لروی کوپر، عکاسی که دستگیری او منجر به شورش های Toxteth شد، درگذشت | لیورپول

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لروی کوپر عکاس لیورپولی که دستگیری او به شورش های Toxteth در سال 1981 منجر شد، در سن 62 سالگی درگذشت.

کوپر که یک نویسنده و فعال نیز بود، پس از اینکه در جولای 1981 به کمک یکی از هموطنان ساکن لیورپول رفت، در مقابل معترضان دستگیر شد.

رفتار او توسط پلیس مرسی ساید منجر به خشونت شد که در آن سه افسر مجروح شدند و کاتالیزور 9 روز شورش در Toxteth بود.

در سال‌های پس از دستگیری، کوپر به عنوان یک عکاس آموزش دید و بیش از 250000 عکس گرفت که بسیاری از آنها به مقابله با تصاویر منفی این منطقه کمک کردند.

آبان نیوز می‌داند که کوپر روز جمعه جسد در خانه پیدا شد و هنوز علت مرگ مشخص نشده است.

موزه لیورپول، جایی که آثار کوپر به عنوان بخشی از نمایشگاه لیورپول از طریق لنز او به نمایش گذاشته شده است، به این عکاس ادای احترام کرد.

ما عمیقاً از شنیدن خبر درگذشت لروی کوپر، عکاس، نویسنده و فعالی که عشق به لیورپول و جامعه L8 ناشی از کارش بود، متأسفیم. افکار ما با خانواده و دوستان اوست.» موزه توییت کرد. در این بیانیه آمده است که نمایشگاه کوپر تا 31 مارس 2024 “به یاد او” برپاست.

نمایش او، “لیورپول از طریق لنز” اثر لروی کوپر تا 31 مارس 2024 به یاد او در موزه لیورپول ادامه خواهد داشت. https://t.co/JIkd6yNVwA

— موزه لیورپول (@MuseumLiverpool) 12 مه 2023

کیم جانسون، نماینده حزب کارگر، که حوزه انتخابیه لیورپول ریورساید او شامل توکست است، گفت که “تصاویر زیبا” کوپر نشان دهنده علاقه او به این منطقه است.

او در توییتر نوشت: «خبر بسیار غم انگیز در مورد لروی کوپر: مردی که دستگیری او جرقه قیام Toxteth در سال 1981 را برانگیخت، 40 سال آینده را صرف گرفتن عکس های زیبایی کرد که نشان دهنده عشق او به جامعه L8 او بود.

«عشق و افکار با خانواده و دوستانش. RIEP Leroy.”

سونیا باسی، هنرمند لیورپولی و فعال عدالت اجتماعی نیز ادای احترام کرد. توییت کردن: «از شنیدن خبر درگذشت لروی کوپر خیلی ناراحت شدم. میراث شما در Leroy در نمایشگاه شما در @NML_Muse زنده است. ترس بد بو اصلی. پرواز کنید [sic] بالا.”

شنیدن خبر درگذشت لروی کوپر بسیار ناراحت کننده است. میراث شما در Leroy در نمایشگاه شما زنده است @NML_Muse ترس بد بو اصلی. بلند پرواز کن 😢💔 pic.twitter.com/YbI40wrug0

— Sonia Bassey MBE، LCR Lifetime Achiever 2023 (@SoniaBassey1) 12 مه 2023

کوپر قبلاً به BBC North West امشب گفت: “من فکر می کنم پس از ارتباط لیورپول با سیاه پوستان بیش از 300 سال، لحظه بسیار مهمی در شهر است” و افزود: “من واقعاً مردم لیورپول را دوست دارم.”

ناآرامی‌های مدنی سال 1981 در نتیجه افزایش تنش در منطقه به دلیل توقف و جست‌وجوی پلیس بر روی جوانان سیاه‌پوست بود. این خشونت ها به شورش هایی تبدیل شد که طی آن پلیس برای اولین بار در انگلیس از گاز اشک آور استفاده کرد.

افسران پلیس در یک سوپرمارکت غارت شده پس از شورش.
افسران پلیس در یک سوپرمارکت غارت شده پس از شورش. عکس: دنیس تورپ/ آبان نیوز

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …