لطفا یک لحظه سکوت برای مرگ متاورز مارک زاکربرگ | جان ناتون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Dعزیزان اولیه، ما امروز اینجا گرد هم آمده ایم تا متاورژن را به یاد بیاوریم که چند هفته پیش توسط والدین عزادارش، مارک زاکربرگ، آرام آرام آرام گرفت. کسانی از شما که خاطرات طولانی دارند، به یاد خواهید آورد که چگونه در اکتبر 2021، زوک (آنطور که دوستانش او را می شناسند) با هیجان آمدن فرزندخوانده جدید خود را که با بازیگوشی لقب «آینده» را به او داده بود، اعلام کرد.

او آنقدر خوشحال بود که حتی به افتخار او نام خانه خانواده اش را تغییر داد. از این پس، آنچه قبلاً «فیس‌بوک» نامیده می‌شد به عنوان «متا» شناخته می‌شود. زاکربرگ در ارائه‌ای در کنفرانس سالانه این شرکت، تغییر نام را اعلام کرد و توضیح داد که فرزندش چگونه بزرگ می‌شود تا نسخه جدیدی از فضای مجازی باشد. او به مخاطبان مبهوت هک های زودباور و تحلیلگران بدبین وال استریت گفت: «او جانشین اینترنت موبایل خواهد بود». “ما قادر خواهیم بود احساس حضور داشته باشیم – مثل اینکه در کنار مردم هستیم، مهم نیست واقعا چقدر از هم فاصله داریم.” و از هیچ هزینه ای برای اطمینان از اینکه فرزندش به سرنوشت خود عمل می کند دریغ نمی کند.

حداقل در مورد آخرین موضوع، زاک به خوبی حرفش بود. او تصمیم گرفت 10000 مهندس را به تنهایی در اروپا استخدام کند و انبوهی از پول را به باد دهد تا اطمینان حاصل شود که این چشم انداز به واقعیت تبدیل خواهد شد. تا پایان اکتبر گذشته، این پروژه 36 میلیارد دلار (حدود 30 میلیارد پوند) به دست آورده بود، اما چیز زیادی برای نشان دادن آن وجود نداشت، اما یک ویدیوی گران قیمت که در آن زاک (که همیشه شبیه آواتار واقعیت مجازی خود است) در مورد چگونگی صحبت می کرد. خوب بود – “تجاربی که قرار است داشته باشید، آنچه اقتصاد خلاق ایجاد خواهد کرد و فناوری که باید اختراع شود”. به آخرین جمله توجه کنید: آنچه در واقع پدیدار شد یک پلتفرم واقعیت مجازی به نام Horizon Worlds بود که فقط از طریق هدست‌های ناف و بدقواره Oculus قابل دسترسی بود (نسخه ناخوشایند زوم را در نظر بگیرید) و یک زمین بایر مجازی پر از آواتارها و مناظر بدون بافت، بی خاصیت و بدون پا. مانند فوربس آن را بیان کنید، “بد به نظر می رسد روبلوکس سطوح».

متأسفانه، فرزندخوانده آینده‌دار زاک، کودکی بیمار و ضعیف بود. و بنابراین، در یا حدود 18 مارس، او بی سر و صدا او را به زمین انداخت. زیرا او به تازگی متوجه شده بود که نامزد جدیدی برای نقش آینده به طور ناگهانی از راه رسیده است و از اینکه متوجه شد در حالی که از افراد ضعیف پرستاری می کرد، متوجه تازه وارد در بلوک نشده بود، ناراحت شد. نام آن “AI” بود و اکنون متا در رقابت برای رسیدن به آن عقب مانده بود این آینده جدید

در آن شرایط، فکر می‌کردید کسی که به تازگی 36 میلیارد دلار از پول شرکتش را به دنبال یک وسواس شخصی به باد داده است، عذرخواهی می‌کند، اینطور نیست؟ به هیچ وجه. چرا؟ زیرا او کنترل مطلق بر شرکت دارد. اگر فکر می کنید اغراق می کنم، در اینجا بخش مربوطه در پرونده سالانه SEC شرکت آمده است:

مارک زاکربرگ، موسس، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل ما، می‌تواند از حق رای با توجه به اکثریت قدرت رای موجود در سهام سرمایه ما استفاده کند و بنابراین می‌تواند نتیجه همه مواردی را که برای تایید به سهامداران ما ارائه می‌شود کنترل کند. ، از جمله انتخاب مدیران و هرگونه ادغام، ادغام، یا فروش تمام یا تقریباً همه دارایی های ما. این کنترل متمرکز می‌تواند به تأخیر انداختن، به تعویق انداختن یا جلوگیری از تغییر کنترل، ادغام، ادغام یا فروش تمام یا تقریباً تمام دارایی‌های ما که سایر سهامداران ما از آن حمایت می‌کنند، یا برعکس، این کنترل متمرکز می‌تواند منجر به انجام چنین معامله‌ای شود. سایر سهامداران ما حمایت نمی کنند… علاوه بر این، آقای زاکربرگ توانایی کنترل مدیریت و سرمایه گذاری های استراتژیک عمده شرکت ما را به دلیل موقعیتش به عنوان مدیر عامل ما و توانایی او در کنترل انتخابات یا در برخی موارد جایگزینی دارد. از مدیران ما.»

ترجمه: او می تواند هر کاری را که دوست دارد انجام دهد – از جمله فروش شرکت بر سر هیئت مدیره آن – و هیچ کس نتوانست جلوی او را بگیرد. واضح است که حداقل برخی از سهامداران نسبت به دنبال کردن یک فانتزی واقعی مجازی توسط زاکربرگ ناآرام شده بودند، اما این ناراحتی با این واقعیت کاهش یافت که بخش‌های دیگر شرکت – مثلاً فیس‌بوک کسل‌کننده، قدیمی، یا اینستاگرام (یک بار) تجربه نزدیک به مرگ خود به نام TikTok) را پشت سر گذاشت – به سودهای سالم ادامه داد.

اما اگر او اکنون تصمیم بگیرد روی مدل های زبان بزرگ و هوش مصنوعی شرط بندی کند چه؟ و آیا این کار در زمانی که خطوط قدیمی و سودآور کسب و کار شروع به پرچم گذاری کرده اند؟ فرض کنید دفعه بعد، ولی فقیه غیرقابل توقف کل ساختمان را به زیر می اندازد؟ در این صورت، جهان بالاخره متوجه می شود که شهروند کین این زاکربرگ است، نه روپرت مرداک. زمان ما. فقط فکر کنید: داستان زاکربرگ می تواند یک شکاف در بازار را پر کند: بالاخره، جانشینی به زودی به پایان خواهد رسید. ما فقط به یک اورسون ولز جدید برای بازی در نقش اصلی نیاز داریم.

چیزی که من خوانده ام

در پناهگاه بوده اید؟
اگر تاج گذاری را از دست دادید، پس حساب هلن لوئیس در اقیانوس اطلس غرامت کافی را ارائه می دهد.

راضی هستی؟
«درباره هوش مصنوعی و رضایت بخش» یک پست زیرمجموعه روشنگری توسط دیو کارپف است.

مغزها همچنان برنده هستند
ویلیام درسیویچ مقاله ای اطمینان بخش در پلتفرم ترغیب نوشته است به نام “چرا هوش مصنوعی هرگز با خلاقیت انسان رقابت نمی کند”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …