فاش شد: فارغ التحصیلان ثروتمندتر در انگلستان نسبت به دانشجویان فقیرتر هزینه کمتری برای مدرک پرداخت خواهند کرد | دانش آموزان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات جدید نشان می دهد که اصلاحات وام دانشجویی دولت به نفع فارغ التحصیلان پردرآمد کشور به هزینه فارغ التحصیلان پرستاری، معلمان و سایر افراد کم درآمد و متوسط ​​خواهد بود.

تحت بزرگ‌ترین اصلاحات وام‌های دانشجویی در انگلستان برای بیش از یک دهه، بسیاری از افراد کم‌درآمد با افزایش کل بازپرداخت مادام‌العمر بیش از 30000 پوند روبرو هستند. در همین حال، بر اساس تجزیه و تحلیل مشاوره اقتصادی لندن اکونومیکس، فارغ التحصیلان با بالاترین درآمد، بازپرداخت مادام العمر خود را به طور متوسط ​​25000 پوند در مقایسه با ترتیبات قبلی کاهش خواهند داد.

این تحقیق پیش‌بینی می‌کند که فارغ‌التحصیلانی که تا سال 2030 37000 پوند درآمد داشته باشند، 63100 پوند را در طول دوره حرفه‌ای خود بازپرداخت خواهند کرد، در حالی که فارغ‌التحصیلی که 70،000 پوند درآمد داشته باشد، تنها 55،000 پوند بازپرداخت خواهد کرد.

گاوان کانلون، یکی از شرکای ارشد لندن اکونومیکس، گفت: «این عملاً یارانه ای هنگفت به فارغ التحصیلان عمدتاً سفیدپوست و عمدتاً مرد است. عمیقاً قهقرایی است.»

پاتریشیا مارکیز، مدیر کالج سلطنتی پرستاری انگلستان، گفت: «این تغییرات مایه شرمساری است و به طور آشکار بر کارکنان پرستاری تأثیر می گذارد.

این بدان معناست که پرستاران بدهی دانشجویی خود را زودتر، بیشتر و برای مدت طولانی‌تری پس خواهند داد. در زمانی که بحران استخدام و نگهداری در NHS وجود دارد، این فقط آن را تشدید می کند.

بودجه دانشجویان و شهریه به مسائل سیاسی بزرگی برای همه احزاب اصلی تبدیل شده است. کیر استارمر، رهبر حزب کارگر تایید کرده است که از تعهد خود برای لغو شهریه صرفنظر کرده است، اما گفته است که حزب او “راه حل عادلانه تری” را در هفته های آینده ارائه خواهد کرد. بسیاری از رای دهندگان جوان که در بحران هزینه زندگی دست و پنجه نرم می کنند، اکنون از محافظه کاران دور شده اند.

ارزیابی تأثیر خود دولت گفت که اصلاحات وام دانشجویی به احتمال زیاد «تأثیر منفی» بر گروه‌های خاصی از جمله زنان، افراد کم‌درآمد و کسانی که از پس‌زمینه‌های محروم هستند، دارد. کمیته بررسی مجلس اعیان هشدار داده است که اصلاحات با دستور کار دولت در تضاد است.

دولت ولز این ماه اعلام کرد که علیرغم همسویی تاریخی سیستم حمایت از دانشجویان خود با انگلیس، اصلاحات را اجرا نخواهد کرد. این بیانیه گفت که این اقدامات “به طور نامتناسبی” بر زنان فارغ التحصیل تأثیر می گذارد و “به نفع بالاترین درآمدها خواهد بود”.

چارت سازمانی

لیز امرسون، مدیر اجرایی بنیاد بین نسلی، که منافع نسل‌های جوان و آینده را ترویج می‌کند، گفت: «این اصلاحات نابرابری را ریشه‌دار خواهد کرد. تنها برندگان فارغ التحصیلان پردرآمد خواهند بود.»

وزیران بسته اصلاحاتی را در فوریه 2022 اعلام کردند که شامل ترتیبات وام جدید برای دانشجویان از اول اوت سال جاری است، اما پیامدهای کامل تغییرات از مدل‌سازی اخیر واضح‌تر شده است.

اصلاحات دوره بازپرداخت را از 30 به 40 سال افزایش می دهد، آستانه حقوق را که در آن پرداخت ها به 25000 پوند انجام می شود کاهش می دهد و نرخ بهره بازپرداخت وام به شاخص قیمت خرده فروشی (RPI) را کاهش می دهد. فارغ التحصیلان 9 درصد از درآمد خود را بالاتر از آستانه بازپرداخت می کنند.

وزیران می گویند که این اقدامات تعداد فارغ التحصیلانی را که وام های خود را به طور کامل پرداخت می کنند افزایش می دهد و حمایت مالیات دهندگان از وام های دانشجویی را از 44 پوند در پوند به 23 پوند در پوند کاهش می دهد. بر اساس ارقام محاسبه شده توسط London Economics، متوسط ​​بدهی فارغ التحصیلان درجه اول در هنگام فارغ التحصیلی حدود 50800 پوند است.

اصلاحات بر کسانی که قبلاً فارغ التحصیل شده اند نیز تأثیر می گذارد. برای افرادی که از 1 سپتامبر 2012 تا 31 ژوئیه 2023 وام گرفته اند، آستانه بازپرداخت 27295 پوند تا سال 2024/25 مسدود خواهد شد. این بدان معنی است که آنها در نهایت بیشتر از درآمد خود را به وام های خود پرداخت می کنند تا زمانی که آستانه مطابق با تورم افزایش یابد.

آستانه پایین‌تری که در آن بازپرداخت‌ها شروع می‌شود، و دوره بازپرداخت 40 ساله برای وام‌گیرندگان جدید، به این معنی است که درآمدهای پایین‌تر و متوسط ​​اکنون به میزان قابل توجهی بیشتر پرداخت خواهند کرد. این بدان معناست که در بسیاری از موارد، افراد کم درآمد در مجموع بیشتر از فارغ التحصیلان با بهترین حقوق پرداخت می کنند، وام ها و سود انباشته بیشتری را در مدت طولانی تری بازپرداخت می کنند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این اقدامات بخشی از پاسخ دولت به بررسی سر فیلیپ اوگار در مورد آموزش و بودجه پس از ۱۸ سال است که در ماه مه ۲۰۱۹ منتشر شد. این بررسی توصیه می‌کرد که کمک هزینه‌های نگهداری مجدد برای دانش‌آموزان محروم ارائه شود، اما این مورد تصویب نشد.

تقریباً همه فارغ التحصیلان پرستاری با افزایش قابل توجهی در بازپرداخت وام مادام العمر خود مواجه خواهند شد. برای پرستاران مرد، انتظار می رود میانگین بازپرداخت مادام العمر 17600 پوند از 24400 پوند به 42000 پوند افزایش یابد. برای زنان، این افزایش به 15300 پوند، از 10700 پوند به 26000 پوند می رسد. بر اساس پیش بینی های لندن اکونومیکس. ارقام خود دولت نشان می دهد که افرادی که حقوق کمتری دریافت می کنند، کل بازپرداخت ها تا 174 درصد افزایش خواهد یافت.

مؤسسه مطالعات مالی می گوید که اصلاحات ممکن است جذابیت دانشگاه را برای کسانی که انتظار ندارند درآمد بالایی داشته باشند، کم کند. بن والتمن، اقتصاددان ارشد تحقیقاتی در IFS می گوید: «در این اصلاحات، افراد کم درآمد بیشتر پرداخت می کنند و درآمدهای بالاتر کمتر می پردازند. افراد کم درآمد تا متوسط ​​مانند معلمان و پرستاران بیشترین ضرر را خواهند داشت.

کلوئه فیلد، معاون آموزش عالی در اتحادیه ملی دانشجویان، گفت: «این شواهد بیشتری از شکست دانش‌آموزان و جامعه به‌طور گسترده‌تر در سیستم فعلی است. علاوه بر افزایش رقت‌آور وام‌های نگهداری، که نتوانسته همگام با تورم باشد و دانشجویان را در معرض بحران هزینه‌های زندگی قرار داده است، ما معتقدیم که نیاز به یک بازنگری اساسی است.

مقامات می گویند که در حالی که بازپرداخت مادام العمر برای پردرآمدترین افراد تحت ترتیبات جدید کاهش می یابد، کم درآمدترین افراد همچنان باید کمترین مشارکت را داشته باشند. این سیستم می گوید که این سیستم “به طور کلی مترقی” است، که هر گونه تأثیر نامطلوب بر گروه های خاص در نتیجه درآمدهای مادام العمر آنها است و “به طور کلی اثرات برابری مختلط است”.

یک سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: “مهم است که ما یک سیستم مالی پایدار دانش آموزی داشته باشیم که برای دانش آموزان و مالیات دهندگان منصفانه باشد.

ما نرخ بهره را فقط به RPI کاهش داده‌ایم تا وام‌گیرندگان جدید در صورت تعدیل تورم، بیشتر از چیزی که در ابتدا وام گرفته‌اند، بازپرداخت نکنند. از طریق این اصلاحات، بیش از نیمی از وام گیرندگان وام های خود را به طور کامل بازپرداخت می کنند، در حالی که نرخ فعلی 20٪ است.

برای کمک به دانش‌آموزانی که نیاز به حمایت بیشتری دارند، ما ۱۵ میلیون پوند اضافی را در دسترس قرار داده‌ایم و بودجه حق بیمه دانشجویی خود را در این سال تحصیلی به ۲۷۶ میلیون پوند افزایش داده‌ایم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …