لیدز پس از دو ضرب پنالتی کالوم ویلسون، تساوی را برای رد نیوکاسل انجام داد | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اولین بازی خانگی سام آلاردایس در سرمربیگری لیدز در حالی به پایان رسید که تیمش پس از اخراج دیرهنگام جونیور فیرپو با 10 نفر به پایان رسید، اما همچنان با شانس، هرچند اندک، برای بقا در لیگ برتر حضور داشت.

زمانی که آلاردایس در سال 2007-2008 مدیریت نیوکاسل را بر عهده گرفت، در خنثی کردن حریف بسیار بزرگ بود و آخرین تیم او کار بسیار شایسته ای را انجام داد و شانس های دیدار را به شدت سهمیه بندی کرد. به خوبی گویای این است که دو گلی که توسط ادی هاو تیم تعقیب کننده لیگ قهرمانان اروپا اغلب ناامید شده بود، از نقطه پنالتی به ثمر رسید.

پس از کسل‌کننده‌ترین و ابری‌ترین صبح‌های یورکشایر غربی، تابش آفتاب درخشان در شروع بازی، زمین را فرا گرفت. شاید این نشانه روزهای روشن‌تر برای تیم لیدزی بود که در دقیقه هفتم پیش افتادند، زمانی که نیک پوپ تنها توانست ضربه سر رودریگو را دفع کند و لوک آیلینگ ریباند را از شعاع چهار یاردی به دروازه خالی هدایت کرد.

پاتریک بامفورد سزاوار اعتبار قابل توجهی برای ایجاد آن گل با یک سانتر خوب است که پس از اینکه وزن بدنش را تغییر داد و توپ را بین پاهایش به شکل کاملاً دفاعی گیج‌کننده جابه‌جا کرد.

اندکی بعد، بامفورد فرصتی برای گلزنی از روی نقطه پنالتی داشت که جولینتون، فیرپو را در منطقه به زمین زد. بامفورد هر چند در حالی که برای زدن یک ضربه آماده می‌شد، کاملاً عصبی به نظر می‌رسید و ظاهراً نتوانست توپ را به خوبی خریداری کند، آن را در ارتفاع ایده‌آل برای دفع پوپ قرار داد.

آلاردایس فوراً با انزجار آدامس خود را به بیرون تف کرد و بامفورد بیشتر نیمه اول نیمه اول را کاملاً گمشده سپری کرد.

نمی‌توانست به وضعیت ذهنی او کمک کند که سه دقیقه بعد از مهار پوپ، نیوکاسل پس از چالش ناشیانه و مضحک بالا و مضحک مکس وبر که الکساندر ایسک را زیر پا گذاشت، صاحب یک پنالتی شد.

کالوم ویلسون به سمت نقطه 12 قدم پیش رفت و به بامفورد یک مسترکلاس را در ارسال یک پنالتی دقیق و در عین حال بسیار قدرتمند به گوشه پایین پیشنهاد داد. علیرغم اینکه جوئل روبلز به روش صحیح شیرجه زد، دروازه بان لیدز هیچ امیدی به مهار توپ نداشت.

کالوم ویلسون به طرز ماهرانه ای جوئل روبلز را تغییر می دهد.
کالوم ویلسون به طرز ماهرانه ای جوئل روبلز را تغییر می دهد. عکس: Simon Davies/ProSports/Shutterstock

با نزدیک شدن سریع فاصله، بامفورد خونسردی کافی برای ایجاد یک فرصت شوت خوب برای سام گرین وود به دست آورد، اما هافبک ثابت کرد که با آن نابرابر بود و توپ را به طور بیهوده ای به بیرون فرستاد.

این فقط در مورد آخرین سهم گرین‌وود قبل از جایگزینی او با آدام فورشاو در فاصله زمانی بود که آلاردایس تلاش می‌کرد تا ریتم پاس‌ها را به هم بزند، نیوکاسلی که شروع کند شروع کرده بود.

اگرچه حضور فورشاو در کنار رابین کخ در هافبک مرکزی لیدز را قادر ساخت تا توپ را برای مدت طولانی تری حفظ کند، اما او نتوانست مانع از عقب افتادن آنها از پنالتی دیگر ویلسون شود. این یکی پس از مداخله VAR اهدا شد که به داور، سیمون هوپر، متقاعد شد که تحت فشار ایسک، فیرپو یک سانتر را کنترل کرده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در حالی که آلاردایس سعی داشت استدلال کند که فیرپو پس از هل دادن تعادل خود را از دست داده است، ویلسون خونسردی خود را حفظ کرد، روبلز را فریب داد تا خودش را متعهد کند و پنالتی خود را مستقیماً به وسط هدایت کرد. این هفتمین گل مهاجم انگلیسی در پنج بازی و هفدهمین گل فصل بود.

زمانی که آلن سن ماکسیمین که به تازگی به عنوان بازیکن تعویضی وارد صحنه شده بود، یک “گل” را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد، لیدز در خطر سقوط به نظر می رسید، اما سپس بامفورد یک شوت توسط کایران تریپیر مهار شد و با انحراف قابل توجه از نیوکاسل. راسموس کریستنسن، مدافع راست انگلیس، نیمی از ضربه را از کنار پاپ ناتوان عبور داد.

کالوم ویلسون گل دوم نیوکاسل را از روی نقطه به ثمر رساند.
کالوم ویلسون گل دوم نیوکاسل را از روی نقطه به ثمر رساند. عکس: اسکات هپل/ رویترز

درام هنوز تا پایان کار فاصله داشت. فیرپو که ثابت کرده بود یک مهره کلیدی برای لیدز بود، همیشه در شرایط خوبی نبود و به نظر می رسید یک اخراج برای مدتی طولانی در انتظار اتفاق بیفتد، سرانجام پس از خطای آنتونی گوردون در خارج از محوطه، با دریافت کارت زرد دوم اخراج شد. هواداران نیوکاسل استدلال می کنند که مدافع چپ میزبان باید پس از دریافت پنالتی دوم ویلسون، در رادوکس زودتر از موعد غلت می خورد.

سپس یک هوادار تنها روی خط تماس آمد، به سمت هاو رفت و سرمربی نیوکاسل را که ظاهراً شوکه شده بود به سینه هل داد. خوشبختانه دو مرد امنیتی عضلانی به معنای واقعی کلمه وارد عمل شدند و متخلف به سمت افسران پلیس منتظر به قورباغه فرستاده شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …