ویپ های یکبار مصرف باعث افزایش آتش سوزی در کارخانه های زباله بریتانیا می شود | سیگارهای الکترونیکی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارشناسان صنعت هشدار می‌دهند که ویپ‌های یکبار مصرف پشت افزایش چشمگیر آتش‌سوزی‌ها در کارخانه‌های بازیافت در سال گذشته هستند که خطر آتش‌سوزی بزرگ را افزایش می‌دهد که دودهای سمی و هوای آلوده را آزاد می‌کند.

شرکت‌های بازیافت اکنون با بسیاری از ویپ‌ها سروکار دارند که برای بیمه کردن امکانات خود با مشکل مواجه هستند. اکنون برخی از هوش مصنوعی برای شناسایی بخارات و باتری‌های لیتیوم یونی آن‌ها و همچنین نصب دوربین‌های تصویربرداری حرارتی و فوم‌های خودکار استفاده می‌کنند.

مواد خطرناکی که در کارخانه های زباله و بازیافت با آنها برخورد می شود به این معنی است که آنها می توانند به طور بالقوه باعث آتش سوزی مشابه آتش سوزی لاستیک برادفورد در سال 2020 شوند که به مدت یک هفته سوخت و 20 مدرسه را مجبور به تعطیلی کرد و به هر آتش نشانی در یورکشایر غربی نیاز داشت.

در حال حاضر حدود 1.3 میلیون ویپ یکبار مصرف هر هفته در بریتانیا دور ریخته می شود – افزایش فوق العاده ای از زمان فروش اولین آن در سال 2019 – و بسیاری از آنها در کنار جاده یا زباله های عمومی رها می شوند. آنها حاوی باتری‌های لیتیوم یونی هستند که در صورت شکستن به راحتی آتش می‌گیرند و برخی از بخار‌کننده‌ها پس از منفجر شدن باتری‌هایشان دچار جراحات جانی شده‌اند.

تحقیقات انجام شده توسط Material Focus، یک سازمان غیرانتفاعی که کمپین Recycle Your Electricals را اجرا می کند، نشان داد که بیش از 700 آتش سوزی در کامیون های سطل زباله و مراکز بازیافت ناشی از باتری هایی است که در زباله های عمومی ریخته شده اند.

Grundon که سالانه حدود 80000 تن زباله های خانگی و شهری را بازیافت می کند، شاهد افزایش تعداد ویپ های یکبار مصرف که توسط وسایل نقلیه جاروبرقی که برس های دایره ای آنها معمولاً برگ ها و سنگ ها را جمع می کنند، جمع آوری می شود.

اوون جورج، مدیر بخش Grundon، گفت: “آنها به عنوان یکبار مصرف فروخته می شوند، بنابراین مردم آنها را روی زمین می اندازند.” حدود یک سال پیش چیزی ندیدیم، اما اکنون آنها همه جا هستند. ما احتمالاً 100 تا 150 را در یک شیفت هشت ساعته انتخاب می کنیم. و آنها فقط کسانی هستند که ما می‌گیریم.»

آنهایی که آنها را نمی گیرند می توانند با اقلامی مانند قوطی های پرینگلز، لفاف های پلاستیکی و فنجان های قهوه یکبار مصرف در جریان زباله های غیرقابل بازیافت خود قرار بگیرند. اینها خرد شده و به صورت عدل بسته بندی می شوند، فرآیندی که می تواند باتری لیتیوم یونی را شکسته و سپس به راحتی آتش بگیرد. گراندون تنها در یک سال گذشته سه یا چهار آتش سوزی در یک سایت داشته است.

برخی از ویپ های یکبار مصرف در کارخانه بازیافت مدیریت زباله گراندون در اسلاو.
برخی از ویپ های یکبار مصرف در کارخانه بازیافت مدیریت زباله گراندون در اسلاو. عکس: آنتونیو اولموس/آبزرور

جورج گفت: “ما موفق شدیم آنها را از بین ببریم، اما فرکانس واقعا در حال افزایش است.” “این فقط ما نیستیم – همه افراد در صنعت را تحت تاثیر قرار می دهند.”

Grundon تجهیزات تشخیص حریق را با هزینه حدود 250000 پوند در هر یک از تأسیسات خود نصب کرده است. ما دوربین‌های تصویربرداری حرارتی قرار داده‌ایم و در برخی مکان‌ها، توپ‌های خودکاری داریم که روی آتش قفل می‌شوند و با آب و کف به آن ضربه می‌زنند تا آن را خاموش کنند.»

بیمه‌گران به دلیل خطر آتش‌سوزی، با افزایش حق بیمه و سیستم‌های ایمنی آتش‌سوزی گران قیمت، تمایلی به پوشش صنعت زباله ندارند. هوش مصنوعی گزینه دیگری است.

در حال حاضر حدود 70 درصد از تاسیسات بازیافت بریتانیا از هوش مصنوعی توسعه یافته توسط Greyparrot استفاده می کنند.

Mikela Druckman، مدیر اجرایی Greyparrot، گفت: ما جعبه‌ای داریم که داخل آن یک دوربین است و از جریان زباله عکس‌های پیوسته می‌گیریم، سپس از هوش مصنوعی برای شناسایی و تجزیه و تحلیل آن تصاویر استفاده می‌کنیم.

این سیستم می تواند 67 نوع ماده را شناسایی کند که سپس می توان آنها را دسته بندی کرد – آهن و فولاد را می توان به صورت مغناطیسی برداشت، در حالی که بطری های پلاستیکی سبک تر PET را می توان با یک انفجار هوا منفجر کرد.

دراکمن گفت: «ما در حال انجام چندین پروژه، عمدتاً در اتریش، اما اکنون همچنین در بریتانیا هستیم، جایی که در حال شناسایی باتری‌ها در جریان زباله هستیم.

جاستین گست، یکی از بنیانگذاران Archipelago Eco، که در فناوری بازیافت سرمایه‌گذاری می‌کند، گفت که ممنوع کردن ویپ‌ها “یک ابزار بی‌نقص” خواهد بود و افزود: “این مشکل را حل نمی‌کند، زیرا فقط ویپ‌ها نیستند – باتری‌ها در بسیاری از باتری‌ها وجود دارد. چیزها در حال حاضر مردم همیشه چیزهایی را می گیرند و دور می اندازند.

«شور مصرف‌کننده دیگری وجود خواهد داشت و این مواد همیشه به جریان زباله راه پیدا می‌کنند. بنابراین شما نیاز به حفاظت دارید، و برای حل این مشکل به فناوری نیاز دارید.»

اکنون سالانه حدود 138 میلیون دستگاه ویپ یکبار مصرف در بریتانیا فروخته می شود که حاوی لیتیوم کافی برای حدود 1200 باتری خودروی الکتریکی است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …