دانشمندان استرالیایی هشدار دادند که ناکامی در حفاظت از طبیعت تهدیدی بزرگتر از تورم برای بشریت است | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دانشمندان برجسته استرالیایی دولت آلبانی را به ارائه بودجه “به شدت ناکافی” برای جلوگیری از زوال محیط زیست متهم کرده و هشدار داده اند که عدم حفاظت از طبیعت منجر به “تهدید وجودی بزرگتر از تورم” می شود.

شورای تنوع زیستی، یک مرکز تحقیقاتی مستقل، گفت که بودجه محدود برنامه‌های محیط‌زیست اعلام شده در این هفته نشان می‌دهد که هدف وعده داده شده وزیر محیط‌زیست تانیا پلیبرسک برای پایان دادن به انقراض گونه‌ها در کشور “هنوز پوچ” است.

این شورا از وعده 121 میلیون دلاری دولت طی چهار سال برای ایجاد یک آژانس حفاظت از محیط زیست طبیعی استقبال کرد، اما گفت که این بودجه نتوانست بودجه مورد نیاز برای حفاظت و بازیابی گونه ها و اکوسیستم های در معرض تهدید را تامین کند.

یک بررسی پنج ساله دولت که سال گذشته منتشر شد، نشان داد که سلامت محیط زیست استرالیا ضعیف و رو به وخامت است که بخشی از آن به دلیل کمبود بودجه است. پلیبرسک با ارائه گزارش وضعیت محیط زیست، گفت که محیط زیست پس از کاهش بودجه و بی توجهی تحت ائتلاف، “به فهرست اولویت ها” در حزب کارگر بازخواهد گشت.

پروفسور هیو پوسینگام، یکی از مشاوران ارشد شورای تنوع زیستی و دانشمند ارشد سابق کوئینزلند، گفت که قضاوت درباره عملکرد دولت خیلی زود است، اما اقدام فوری لازم است.

او گفت که اگر کشور به کاهش سرمایه طبیعی خود ادامه دهد، پیامدهای بزرگی برای اقتصاد، سلامت انسان، کشاورزی و هوا و آب پاک خواهد داشت. او گفت: “کمبود بودجه برای مراقبت از محیط زیست یک تهدید وجودی بسیار بزرگتر از تورم است.”

پوسینگام گفت که محیط زیست برای سلامت و رفاه مردم مهم است و حدود نیمی از تولید ناخالص داخلی استرالیا متکی به سیستم های طبیعی است. ارزیابی 40000 مجموعه داده نشان می‌دهد که گونه‌های در معرض تهدید استرالیا از آغاز هزاره تا کنون با نرخی حدود 2 درصد در سال کاهش یافته است.

«اگر بازنشستگی همه افراد از سال 2000 هر سال 2 درصد در سال کاهش می‌یابد، ما چه فکری می‌کنیم؟ اگر خانه اپرای سیدنی سالانه 2 درصد ناپدید می شد، چه فکری می کردیم؟ او گفت. به نظر می رسد بین آنچه ما برای نتایج اقتصادی و اجتماعی تحمل می کنیم و آنچه برای طبیعت تحمل می کنیم، این گسست وجود دارد.

استرالیا حدود 1900 گونه و اکوسیستم دارد که در لیست در معرض خطر قرار گرفته اند. مطالعات بررسی شده نشان داده است که 19 اکوسیستم نشانه هایی از فروپاشی را نشان می دهند.

پروفسور برندان وینتل، بوم شناس دانشگاه ملبورن و یکی از اعضای شورای تنوع زیستی، تخمین می زند که این کشور باید برای جلوگیری از انقراض و توقف دیگر کاهش ها، هزینه های برنامه های زیست محیطی را حدود شش برابر افزایش دهد. او گفت: «فقط برای 10 درصد از کاهش مالیات مرحله سوم، ما می‌توانیم هر یک از تقریباً 2000 گونه در معرض تهدید استرالیا را بازیابی کنیم.»

بودجه محیط زیست شامل 262 میلیون دلار برای پارک های ملی تخریب شده، 163 میلیون دلار برای مؤسسه علوم دریایی استرالیا و 45 میلیون دلار برای بازسازی مکان های مهم در بندر سیدنی بود.

پلیبرسک در پاسخ به دانشمندان گفت که دولت در حال سرمایه گذاری بی سابقه ای در محیط زیست است، از جمله 224.5 میلیون دلار برای برنامه نجات گونه های بومی و 231.5 میلیون دلار برای ایجاد 10 منطقه حفاظت شده بومی جدید.

او گفت: «و این بودجه شامل تقریباً 440 میلیون دلار پول جدید از طریق صندوق میراث طبیعی برای برنامه‌های حفاظت از گونه‌ها و اکوسیستم‌های در معرض تهدید و احیای تالاب‌های رامسر است.»

پلیبرسک گفت که حفاظت از گونه های در معرض تهدید مستلزم اقدامات دولت است، از جمله بازنویسی قوانین زیست محیطی و معرفی EPA و اطلاعات محیطی استرالیا، یک نهاد جدید جداگانه که وعده داده است دانش در مورد گونه های در معرض تهدید را بهبود بخشد. قانون گذاری در اواخر امسال وعده داده شده است.

راشل لوری، مدیر ارشد حفاظت از صندوق جهانی حیات وحش استرالیا، گفت که این تعهدات استقبال می‌شود، اما در واقعیت به نظر می‌رسد که در مقایسه با بودجه قبلی، پول جدیدی برای حفاظت از زمین وجود ندارد.

او گفت که دولت برنامه موجود میراث طبیعی را تمدید کرده است، که مجموع بودجه را افزایش نداد و بودجه پارک های ملی مبلغی «کوچک» بود که طی چهار سال پخش شد و عمدتاً برای ارتقاء زیرساخت ها در نظر گرفته شد.

لوری گفت: «هیچ چیز جدیدی برای تلاش‌های حیاتی حفاظت در زمین وجود ندارد و قطعاً افزایش عمده‌ای که برای توقف و معکوس کردن سریع از دست دادن تنوع زیستی لازم است، نیست.

اولین تاییدیه معدن زغال سنگ

پلیبرسک پس از آن که نشان داد یک معدن زغال سنگ جدید برای اولین بار از زمان انتخاب دولت آلبانی در یک سال پیش تائید فدرال را دریافت می کند، مورد انتقاد قرار گرفت.

توسعه پیشنهادی معدن رودخانه ایزاک در کوئینزلند مرکزی نسبتاً کوچک است و انتظار می‌رود تا 500000 تن زغال سنگ در سال تا پنج سال تولید کند. این زغال سنگ متالورژیکی تولید می‌کند که در فولادسازی استفاده می‌شود، که جایگزینی فوری آن با جایگزین‌های تمیز سخت‌تر از زغال سنگ حرارتی است که در تولید برق استفاده می‌شود.

گاوان مک‌فادزان، از بنیاد حفاظت از محیط زیست استرالیا، گفت که این تصمیم «برخلاف علم پذیرفته‌شده در مورد گرمایش جهانی بود» زیرا دانشمندان آب و هوا «سال‌ها به وضوح ثابت کرده‌اند که اگر می‌خواهیم یک محیط امن داشته باشیم، باید فوراً حفاری و سوزاندن زغال سنگ را متوقف کنیم. اقلیم”.

سخنگوی پلیبرسک گفت که دولت باید “بر اساس حقایق و قانون محیط زیست ملی تصمیم گیری کند – این چیزی است که در هر پروژه اتفاق می افتد، و این چیزی است که در اینجا اتفاق افتاده است”.

شرکت توسعه‌دهنده معدن، زغال سنگ کک بوون، باید طرحی را برای جبران «تأثیر مهم» روی مار زینتی ارائه دهد، گونه‌ای آسیب‌پذیر که انتظار می‌رود تا 25 هکتار از زیستگاه خود را از دست بدهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …