آلمان 2.7 میلیارد یورو کمک نظامی جدید به اوکراین اعلام کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

آلمان امروز یک محموله بزرگ جدید از کمک های نظامی به اوکراین را اعلام کرد که سهم خود را پس از ماه ها فشار بر اولاف شولز صدراعظم آلمان برای تسریع در تحویل سخت افزارهای حیاتی میدان نبرد افزایش داد.

دولت در برلین صبح امروز اعلام کرد که در حال آماده سازی بسته کمک نظامی 2.7 میلیارد یورویی برای اوکراین است که شامل تحویل بسیاری از تانک ها، زره پوش و سیستم های دفاع هوایی می شود.

بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان در بیانیه ای گفت: همه ما خواهان پایان سریع این جنگ وحشیانه روسیه علیه مردم اوکراین هستیم. به همین دلیل است که آلمان هر کمکی را که می تواند تا زمانی که لازم باشد ارائه خواهد کرد.»

این تحویل شامل 30 تانک اضافی Leopard-1 A5، 20 خودروی زرهی جدید ماردر و بیش از 100 خودروی زرهی کوچکتر دیگر، و همچنین 200 هواپیمای بدون سرنشین نظارتی، چهار سامانه دفاع هوایی جدید Iris-T و سکوهای پرتاب آنها، موشک های متعدد برای هوا خواهد بود. دفاع، 18 اسلحه هویتزر و مهمات.

میخائیلو پودولیاک، مشاور رئیس جمهور اوکراین، این اعلامیه را جشن گرفت. توییت کردن که همراه با دیگر کمک‌های اخیر دولت‌های غربی، محموله آلمانی «مستقیماً نشان می‌دهد که جنگ به پایان درستی خواهد رسید؛ فدراسیون روسیه ناگزیر است شکست بخورد و بر روی نیمکت شرم تاریخی بنشیند؛ فدراسیون روسیه دیگر کسی را نمی‌ترساند. ; [and] تنها ارائه تسلیحات به اوکراین باعث می شود که صلح به توسعه قابل پیش بینی و باثبات بازگردد.”

کشورهای غربی در روزهای اخیر با اعلام افزایش کمک های نظامی به اوکراین در حالی که این کشور زمینه را برای یک حمله متقابل علیه نیروهای روسیه فراهم می کند، خشم مسکو را برانگیخته اند.

زمانی که بریتانیا اعلام کرد موشک‌های کروز دوربرد طوفان سایه را به اوکراین می‌دهد، کرملین آن را به عنوان اقدامی «بسیار خصمانه» محکوم کرد و لندن را متهم کرد که به دنبال «تشدید جدی» درگیری است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در حال حاضر برای گفتگو با رهبران ایتالیایی و همچنین پاپ فرانسیس به رم سفر می‌کند که ظاهراً تلاش‌های دیپلماتیک برای دستیابی به نوعی توافق صلح را آغاز کرده است.

گزارش‌ها در رسانه‌های آلمانی ادعا می‌کنند که زلنسکی ممکن است روز یکشنبه برای دریافت جایزه شارلمانی اروپا به برلین سفر کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …