نمایندگان پارلمان پرتغال با وجود وتوی رئیس جمهور به اتانازی رای مثبت دادند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

پارلمان پرتغال لایحه قانونی اتانازی را پس از بحث های فشرده از جمله وتوی رئیس جمهور این کشور تصویب کرد.

پارلمان پرتغال با تصویب لایحه مرگ با کمک پزشکی که توسط رئیس جمهور این کشور وتو شده بود، موافقت کرد.

این لایحه روز جمعه با مجموع 129 رای موافق به تصویب رسید، بنابراین باید توسط رئیس دولت ابلاغ شود.

بر اساس قانون اساسی پرتغال، در صورت وجود حق وتو، پارلمان می تواند با اکثریت مطلق نمایندگان حاضر یعنی 116 نفر از 230 نفر، متن را تایید کند و در این صورت رئیس جمهور باید ظرف هشت روز از تاریخ تصویب این لایحه را ابلاغ کند. اعلام وصول.

اکثریت قاطع اعضای حزب حاکم سوسیالیست (PS)، ابتکار لیبرال (IL) و بلوک چپ (BE) و تنها نمایندگان مردم-حیوانات-طبیعت (PAN) و لیور رای مثبت دادند.

بحث داغ

در این مناظره، ایزابل موریرا، حزب سوسیالیست (PS) گفت: “زمان آن فرا رسیده است که مجمع به خود احترام بگذارد و ما به کسانی که اینقدر منتظر این روز هستند احترام بگذاریم.”

Joao Cotrim Figueiredo، ابتکار لیبرال (IL)، گفت: “این توهین به رئیس جمهور جمهوری نیست که ما این لایحه را بدون تغییر محتوای آن دوباره ارائه کنیم. پیام های رئیس جمهور و همچنین موافقت نامه های قانون اساسی. دادگاه، همیشه در نظر گرفته می شد.”

اکثریت قریب به اتفاق اعضای PSD به این قانون رای منفی دادند، همچنین گروه های پارلمانی چگا و حزب کمونیست (PCP) و چهار نماینده PS: ژائو آزودو، کریستینا سوسا، خواکیم بارتو و سوبرینیو تکسیرا.

آلما ریورا، حزب کمونیست (PCP)، گفت: “ما مجدداً تأیید می کنیم که انتخاب حزب کمونیست چین برای رای دادن علیه قانونی کردن اتانازی به سادگی گرفته نشده است و نتیجه یک تأمل عمیق است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …