بحث پناهندگی تلاش ها برای ایجاد یک معامله مهاجرتی در کنگره را خروشان می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قلع و قمع درخواست های پناهندگی در مرز ایالات متحده و مکزیک بحث مهاجرت را در کنگره پیچیده تر می کند، دو طرف را بیشتر از هم دور می کند و تهدید می کند آنچه را که برخی از قانونگذاران بهترین امید در یک دهه برای کنگره برای ایجاد یک توافق جامع در نظر گرفته اند، تضعیف می کند. معامله مهاجرت

برای دهه‌ها، بحث‌های دو حزبی در مورد چنین مصالحه‌ای بر جفت کردن امنیت مرزی تقویت‌شده با مسیر قانونی برای مهاجران غیرقانونی و گسترش مسیرهای قانونی ورود متمرکز بود. اما در سال‌های اخیر، انفجار در تعداد مهاجرانی که درخواست پناهندگی می‌کنند – وضعیتی محافظت شده برای کسانی که از آزار و اذیت در کشور خود می‌ترسند – معادله را به هم ریخته و اختلافات عمیق سیاسی و اخلاقی را آشکار کرده است.

این تغییر به توضیح اینکه چرا مذاکرات در کاپیتول هیل برای دستیابی به اجماع در مورد بازنگری جامع مهاجرت به هم خورده است، علیرغم امیدواری قانونگذاران مبنی بر اینکه انقضای عنوان 42 در این هفته – یک سیاست دوران همه گیر که به مقامات اجازه می داد سریعاً مهاجران را اخراج کنند – کنگره را وادار کند. عمل کردن

سناتور کریس کونز، دموکرات ایالت دلاور، درباره بحث اصلاحات اساسی مهاجرت گفت: «تغییر شده است. «ما موفق شدیم به توافقی برسیم که دفعه قبل مقدار قابل توجهی پول برای امنیت مرزها صرف کرد. پیشرفت مشابه در زمینه پناهندگی بسیار بسیار متفاوت است، زیرا این یک مسئله ارزشی است.»

آقای کونز یکی از گروهی متشکل از حدود هشت سناتور جمهوری‌خواه و دموکرات است که ماه‌ها به طور خصوصی در مورد مصالحه مهاجرت صحبت می‌کردند، اما در روزهای اخیر بر سر نحوه رسیدگی به پناهندگی دچار اختلاف شده‌اند.

ادعاهای پناهندگی برای افرادی در نظر گرفته شده بود که از آزار و اذیت بر اساس نژاد، مذهب، ملیت، عقاید سیاسی یا عضویت در یک گروه اجتماعی برای جستجوی حمایت در خاک ایالات متحده می ترسند. اما در سال‌های اخیر، آنها به طور فزاینده‌ای تبدیل به یک تاکتیک برای مهاجرانی شده‌اند که هیچ گزینه دیگری برای ورود به ایالات متحده ندارند، و کسانی که می‌دانند ممکن است سال‌ها طول بکشد تا پرونده‌های آنها رسیدگی شود و – در صورت بی‌اساس – رد شود.

بر اساس داده‌های تجزیه‌وتحلیل‌شده توسط مرکز تهاتر دسترسی به سوابق تراکنش‌ها در دانشگاه سیراکیوز، درخواست‌های پناهندگی در انتظار دادگاه‌های مهاجرت در دهه گذشته بیش از هفت برابر شده است و این موضوع را به کانون بحث کنگره تبدیل کرده است.

در ماه‌های اخیر، جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها مواضع کاملاً متفاوتی را در مورد نحوه رسیدگی به تخلفات از سیستم پناهندگی پذیرفته‌اند.

جمهوری خواهان گام هایی را برای محدود کردن دسترسی به سراسر جهان پیشنهاد کرده اند و این هفته قانونی را از طریق مجلس نمایندگان به تصویب رسانده اند که به مهاجرانی که ادعا می کنند ترس قابل قبولی از آزار و اذیت دارند ملزم می شود در خارج از ایالات متحده منتظر بمانند تا پرونده هایشان در دادگاه رسیدگی شود. آنها فقط از تایید زبانی که در صورت تمام شدن تخت های بازداشت ایالات متحده، سیستم پناهندگی را تعطیل می کرد، کوتاهی کردند.

دموکرات‌ها عمدتاً به سمت دیگری رفته‌اند و حق درخواست حمایت‌های پناهندگی را به‌عنوان ذاتی شخصیت ایالات متحده پذیرفته‌اند و خواهان گسترش راه‌های دیگر برای مهاجرت قانونی برای کاهش فشار هستند.

مذاکرات دو حزبی در سنا درباره اصلاحات اساسی مهاجرت اخیراً بر سر مطرح ترین پیشنهادی که از بحث ها بیرون می آید، با مشکل مواجه شده است: پیشنهاد سناتورهای کیرستن سینما، مستقل از آریزونا، و تام تیلیس، جمهوری خواه کارولینای شمالی، برای دادن بایدن. دولت یک اختیار دو ساله برای اخراج سریع مهاجرانی که سعی در عبور از مرز دارند، اما با طرحی برای ادعاهای پناهندگی که تحت عنوان 42 وجود نداشت، دارد.

هیچ یک از دموکرات‌های این گروه از این قانون حمایت نکرده‌اند، در حالی که برخی از جمهوری‌خواهان نیز با این ادعا که این لایحه به اندازه کافی برای منصرف کردن ادعاهای تقلبی پناهندگی انجام نمی‌دهد، از آن عقب‌نشینی کردند.

خانم سینما و آقای تیلیس گفته اند که آنها پیشنهاد خود را – که با حمایت جمهوری خواهان و دموکرات های میانه رو در سنا و مجلس نمایندگان مواجه شده است – به عنوان یک محور بالقوه برای یک لایحه گسترده تر که شامل تدابیر امنیتی مرزی و راهی برای شهروندی می شود، می بینند. برای مهاجران غیرمجاز که در کودکی به ایالات متحده آورده شده اند.

در طول کنگره گذشته، آنها تلاش کردند تا حول طرحی مشابه حمایت کنند، اما زمان کافی برای تکمیل کارشان کم شد. آقای تیلیس و دیگران در گروه دو حزبی تخمین زدند که هنوز هفته‌ها تا ارائه هر چیزی شبیه یک پیشنهاد جامع فاصله دارند.

کارشناسان گفتند که این تاخیر می‌تواند تلاش‌ها برای دستیابی به توافق را پیچیده‌تر کند و اشاره کردند که وضعیت در مرزها، به‌ویژه در مورد موضوع پناهندگی، سریع‌تر از واکنش قانون‌گذاران در حال پیش‌نویس لوایح در حال تغییر است.

جنی موری، رئیس و مدیر اجرایی انجمن ملی مهاجرت، یک گروه حامی مهاجرت، گفت: «در پایان کنگره گذشته، آنها در واقع متوازن‌ترین و دو حزبی‌ترین حمایت را در طرحی که منتشر کردند، داشتند. او خاطرنشان کرد که در آن زمان، آنچه که به نظر می رسید مقررات پیشگیرانه – مانند تلاش برای محدود کردن درخواست های پناهندگی از طریق تمدید اختیارات اخراج عنوان 42 – اکنون توسط برخی دموکرات ها به عنوان یک تعدیل غیرقابل قبول تلقی می شود.

او افزود: «ما فقط در یک زمینه کاملاً متفاوت هستیم.

با تغییر وضعیت در مرز، احزاب بیشتر به زوایای مخالف می روند. این هفته، علیرغم درخواست چندین دموکرات برجسته، از جمله جرولد نادلر، نماینده نیویورک، دموکرات ارشد کمیته قضایی مجلس نمایندگان، دولت مجموعه قوانین جدیدی را برای رسیدگی به جهش مورد انتظار در درخواست های پناهندگی پس از سقوط عنوان 42 وضع کرد. تجدید نظر کند.

آقای نادلر با پیوستن به بقیه دموکرات‌ها در هیئت کنگره نیویورک، از جمله حکیم جفریس، رهبر اقلیت، و سناتور چاک شومر، رهبر اکثریت، در نامه‌ای از رئیس جمهور بایدن برای گسترش صدور آزادی مشروط درخواست کرد. به پناهجویان، با حذف یک دوره انتظار 150 روزه برای متقاضیان اجازه کار.

در مقابل، جمهوری خواهان دولت را متهم کرده اند که با امتناع از برداشتن گام های محدودکننده تر در مرز، پیشرفت در کنگره را متوقف کرده است.

سناتور لیندسی گراهام، جمهوری خواه کارولینای جنوبی، یکی از مذاکره کنندگان کلیدی در تلاش های گذشته برای نوشتن لوایح مهاجرتی جامع، گفت: “توصیه من به دولت این است که سیاست های پناهندگی خود را تغییر دهد.” «جریان را متوقف کنید. اگر بتوانید جریان را کنترل کنید، کنترل مرز را دوباره به دست آورید، آنگاه فرصتی خواهید داشت که در مورد چیزی که ما 15 سال درباره آن صحبت می کردیم صحبت کنید. بدون آن، احتمالاً به جایی نخواهید رسید.»

تعداد کمی راه آسان برای خروج از بن بست را می بینند، به ویژه زمانی که واشنگتن در حال آماده شدن برای انتخابات ریاست جمهوری است که می تواند آقای بایدن را در برابر رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ قرار دهد، که بسیاری از جمهوری خواهان در تلاش هستند سیاست های محدود کننده مهاجرتی او را احیا کنند.

لو کوریا، نماینده دموکرات کالیفرنیا، گفت: “این مربوط به انتخابات ریاست جمهوری در سال 2024 است.” من فکر می‌کنم در دوره اول ریاست جمهوری بایدن حرکت در این مسیر بسیار دشوار خواهد بود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …