بن بست پرتنش پاکستان و هند تهدیدی برای مسابقات جام جهانی کریکت است | کریکت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جام جهانی کریکت مردان کمتر از پنج ماه دیگر باقی مانده است و هنوز هم می‌توان شاهد هرج‌ومرج برنامه‌های آن در میان بن‌بست جاری در پاکستان، هند و جام آسیا بود.

جام ملت‌های آسیا با حضور شش تیم برای سپتامبر برنامه‌ریزی شده است و پس از اینکه هند – که جام جهانی 50 تیمی مردان را از اکتبر آغاز می‌کند – نشان داد که نمی‌توانند تیم ملی خود را به این کشور بفرستند، به یک نقطه اصلی برای پاکستان میزبان تبدیل شده است. در پاسخ، کریکت بورد پاکستان “مدل ترکیبی” را پیشنهاد کرده است که در آن مسابقات جام آسیا هند – شامل حداکثر سه بازی پرفروش مقابل پاکستان – و نیمه دوم مسابقات در امارات متحده عربی برگزار می شود.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دهید

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از جدیدترین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

نجم ستی، رئیس PCB، می گوید که این پیشنهاد باید توسط هیئت کنترل کریکت در هند پذیرفته شود، در غیر این صورت جام آسیا لغو خواهد شد. به همین ترتیب، دولت او ممکن است بر همان ترتیبات “ترکیبی” برای پاکستان در طول مسابقات هند پافشاری کند.

اگر چنین است، پاکستان باید هر 9 بازی گروهی جام جهانی و هر بازی حذفی را در امارات، بنگلادش یا سریلانکا انجام دهد، و شورای بین‌المللی کریکت را مجبور می‌کند تا فهرست بازی‌هایی را که برای یک تورنمنت جهانی بسیار نزدیک به شروع پیشنهادی آن است، آماده کند. تاریخ – هنوز منتشر می شود.

“من امیدوارم [the hybrid model for the Asia Cup] رد نخواهند شد یا عواقب آن برای همه ما خوب نخواهد بود مشاهده کننده. این یک تهدید نیست، یک راه حل است. طبق منطق همه مسابقات باید در پاکستان برگزار شود. هند گفته است که نمی تواند در پاکستان بازی کند. آنها هیچ دلیلی ارائه نکرده اند. آنها نمی توانند امنیت را ذکر کنند – ما در 18 ماه گذشته همه تورهای انگلیس، استرالیا و نیوزلند را داشته ایم.

هند در حال ایجاد مشکل است و ما را مجبور به اتخاذ موضعی می کند که ما نمی خواهیم اتخاذ کنیم. اما چاره ای نیست. اگر هند از بازی در پاکستان امتناع کند، دولت من به من خواهد گفت که شما نمی توانید در هند بازی کنید. بعد چیکار کنم؟»

روابط سیاسی پرتنش باعث شده است که دو کشور در چند وقت اخیر، کریکت دوجانبه را متوقف کنند، با تور کوتاه توپ سفید پاکستان در هند در سال‌های 2012-2013، آخرین دیدار آنها از این دست. با این حال، آنها به دیدار خود در مسابقات جهانی ادامه داده اند، با این حال، بینندگان تلویزیونی بین 300 تا 500 میلیون بیننده تخمین زده می شود.

به این ترتیب، آنها منبع عظیمی از درآمد برای ICC و بازی جهانی هستند که در قرارداد پخش جدید 2.5 میلیارد پوندی که از سال 2024 تا 2027 اجرا می شود، مرکزی است. ، همچنین میزبان جام قهرمانان ICC 2025، نمی خواهید چهره خود را از دست بدهید.

ستی گفت: «دولت من می تواند به من بگوید که وضعیت امنیتی هند در مقابل پاکستانی ها خوب نیست، شما نمی توانید به آنجا بروید. بنابراین راه حل من این است که مدل هیبریدی را در آنجا نیز به کار ببرم – ممکن است بنگلادش همسایه یا سریلانکا باشد. یا ممکن است در امارات باشد. سپس جام قهرمانان می آید. از نو [India] امتناع خواهد کرد. بنابراین این مدل هیبریدی باید دوباره کار کند. این یک راه حل برای سه تورنمنت مهم است. بازی های پاکستان و هند 80 درصد از درآمدهای جام ملت های آسیا را تشکیل می دهد. اگر در جام ملت های آسیا با هم بازی نکنیم، خراب می شود. به همین ترتیب [for] جام جهانی.”

ستی گفت که راه حل سازش سه شنبه گذشته به شورای کریکت آسیا ارائه شد و این هیئت به ریاست جی شاه، دبیر BCCI، اکنون پاسخ آن را بررسی می کند. یک تورنمنت 50 اور برای این دوره که سال گذشته در قالب Twenty20 برگزار شد، در جام آسیایی سریلانکا، بنگلادش، افغانستان و نپال نیز حضور دارند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

هنگامی که توسط مشاهده کننده، ICC اصرار داشت که تاخیر در صدور تاریخ جام جهانی به دلیل مسئله هند و پاکستان نیست و انتظار می رود پس از پایان لیگ برتر هند اعلام شود.

گزارش‌های خارج از هند حاکی از آن است که مسابقات در 5 اکتبر با تکرار فینال 2019 – قهرمان انگلیس در مقابل نیوزلند – آغاز می‌شود و در 19 نوامبر به پایان می‌رسد. همچنین با BCCI برای اظهار نظر تماس گرفته شده است.

در همین حال، پاکستان پس از یک دوره موفقیت آمیز به عنوان مشاور، گرانت بردبرن، بازیکن سابق تیم ملی نیوزیلند را با قراردادی دو ساله به عنوان سرمربی تیم مردان خود منصوب کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …