حکم دادگاه عالی به نفع زن ترنس فراری از خشونت در گواتمالا | دادگاه عالی آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادگاه عالی ایالات متحده روز پنجشنبه به نفع یک زن تراجنسیتی گواتمالایی که با اخراج مبارزه می کند به این دلیل که در صورت بازگشت به کشور مادری خود با آزار و اذیت مواجه خواهد شد، رای داد.

تصمیم به اتفاق آرا به نفع استرلا سانتوس-زاکاریا به او فرصت دیگری می دهد تا استدلال کند که مقامات مهاجرت در رد درخواست او برای ماندن در ایالات متحده اشتباه کرده اند.

وکلای سانتوس-زاکاریا که اکنون در اواسط 30 سالگی است، گفتند که او ابتدا پس از تجاوز جنسی در نوجوانی و تهدید به مرگ به دلیل هویت جنسی خود در کشوری که جامعه LGBTQ+ را هدف قرار داده است، به ایالات متحده گریخت.

اما یک قاضی مهاجرت ایالات متحده دریافت که او به اندازه کافی قوی نیست که در صورت بازگرداندن به گواتمالا با آزار و شکنجه روبرو شود.

موضوع در دادگاه عالی بیشتر فنی بود، در مورد اینکه آیا قانون مهاجرت فدرال به اندازه کافی منعطف است که به سانتوس-زاکاریا اجازه دهد یک روز دیگر در دادگاه حضور داشته باشد.

پنجمین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده در این مورد علیه او حکم صادر کرد، اما سایر دادگاه های استیناف به نفع مهاجران در مورد همین موضوع رای داده اند.

در نظری که توسط Ketanji Brown Jackson نوشته شده است، دادگاه عالی گفت که تصمیم مدار پنجم اشتباه است.

سانتوس-زاکاریا پس از ترک گواتمالا در نوجوانی، یک بار به ایالات متحده راه یافت اما پس از اقامتی کوتاه در سال 2008 اخراج شد. ده سال بعد، او دوباره وارد ایالات متحده شد و توسط مقامات مهاجرت بازداشت شد.

سانتوس-زاکاریا شهادت داد که در شهر کوچکی که در آن به دنیا آمده بود توسط یکی از همسایگانش مورد تجاوز قرار گرفت و مردم شهر گفتند که او را به دلیل هویت جنسی و جذابیتش به مردان خواهند کشت.

او بیشتر زمان خود را بین سال‌های 2008 تا 2018 در مکزیک گذراند، اما پس از اینکه یک گروه مکزیکی به او تجاوز کردند و به او حمله کردند، تصمیم گرفت به ایالات متحده بازگردد.

وزارت امور خارجه ایالات متحده دریافته است که گواتمالا برای محافظت از LGBTQ+ کم کاری کرده است و زنان تراجنسیتی در معرض تهدیدهای مکرر خشونت هستند.

  • اطلاعات و پشتیبانی برای هر کسی که تحت تأثیر تجاوز جنسی یا سوء استفاده جنسی قرار گرفته است از سازمان های زیر در دسترس است. در ایالات متحده، Rainn پشتیبانی را در 800-656-4673 ارائه می دهد. در بریتانیا، Rape Crisis به شماره 0808 500 2222 پشتیبانی می‌کند. در استرالیا، پشتیبانی در 1800Respect (1800 737 732) در دسترس است. سایر خطوط کمک بین المللی را می توانید در ibiblio.org/rcip/internl.html پیدا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …