اوکراین مدعی پیشروی در باخموت شد در حالی که حمله روسیه «دو کشته» را بر جای گذاشت

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

اوکراین امیدوار است با سرنگونی ارتش روسیه در نبرد باخموت، فرصتی را برای ضد حمله در جاهای دیگر باز کند.

ارتش اوکراین روز شنبه گفت در حال «پیشروی» در اطراف باخموت، مرکز نبرد با نیروهای روسی در شرق اوکراین است.

الکساندر سیرسکی، فرمانده نیروهای زمینی اوکراین در تلگرام گفت: عملیات دفاعی به سمت باخموت ادامه دارد. سربازان ما در برخی مناطق خط مقدم در حال پیشروی هستند و دشمن تجهیزات و نیروها را از دست می دهد.

اوکراین همچنین مدعی است که دو نفر در حمله روسیه در نزدیکی شهر کشته شدند و ده نفر دیگر از جمله کودکان زخمی شدند.

روز جمعه اوکراین اعلام کرد دو کیلومتر در اطراف باخموت پیشروی کرده است که مسکو آن را رد کرد.

مسکو مدعی است که همچنان به شهر، که در حال حاضر بیشتر تحت کنترل آن است، تجاوز می کند. وزارت دفاع روسیه در مورد آخرین ادعاهای اوکراین اظهار نظری نکرد، اما در بیانیه‌ای اعلام کرد که «یگان‌های تهاجمی منطقه‌ای را در بخش شمال غربی شهر آرتیوموفسک، که نام روسی باخموت است، آزاد کردند.

اوکراین تصاویری از دوربین های کلاه ایمنی منتشر کرده است که نشان می دهد سربازان در باخموت در حال پاکسازی موقعیت روسیه هستند.

نبرد برای باخموت خونین ترین و طولانی ترین نبرد از زمان آغاز تهاجم روسیه در 24 فوریه 2022 است. ناظران تردید دارند که روسیه منافع استراتژیک در فتح کامل این شهر داشته باشد، اما کنترل کامل به مسکو اجازه می دهد تا حداقل یک پیروزی پس از بیش از یک پیروزی مدعی شود. سال شکست های تحقیرآمیز

به نوبه خود، کیف مدعی است که می خواهد ارتش روسیه را با کشاندن هر چه بیشتر منابع کشیده و فرسوده خود به این منطقه از دونباس قبل از شروع یک حمله متقابل برای بازپس گیری سرزمین های اشغالی در شرق و جنوب این کشور خسته کند. .

به گفته مقامات اوکراینی، آماده سازی برای این فشار “نزدیک به اتمام است”.

در همین حال، مسکو روز شنبه کیف را به استفاده از موشک‌های دوربرد طوفان سایه بریتانیا برای هدف قرار دادن “اهداف غیرنظامی” در منطقه شرقی لوگانسک تحت کنترل روسیه متهم کرد. روسیه از “مصدومیت از جمله شش کودک” در این حمله خبر داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …