کارشناسان می گویند آخرین دستگیری معترضان «شهر پلیس» «احساس تجاوز» است | گرجستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سه فعال در شرایط گیج کننده دستگیر شده و تحت یک قانون کمتر شناخته شده جورجیا – تشدید آشکار سیستم عدالت کیفری این ایالت در پاسخ به جنبشی که در مخالفت با ساختمان یک مرکز آموزشی عظیم پلیس و آتش نشانی معروف به “شهر پلیس” است، متهم شده اند. نزدیک آتلانتا

«شهر پلیس» جرقه یک جنبش اعتراضی گسترده را در آتلانتا و جاهای دیگر برانگیخت و زمانی که یکی از فعالان محیط زیست به ضرب گلوله پلیس کشته شد، تیترهای جهانی را به خود جلب کرد.

کن پالسون، مدیر مرکز آزادی بیان در دانشگاه ایالتی تنسی می‌گوید که دستگیری‌های اخیر خیره‌کننده هستند و به نظر می‌رسد بیش از حد دست‌اندازی شده است. آنها تحت قانونی قرار می گیرند که ترساندن یک افسر مجری قانون را جرم می داند و در پاسخ به یک آگهی چاپ شده هستند.

ACLU گرجستان در ایمیلی نوشت: «این نگرانی‌های جدی برای اصلاحیه اول ایجاد می‌کند. این همچنین بخشی از الگوی گسترده‌تر ایالت جورجیا است که از قوانین جزایی برای محافظت بی‌قید و شرط از مجریان قانون و خاموش کردن سخنان انتقادی از دولت استفاده می‌کند.»

Caroline Hart Tennenbaum و Abeeku Osei Vassall، از آتلانتا، و Julia Dupuis، از فولرتون، کالیفرنیا، در 28 آوریل، پس از گذاشتن بروشور روی صندوق‌های پستی در Cartersville، یک شهر جورجیا در حدود 45 مایلی شمال غرب آتلانتا، دستگیر شدند.

این بروشور که منحصراً توسط آبان نیوز به دست آمده است، پلیسی را که در آن محله زندگی می کرد به دلیل شرکت در تیراندازی و کشتن فعال مانوئل پائز تران در 18 ژانویه، “قاتل” نامید.

بر اساس گزارش کلانتر شهرستان، پلیس محلی ابتدا این سه نفر را به تعقیب و جنایت متهم کرد. فعالان شنیدند که افسران در مورد دستگیری آنها بحث می کردند و یکی از دیگری می پرسید: “آیا این آزادی بیان نیست؟” به گفته لایرا فاستر، وکیلی که از دستگیرشدگان دفاع می کند. اما به زودی به بخش کلانتر “توصیه شد که GBI [Georgia bureau of investigation] بر اساس این گزارش، ماموران FBI برای مصاحبه با مظنونان در مسیر خواهند بود.

دستگیرشدگان از مصاحبه بدون وکیل خودداری کردند. اتهامات جنایت در مقطعی اضافه شد.

یکی از سخنگویان GBI، نلی مایلز، به سؤالاتی در مورد چگونگی و چرایی مشارکت آژانس پاسخ نداد. FBI هم همینطور. وقایع مربوط به دستگیری استوارت براچر، وکیل دیگری که نماینده فعالان بود، به این فکر افتاد که “آیا آنها در اینجا در حال تحقیق درباره جرم هستند یا از آنچه مردم می گویند خوششان نمی آید و بنابراین به دنبال جرم هستند؟”

کارولین ورهاگن، مادر دوپویس، گفت: روز پس از دستگیری، هر سه بدون هیچ توضیحی در سلول انفرادی قرار گرفتند و نزدیک به چهار روز آنجا را ترک کردند. جان فاولر، معاون دادستان کل جورجیا، این اتهامات را تحت تعقیب قرار خواهد داد که این نشانگر رویکرد ایالت به این پرونده است.

افسر نامبرده در این اعلامیه، جاناتان سالسدو، یکی از شش نفری بود که در سندی که اخیراً از GBI منتشر شده است، آژانسی که مسئول تحقیق در مورد مرگ پائز تران است، نام برده شده است. حادثه 18 ژانویه اولین بار در تاریخ ایالات متحده بود که پلیس یک فعال محیط زیست را در حین اعتراض به ضرب گلوله کشت و مرکز آموزشی موسوم به “شهر پلیس” و جنگلی که در آن ساخته خواهد شد را به اخبار بین المللی منجنیق کرد.

ایالت مدعی است که این فعال ابتدا تیراندازی کرده است و پرونده در دست یک دادستان ویژه است.

Paez Terán یا Tortuguita یکی از ده‌ها فعالی بود که در اواسط ژانویه در یک پارک عمومی در جنوب شرقی آتلانتا اردو زدند و در اعتراض به پروژه “Cop City” که برای بخشی از جنگل رودخانه جنوبی در کمتر از یک مایل دورتر برنامه ریزی شده بود، اعتراض کردند. و همچنین برنامه های یک توسعه دهنده برای تبدیل 40 هکتار (16 هکتار) از پارک به زمین خصوصی.

در ماه‌های بعد، ده‌ها معترض تحت یک قانون تروریسم داخلی در ایالت بازداشت و متهم شدند که اولین بار در واکنش مجری قانون ایالات متحده به فعالیت‌های زیست‌محیطی بود. اکنون به نظر می رسد که پس از تماس سالسدو با پلیس محلی سه فعالی که در محله او در کارترسویل رانندگی می کردند، ایالت یک پیکان قانونی را به تیرک خود اضافه کرده است. به گفته فاستر، دو نفر بروشورهایی را زیر پرچم ها روی صندوق های پستی جلوی هر خانه می گذاشتند، در حالی که نفر سوم مسافر بود.

گزارش کلانتر حاکی از آن است که سالسدو ون را دید که در حال حرکت بود و بروشورهایی را روی صندوق‌های پست گذاشته بود و “از این اقدامات احساس آزار و اذیت و ارعاب می‌کرد و می‌خواست آنها را تحت پیگرد قانونی قرار دهد”.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این بروشور دارای یک تیتر بزرگ و پررنگ است. گویی توسط یکی از اهالی نوشته شده است: “همسایه عزیز، یک قاتل در محله ما زندگی می کند!”

همان بروشور برای چند تن از افسران درگیر در تیراندازی ساخته شد. فقط نام و محل خیابان محل سکونت افسر متفاوت است. بر اساس گزارش کالبد شکافی شهرستان دی کالب، این بخش برخی از این حادثه را توضیح می دهد، از جمله اینکه بدن تورتوگیتا 57 زخمی با گلوله داشته است. بروشور شامل تهدیدات فیزیکی یا سایر موارد نیست. با بیان اینکه افسر «دست هایش خون است و در همسایگی ما زندگی می کند» به پایان می رسد.

به گفته فاستر، هدف فعالان “افزایش آگاهی از یک تراژدی” بود.

در سال 2012، زبانی در مورد ارعاب یک افسر مجری قانون در مورد ارعاب “هر افسر در یا هر دادگاه” که به مدت سه دهه مطرح بود، اضافه شد.

پالسون گفت: «من هرگز با قانونی برخورد نکرده‌ام که ترساندن یک افسر مجری قانون یا خانواده‌اش از طریق گفتار یا ارتباط را جرم تلقی می‌کند – مگر اینکه یک تهدید بسیار خاص وجود داشته باشد.

پالسون افزود: “گفتن چیزهای ناخوشایند و توهین آمیز در مورد نحوه انجام کار یک کارمند دولتی در قلب آزادی بیان در آمریکا است.”

براچر، با دو دهه فعالیت در جورجیا، گفت که هرگز ندیده است که این اتهام تحت تعقیب قرار گیرد. تادئوس جانسون، استاد عدالت کیفری در دانشگاه ایالتی جورجیا که در حال تحقیق در مورد قوانینی در 15 ایالت با مجازات های افزایش یافته برای حمله به افسران پلیس است، نیز هرگز استفاده از این قانون را ندیده بود.

در همین حال، خانواده یکی از بازداشت‌شدگان خارج از ایالت، جولیا دوپویس، تلاش کرده‌اند هم رفتار زندان و هم اتهامات ایالتی را بفهمند. ورهاگن که در ماساچوست زندگی می کند، گفت که اقداماتی مانند انفرادی گذاشتن دخترش و سپس روشن گذاشتن چراغ ها در تمام شب، “مثل یک زندان جهان سومی” است.

او گفت: “می ترسم آنها این قانون را در مورد ارعاب به تناسب نیازهایشان اعمال کنند و دخترم چند سال در زندان بماند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …