ویدیو: ویدیوهای هفته بدون نظر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

این هفته، شاه چارلز سوم و ملکه کامیلا در مراسمی در کلیسای وست مینستر در اولین مراسم تاج گذاری برای نزدیک به 70 سال تاج گذاری کردند. ده ها هزار نفر با وجود باران لندن در اطراف مسیر راهپیمایی جمع شدند تا نگاهی اجمالی به مراسم تاج گذاری داشته باشند.

با این حال، چند صد نفر از معترضان ضد سلطنت، کالسکه سلطنتی را با فریاد «نه پادشاه من!» هک کردند.

روز دوشنبه، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، مراسم سنتی را در شانزلیزه پاریس، به مناسبت روز پایان جنگ جهانی دوم در اروپا در سال 1945، رهبری کرد.

پلیس برای محدود کردن اختلالات در بحبوحه مخالفت‌های مداوم با اصلاحات بازنشستگی ماکرون، تجمع در اطراف محل برگزاری مراسم در پایتخت فرانسه را ممنوع کرد.

به گفته ارتش اسرائیل، اوایل روز سه‌شنبه، هواپیماهای اسرائیلی به اهداف جهاد اسلامی در نوار غزه حمله کردند. این گروه گفت که سه فرمانده ارشد در این حملات کشته شدند.

روز سه‌شنبه نیز، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و رهبران کشورهای مشترک المنافع، تاج گل‌هایی را بر مقبره سرباز گمنام در مسکو گذاشتند و پس از آن، در جریان رژه روز پیروزی در میدان سرخ شهر، به نمایش قدرت پرداختند.

در آن سوی جبهه، در خیابان‌های خالی کراماتورسک، اوکراین، یک بچه‌ی بچه‌چهره با شلوارک گشاد با اسکیت‌بردش از کنار محل انفجار بمب‌گذاری‌شده برگر گذشت و درست زمانی که آژیرهای حمله هوایی در سراسر کشور می‌چرخد، به میدان صلح برخورد کرد.

این داستان خاص توسط آرمان سولدین، خبرنگار 32 ساله خبرگزاری فرانسه که روز چهارشنبه در یک شلیک موشک در نزدیکی باخموت کشته شد، فیلمبرداری و گزارش شده است.

سرانجام، شرکت ایلان ماسک موشک فالکون 9 خود را از پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ در کالیفرنیا به فضا پرتاب کرد. طبق بیانیه مطبوعاتی اسپیس ایکس، ماموریت این موشک حمل 51 ماهواره Starlink به مدار پایین زمین بود.

پس از بلند شدن، تقویت کننده قابل استفاده مجدد فالکون 9 با خیال راحت بر روی یک پانتون در اقیانوس آرام فرود آمد.

بگذارید تصاویر داستان را بازگو کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …