نویسنده می‌گوید جواهرات هند که توسط امپراتوری بریتانیا گرفته شده است بازگردانده خواهند شد | امپراطوری بریتانیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از نویسندگان برجسته امپراتوری بریتانیا گفته است که این امر اجتناب ناپذیر است که جواهرات و آثار تاریخی هند که تحت حاکمیت استعماری به غنیمت گرفته شده اند، در میان گزارش هایی مبنی بر اینکه این کشور کارزاری را برای بازگرداندن آنها آغاز خواهد کرد.

Sathnam Sanghera، نویسنده Empireland: How Imperialism Has Shaped Britain مدرن و کارگردانی مستندهایی در این زمینه برای کانال 4، گفت که آخرین خواسته ها بخشی از مجموعه ای از مستعمرات سابق است که زمان خود را تحت امپراتوری ارزیابی می کنند.

کشورهایی مانند هند در حال تغییر میراث تاریخی از حکومت استعماری هستند که در سال 1947 به پایان رسید، و تور سلطنتی شاهزاده و پرنسس ولز به دریای کارائیب در سال 2022 با فراخوان هایی برای غرامت برده داری از دوران امپراتوری مشخص شد.

این ادعای سانگهرا به دنبال گزارشی در دیلی تلگراف در روز شنبه منتشر شد که نشان می‌داد نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند و دیپلمات‌ها در حال تشکیل کمپینی برای بازپس‌گیری اقلام موجود در موزه‌های بریتانیا و نگهداری از خانواده سلطنتی در اواخر امسال هستند.

این شامل الماس بحث‌برانگیز کوه نور است که توسط خانواده سلطنتی نگهداری می‌شود و در بحث‌هایی درباره استفاده بالقوه آن در تاجگذاری مطرح شده است. گنجینه های تیپو سلطان که در موزه ویکتوریا و آلبرت و قلعه پاویس هستند. و مرمرهای Amaravati.

سانگره گفت: موزه‌های ما و خانواده سلطنتی میلیاردها پوند غارت هندی در اختیار دارند. این بخشی سیستماتیک از حکومت استعماری بود. به خاندان سلطنتی سهم شاه از آن غارت داده شد. وقتی بخش هایی از هند و برمه را ضمیمه کردیم [now Myanmar]، نمایندگان موزه های ما آنجا بودند تا اشیا را ببرند، سربازان هم غارت کردند و فروختند.

این فقط ارزش مالی این اقلام نیست، ارزش عاطفی و مذهبی نیز دارد.

این کشورها در حال حاضر ابرقدرت‌ها یا ابرقدرت‌های آینده هستند، آن‌ها قرار نیست در برابر آن سکوت کنند.»

تحرکات هند بخشی از بازنگری گسترده تر در نقش آن به عنوان یک مستعمره سابق است. مودی کلاس‌های مدرسه را تشویق کرده است که به‌جای انگلیسی به زبان هندی و زبان‌های دیگر تدریس شود، پارلمان هند به‌دلیل خروج از ساختمان دوران استعمار طراحی‌شده توسط ادوین لوتینز در حال بازسازی با نمایندگان پارلمان است و جاده‌هایی که به نام پادشاهان سابق بریتانیا نامگذاری شده‌اند تغییر کرده‌اند.

تلگراف گزارش داد که گویند موهان، دبیر وزارت فرهنگ هند، گفت که بازگرداندن آثار باستانی بخش کلیدی سیاست آینده خواهد بود. او گفت: «این برای دولت اهمیت زیادی دارد. محور این تلاش برای بازگرداندن آثار باستانی هند ناشی از تعهد شخصی نخست وزیر نارندرا مودی است که آن را به یک اولویت اصلی تبدیل کرده است.

این موضوع قبلاً در کنار اختلافاتی که شامل بازگشت احتمالی مرمرهای الژین به یونان است، مورد توجه قرار گرفته بود.

نخست وزیران محافظه کار قبلی و وزرای فرهنگ درخواست ها برای بازگرداندن آثار باستانی را رد کرده اند. دیوید کامرون در سفری به هند در سال 2013 گفت که فکر نمی‌کند بازگشت کوه نور «رویکرد درست» باشد.

کوه نور در نوع خود بحث برانگیز است و ادعاهای متعددی در مورد مالکیت آن وجود دارد. Sanghera موافق است: “من فکر می کنم غیر ممکن است. اگر اتباع هندو آن را دریافت کنند، خشم سیک ها به وجود خواهد آمد. غیر قابل حل است.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

موزه‌ها طبق قانون مجبور هستند مجموعه‌های خود را دست نخورده نگه دارند. با این حال، ممکن است ابتدا به مؤسسات خیریه ای مانند اعتماد ملی که مشمول محدودیت های قانونی یکسانی نیستند، مراجعه کنید.

Sanghera گفت: “در 10 سال آینده، به طور کامل تغییر خواهد کرد. جوانان در بریتانیا همان حسی را نسبت به غارت در موزه ها دارند که ما در مورد حیوانات در باغ وحش ها احساس می کنیم. آنها نمی توانند کاملاً باور کنند که مجاز است. به نظر من اجتناب ناپذیر است.

نحوه صحبت بریتانیا در مورد امپراتوری و استعمار دقیقاً برعکس سایر کشورها است. این چیز جدیدی نیست، و با تاج گذاری، جایی که ما شاهد صحبت در مورد استفاده از جواهرات بودیم، این اتفاق نیفتاده است. این موضوع سالهاست که توسط کشورهای دیگر مورد بحث قرار گرفته است. در سال 2013، کشورهای حوزه کارائیب در مورد غرامت صحبت می کردند، ممکن است احساس کنند که این اتفاق ناگهانی می افتد، اما این برای مدت طولانی ادامه داشته است.

خانواده سلطنتی سعی کردند با استفاده نکردن از کوه نور از گفتگو در مراسم تاجگذاری طفره بروند، اما در عوض از تاج و عصایی استفاده کردند که از الماس های آفریقای جنوبی استفاده می کند و اکنون درخواست بازگرداندن آن را دارند. این نوع رویکرد دیگر کارساز نخواهد بود. ما همچنان با این مسائل استعمار زدایی مواجه خواهیم شد.»

برای اظهار نظر از اداره دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش تماس گرفته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …