دیدگاه گاردین در مورد سیاست مسکن محافظه‌کاران: سود جلوتر از مردم | سرمقاله

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیاو سیستم اجاره ای مالکیت دارایی در انگلستان و ولز یک یادگار فئودالی است، خماری از قرون وسطی زمانی که خانواده های قدرتمند می خواستند مالکیت زمین خود را حفظ کنند و درآمد خود را از آن به حداکثر برسانند. در سال‌های اخیر خانه‌هایی را دیده بود که صرفاً برای تأمین درآمد برای کسانی که مالکیت آزاد دارند ساخته شده‌اند. این قوانین باستانی باید از وجود خود اصلاح شوند. خوشحال کننده بود که مایکل گوو، وزیر کابینه که مسئولیت مسکن را بر عهده دارد، موافقت کرد. اما داونینگ استریت پیشنهاد او را مسدود کرده است، زیرا نگران دعوا با اهداکنندگان ثروتمند قبل از انتخابات عمومی است.

این یک حرکت کوته فکرانه است که تأیید می کند که محافظه کاران با نگرانی های مردم عادی ارتباط ندارند. حدود یک پنجم خانه‌ها در انگلستان ملک اجاره‌ای هستند که بسیاری از آنها در شهرها آپارتمان هستند. بر اساس چنین قراردادهایی، مالکان خانه، اجاره نامه های بلندمدت می بندند که در آن باید سالانه اجاره زمین را به صاحبان آزاد بپردازند. رسوایی این است که اجاره زمین و هزینه های خدمات برای تعمیر و نگهداری می تواند به سرعت به سطوح بسیار مضحکی افزایش یابد. اجاره‌دهندگان نیز مورد استثمار قرار می‌گیرند، زیرا مالکان هزینه‌های چنین سودجویی را با افزایش اجاره بها متحمل می‌شوند.

سال گذشته ممنوعیت فروش اجاره زمین در خانه های اجاره ای آینده به اجرا درآمد. اما تقریباً 5 میلیون خانه هنوز در برابر مالکان آزاد اکتسابی آسیب پذیر هستند. بعید است که این رای دهندگان به وعده های شکسته شده فکر کنند، به ویژه زمانی که برندگان بزرگ این وضعیت موجود، شرکت های خارج از کشور، صندوق های سرمایه گذاری و مالکان اشرافی، از جمله خانواده سلطنتی خواهند بود.

این موضوع تا حدی به دلیل بحران هزینه زندگی و همچنین به دلیل اینکه آتش سوزی برج گرنفل توجه را بر روی مسائل مربوط به روکش فلزی متمرکز کرد که اجاره داران آپارتمان برای مدت طولانی متحمل شده بودند، در دستور کار سیاسی قرار گرفته است. آقای گوو محافظت قوی تری برای مستاجران در برابر اجاره های زمین گزاف برنامه ریزی می کند و دست آنها را در مذاکرات با صاحبان آزاد تقویت می کند. اینها گامهای کوچکی به جلو در جهت درست هستند، اما برای بسیاری از مردم که با افزایش هزینه های وام مسکن و خدمات مواجه می شوند، به اندازه کافی دور نمی شوند.

وزیر کابینه خواستار یک «استقرار مسکن پایدار» شده است، اما اغلب خود را در طرف بازنده بحث می‌دید. در این مورد، خزانه داری به قیمت خرید سهامداران آزاد مخالفت کرد. او همچنین توسط نمایندگان شورشی حزب محافظه کار مجبور شد تا اهداف مسکن شوراهای محلی را کاهش دهد. ناکامی در ساخت خانه های کافی در مناطق محافظه کار، رای دهندگان امروزی را به ضرر رای دهندگان آینده آرام می کند.

امپراتوری بریتانیا اجاره نامه را در هر گوشه از جهان گسترش داد، اما همراه با کلاه های مغزی ناپدید شد. تقریباً از اسکاتلند، جایی که صاحبان آپارتمان در ساختمان سهام دارند، رفته است. انگلستان و ولز در سال 2002 یک جایگزین را معرفی کردند – تصدی عام، که در آن مالکان خانه، نمایندگان مدیریتی را منصوب می‌کنند.

حزب کارگر صداهای درستی به راه انداخته است، اما هنوز نگفته است که کاری را انجام خواهد داد که محافظه کاران نتوانستند. با این حال محافظه‌کاران به شدت به محبوبیتی نیاز دارند که پایان دادن به اجاره‌داری به دست آورد. در عوض، به نظر می رسد که حزب آقای گوو قادر به گاز گرفتن دستی نیست که به او غذا می دهد. بخش املاک مسئول 20 درصد از کل کمک‌های محافظه‌کاران در 10 سال از سال 2010 بود. با شکستن تعهد برای لغو سیستم اجاره‌ای، محافظه‌کاران بیش از نیازهای کشور از نیازهای حامیان خود ناراحت به نظر می‌رسند.

این ماده در 13 مه 2023 اصلاح شد. ممنوعیتی که سال گذشته لازم‌الاجرا شد مربوط به فروش اجاره زمین در خانه‌های اجاره‌ای آینده بود، نه فروش خانه‌های نوساز که به‌عنوان املاک اجاره‌ای در نسخه قبلی بیان شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …