان جدیدی پیدا کرده بود. تعداد اعضای جمهوری فقط طی چند روز تقریباً دو برابر شده است و از حدود 5000 به حدود 9000 افزایش یافته است.

تقاضای تاجگذاری ضد سلطنتی باعث شد که وجوه آن از 47000 پوند در روز تاجگذاری به بیش از 91000 پوند افزایش یابد. این گروه همچنین به طور جداگانه حدود 20000 پوند کمک مالی دریافت کرد که شامل یک کمک 10000 پوندی بود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اسمیت گفت: «واکنش بسیار زیاد بوده است. ما ده‌ها هزار پوند آمدیم و هزاران حامی جدید وارد شدند. این ما را در اولویت قرار داده است.

مردم می دانند که اگر قانون به پلیس اجازه دهد مسالمت آمیزترین تظاهرات مسالمت آمیز را دستگیر کند، بسیار نگران کننده است. من فکر می‌کنم که این به پلیس صدمه زیادی به شهرت وارد کرده است. بسیاری از پوشش‌های تاج‌گذاری تحت سلطه این دستگیری‌ها بود.»

اسمیت گفت که فروشگاه آنلاین گروه نیز افزایش فروش را در هفته گذشته با درآمد حدود 20000 پوند گزارش کرده است. این در مقایسه با درآمد معمولی هفتگی از چند صد پوند تا حدود 3000 پوند است. اقلام موجود شامل تی شرت های 14.99 پوندی با آرم NotMyKing و لیوان های 9.99 پوندی با عبارت No Monarchy هستند.

اسمیت گفت که از نظرسنجی جدید که نشان می دهد تنها بخش کوچکی با پادشاه بیعت کرده اند، تعجب نکرده است. او گفت که این نشان دهنده این واقعیت است که تنها گروه کوچکی از سلطنت طلبان مشتاق در کشور وجود دارند و آن را نشان می دهد که “ما ملت سلطنت طلب نیستیم.”

اسمیت گفت نظرسنجی اخیر حاکی از کاهش حمایت ملی از سلطنت بوده است. یک نظرسنجی برای ITV از بیش از 2000 بریتانیایی که در این ماه منتشر شد، نشان داد که به طور کلی 52 درصد از سلطنت حمایت می کنند، اما تنها 39 درصد از افراد 18 تا 34 ساله گفتند که از آن حمایت می کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …