پلیس ولز شمالی افسر را پس از فیلمی که حادثه “مشت زدن” را نشان می دهد تعلیق کرد | پلیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک افسر پلیس در شمال ولز پس از اینکه به نظر می رسید مردی را در حین دستگیری 9 ضربه مشت زده بود، از وظیفه تعلیق شد.

پلیس ولز شمالی گفت که این اقدام پس از حادثه روز چهارشنبه در پورتمادوگ، گویند انجام شده است.

فیلم منتشر شده در فضای مجازی نشان می دهد که یک افسر مرد مردی 34 ساله را با دست دور گردنش روی زمین نگه می دارد. سپس دیده می شود که با دست دیگرش به صورتش مشت می زند. یک افسر زن نیز دیده می شود که به او کمک می کند تا او را نگه دارد. دفتر مستقل رفتار پلیس (IOPC) گفت که افسران در حال واکنش به یک “حادثه خانگی” بودند.

مظنون را می توان دید که در حال مبارزه و ناله از شدت درد در حالی که افسر زن او را در دستبند می گذارد.

در ویدیوی دوم، مرد دستگیر شده در حالی که او را در ون پلیس می‌گذارند، چهره‌ای خون آلود و متورم دارد.

مرد دستگیر شده بعداً برای مداوا به بیمارستان منتقل شد و سپس بازداشت شد. یک سخنگوی پلیس گفت که او از آن زمان آزاد شده است.

پس از انتشار این فیلم در روز پنجشنبه، سیاستمداران منطقه به پلیس ولز شمالی نامه نوشتند و گفتند که نگران هستند و بپرسند که آیا روش های مهار مورد تایید این نیرو است یا خیر.

این نیرو حادثه را به IOPC ارجاع داده است که تحقیقات را آغاز کرده است. آماندا بلیکمن، رئیس پلیس ولز شمالی، گفت که این فیلم “بسیار جدی” گرفته شده است.

در بیانیه کوتاهی که روز جمعه منتشر شد، این نیرو گفت که به دلیل تحقیقات IOPC “نمی تواند اطلاعات بیشتری ارائه کند”.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

مدیر IOPC، دیوید فورد، گفت: «فیلم در رسانه‌های اجتماعی، که بخشی از تعامل بین افسران پلیس و مرد دستگیر شده را به تصویر می‌کشد، به‌طور قابل‌توجهی باعث جلب توجه و نگرانی عمومی شده است. مهم این است که ما به طور کامل و مستقل درباره کل حادثه تحقیق کنیم تا مشخص شود که آیا سطح زور استفاده شده در حین دستگیری معقول و متناسب با شرایط بوده است یا خیر.

اندی دانبابین، پلیس ولز شمالی و کمیسر جنایات، گفت: «ویدیویی که از دستگیری مردی در پورتمداگ در حال پخش است، نگران‌کننده است. من امروز صبح درباره این حادثه با فرمانده پلیس صحبت کردم و او تأیید کرد که این موضوع به درستی توسط پلیس ولز شمالی در حال بررسی است، که در زمان مناسب به‌روزرسانی‌های بیشتری را منتشر خواهد کرد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …