فعالان راست افراطی ضد مهاجرت اعتبار آتش زدن اردوگاه آوارگان دوبلین را می دانند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ناسیونالیسم نژادپرستانه در ایرلند بلندتر می شود و افراط گرایان کمبود مسکن را به مشکل تبدیل می کنند.

فعالان راست افراطی ضد مهاجر مسئولیت آتش زدن یک کمپ موقت اسکان پناهجویان در دوبلین را بر عهده گرفتند.

ارسال در شبکه های اجتماعی، گروه پیام واقعی Eire می‌گوید که از حضور آن‌چه که آن‌ها «حلبه‌نشینی» می‌خوانند با «مهاجران غیرقانونی و کمونیست‌ها» در محله‌ای عمدتاً کارگری پایتخت ایرلند عصبانی بودند.

Real Message Eire در ابتدا معترضان را تشویق کرد که در اوایل این هفته به سایت بیایند، جایی که با معترضان متقابل مواجه شدند. دو طرف توسط پلیس از هم جدا شدند.

عصر جمعه، یک گروه بزرگ دوباره در منطقه Sandwith Street و Pearse Street، در نزدیکی ترینیتی کالج دوبلین، با قصد آشکار بیرون راندن ساکنان کمپ – که بسیاری از آنها از مناطق درگیری و آزار و شکنجه سیاسی گریخته اند، تجمع کردند.

پس از اینکه این گروه چندین ساعت به سردادن شعارهایی بر سر ساکنان کمپ پرداختند و از آنها خواستند محله را ترک کنند، اقلام منطقه در خیابان به آتش کشیده شد.

سرویس پلیس ایرلند، Gardaí، به یورونیوز گفت که افسران آن‌ها «به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر یک اعتراض/تظاهرات شامل گروه‌هایی از مردم در منطقه Sandwith Street دوبلین 2 در عصر روز جمعه 12 مه 2023 شرکت کردند.»

گاردای با افراد حاضر درگیر شد و یک مرد سی و چند ساله بعداً بر اساس قانون نظم عمومی دستگیر شد. او از آن زمان متهم شد تا در اواخر این ماه در دادگاه منطقه دوبلین حاضر شود.

وقتی گروه‌های درگیر پراکنده شدند، برخی از مبلمان و پالت‌های چوبی در مسیر نزدیکی آتش زدند. کسی آسیب ندید.»

سخنگوی این مرد از تایید هویت مرد دستگیر شده خودداری کرد، اما چند کاربر راست افراطی که این حمله را در شبکه های اجتماعی تشویق و جشن گرفتند، او را استفن بدفورد، یک فعال ضد نژادپرستی نام بردند که اوایل سال جاری متهم به راندن عمدی خودروی خود به داخل آن شد. تظاهرکنندگان ضد مهاجرت در تظاهرات دیگری در شمال دوبلین.

او اتهامات خود را رد کرد و برای او قرار وثیقه صادر شد، اما قاضی به او گفت که در آینده از چنین اعتراضاتی اجتناب کند.

ناسیونالیسم نژادپرستانه از فرصت استفاده می کند

ایرلند در سال گذشته شاهد افزایش تظاهراتی بوده است که مهاجران، پناهندگان و پناهجویان را هدف قرار داده است، که هم به دلیل افزایش تعداد افرادی که به این کشور وارد می‌شوند و هم به دلیل کمبود جدی مسکن تحریک شده است.

دولت اخیراً به تعطیلی زمستانی اخراج‌ها و Taoiseach پایان داد لئو ورادکار گفته است که این کشور 250000 خانه کمتر از تعداد مورد نیاز برای اسکان ساکنان خود دارد.

دولت در ماه مارس گفت که این ایالت در حال حاضر حدود 58000 پناهنده اوکراینی و 20000 نفر تحت حمایت بین المللی را در خود جای داده است و در تلاش برای یافتن مسکن برای بیشتر است.

با این حال، بسیاری از لفاظی های آنلاین منتشر شده توسط دست اندرکاران در تظاهرات جمعه شب و سایرین مانند آن به صراحت لحن نژادپرستانه و ملی گرایانه است.

تصاویر و تصاویر حادثه خیابان پیرس توسط فعالان راست افراطی فراملی – از جمله حامیان نژادپرست بدنام بریتانیایی تامی رابینسون – به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شد و یک گروه ایرلندی این رویداد را با اعلام اینکه سال 2023 به «سال ناسیونالیسم جوان ایرلندی فلاح جوان» تبدیل می شود جشن گرفتند. دیگری این رویداد را “پیروزی کامل گالیک” خواند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …