فوتبال استرالیا انتظار دارد نماد رنگین کمان در جام جهانی زنان پاک شود | جام جهانی زنان 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مدیر اجرایی فوتبال استرالیا به این خبر گفته است مشاهده کننده او می‌گوید که بازیکنان «بسیار مطمئن و خوش‌بین» پس از مذاکره با فیفا، اجازه خواهند داشت در جام جهانی زنان بازوبندهای رنگین کمانی بپوشند. در یک تحول بسیار مهم، جیمز جانسون گفت که “گفتگوی معناداری” بین میزبان و هیئت حاکمه فوتبال وجود داشته است و احتمالاً منجر به این می شود که بازیکنان توانایی بیشتری برای بیان خود داشته باشند.

جانسون در یک مصاحبه اختصاصی همچنین فاش کرد که بحث هایی در مورد اجازه به اهتزاز درآوردن پرچم های بومی ملت اول در داخل استادیوم ها در مسابقات جولای و آگوست در استرالیا و نیوزلند صورت گرفته است و گفت که این موضوع مهمی برای کشورش و تیمش است.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دهید

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از جدیدترین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

جانسون گفت: “ما گفتگوهای بسیار خوبی با فیفا داشته ایم و این بسیار معنادار است.” «آنها به این موضوع اهمیت نمی دهند. ما در میانه این فرآیند هستیم و کاملاً مطمئن و خوشبین هستیم که در یک مکان خوب به پایان خواهیم رسید: مکانی که بازیکنان در آن توانایی بیان خود را در مناطق خاصی داشته باشند، که بازیکنان را راضی نگه می‌دارد. کشور میزبان خوشحال است و فیفا نیز خوشحال است. بنابراین فکر می‌کنم پیش از جام جهانی زنان، تصمیم‌گیری وجود خواهد داشت.»

جانسون گفت که بخشی از گفتگوها شامل طرح هایی برای اجازه دادن به بازیکنان برای پوشیدن بازوبند برای نشان دادن مسائل خاص بود. او گفت: “بنابراین اگر ما در مورد بازیکنان استرالیایی صحبت می کنیم، بدیهی است که LGBTQ+ و حقوق بومی، حقوق ملت اول، اما این لزوما بازتاب بازیکنان در سراسر جهان نیست.” اما من فکر می‌کنم بازیکنان می‌توانند در مورد مسائل خاصی که می‌خواهند خودشان را بیان کنند، بازوبند ببندند.»

او مستقیماً در پاسخ به این سوال که آیا انتظار داشت بازیکنانی را با بازوبندهای رنگین کمانی در مسابقات ببیند، پاسخ داد: “فکر می‌کنم وجود داشته باشد، بله.”

جانسون گفت که میزبانان مشترک و فیفا مشتاقند از بحث و جدل‌هایی که مسابقات مردان در قطر را مخدوش کرد، درس بگیرند، جایی که شش کشور اروپایی – از جمله انگلیس – پس از اینکه به کاپیتان‌هایشان گفته شد در صورت رزرو جریمه می‌شوند، از برنامه‌های خود برای بستن بازوبند ضد تبعیض OneLove صرف نظر کردند. آنها این کار را کردند. زیرا طبق قوانین فیفا، تجهیزات تیم نباید شعار، بیانیه یا تصویر سیاسی، مذهبی یا شخصی داشته باشد و کاپیتان هر تیم باید “بازوبند کاپیتانی ارائه شده توسط فیفا” را ببندد.

ژست بازیکنان آلمان با دست روی دهان قبل از بازی با ژاپن در جام جهانی پس از ممنوع شدن بازوبند رنگین کمانی
بازیکنان آلمان قبل از بازی با ژاپن در جام جهانی پس از ممنوع شدن بازوبند رنگین کمانی با دست روی دهان عکس گرفتند. عکس: الکساندر هاسنشتاین/گتی ایماژ

این قوانین به نارضایتی گسترده ای منجر شد، به طوری که بازیکنان آلمان قبل از بازی افتتاحیه خود مقابل ژاپن، دهان خود را با دستان خود پوشانده بودند تا نشان دهند که دهان خود را بسته اند.

جانسون اشاره کرد که فوتبال استرالیا و هیئت حاکمه فوتبال هر دو به دنبال یافتن راه‌هایی برای اطمینان از وجود انعطاف‌پذیری در نحوه اجرای مقررات مسابقات هستند و «چه استثنایی می‌تواند ایجاد شود».

او گفت: «یکی از آموخته‌های کلیدی برای ما به عنوان میزبان جام جهانی قطر این بود که ببینیم بازیکنان چگونه می‌خواهند از این پلت‌فرم برای پیشبرد مسائلی که برایشان مهم بود استفاده کنند.» «این خیلی قوی اتفاق افتاد. و در مورد قطر، قوانین مسابقات در تضاد با خواسته بازیکنان بود. بنابراین ما از آن آگاه هستیم.

ما در حال صحبت با بازیکنان خود در مورد موضوعاتی هستیم که آنها ممکن است بخواهند در طول جام جهانی زنان در مورد آنها صحبت کنند. استرالیا و نیوزلند کشورهایی هستند که گنجاندن در آنها واقعاً بخشی از DNA ماست. و ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که در رقابت‌هایی که در کشورهای ما برگزار می‌شود، این ارزش منعکس‌کننده چیزی است که مسابقات نشان می‌دهد.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

جانسون حاضر نشد در مورد اینکه بازوبندها چه شکلی از کلمات داشته باشند یا شعار بحث برانگیز OneLove استفاده شود یا خیر، گفت که هنوز برای گفتن خیلی زود است. با این حال وی افزود: “من فکر می کنم ابتکارات دیگری وجود خواهد داشت که معاف خواهند شد. یکی ممکن است آویختن پرچم بومی در استرالیا باشد، که موضوعی است که برای بازیکنان ما و ما به عنوان یک سازمان مهم است. ما هنوز در حال تلاش برای کشف جزئیات هستیم، اما این یک گفتگو گسترده تر از بازوبند است.

جانسون همچنین فاش کرد که امیدوار است از خاموشی تلویزیون در جام جهانی زنان در اروپا جلوگیری شود، اما گفت که جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا حق دارد که بگوید پیشنهادهای پنج کشور بزرگ – بریتانیا، اسپانیا، ایتالیا، آلمان و فرانسه – خیلی کم بودند او گفت: «ما برخی از ناامیدی‌های فیفا را درک می‌کنیم، زیرا رشد فوق‌العاده‌ای در فوتبال زنان و این مسابقات با تعداد پخش وجود دارد. و دیدگاه ما این است که معاملات پخش باید این رشد را منعکس کند.

اما یک قطعنامه به نفع همه است. و در نهایت اگر سرمایه‌گذاری بیشتری از طریق معاملات پخش انجام شود، خبر خوب این است که به بازی زنان بازمی‌گردد و به ما کمک می‌کند تا آن را توسعه دهیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …