ژاکی لامبی به هزاران نفر از مردم تاسمانی در تجمع علیه ورزشگاه 715 میلیون دلاری AFL پیوست | سیاست استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هزاران نفر از مردم تاسمانی مخالفت خود را با یک استادیوم 715 میلیون دلاری که برای ورود این ایالت به AFL حیاتی است، یک روز پس از آن که این پروژه دولت راکلیف را به زانو درآورد، ابراز کرده اند.

تنها دولت لیبرال ایالت استرالیا روز جمعه پس از استعفای دو نماینده مجلس به عنوان اقلیت به دلیل نگرانی در مورد بدهی ایالتی و شفافیت دولت در مورد ساخت برنامه ریزی شده در لبه هابارت CBD قرار گرفت.

این مسائل در تجمعی در خارج از پارلمان ایالتی در روز شنبه تکرار شد زیرا هزاران نفر با تابلوهایی از جمله “تیم بله، ورزشگاه نه. به AFL بگویید کجا برود!” و “ما نمی توانیم استادیوم ها یا زیردریایی ها را بخوریم”.

نوازندگان با تشویق خواندند: «شما می‌توانید استادیوم خود را به سمت بدن خود بچسبانید».

سناتور ژاکی لامبی به زودی به آن ملحق شد و به نخست‌وزیر، جرمی راکلیف گفت: «تاسمانی‌ها در استادیوم شما غوغا کرده‌اند و شما می‌توانید آن را از بین ببرید.»

اندرو ویلکی، نماینده مستقل فدرال، در این تظاهرات سخنرانی کرد و قبلاً به پارلمان گفته بود که سالن 23000 نفری “در بهترین حالت مانند بنای یادبود حماقت و در بدترین حالت مانند یک تختخواب غول پیکر” به نظر می رسد.

در همین حال، مخالفان کارگر تاسمانی با AFL مخالفت کردند که ورزشگاه را شرط دریافت مجوز تیمی برای پیوستن به لیگ تاسمانی قرار داده بود.

این ایالت در سال 2028 وارد لیگ مردان خواهد شد و مسیری برای ورود به لیگ زنان اعلام خواهد شد.

ربکا وایت، رهبر مخالفان، در بیانیه ای گفت: «همه ما می دانیم که یک تیم تاسی بسیار شایسته است و باید بدون استادیوم ضمیمه می شد.

اما آنچه که باید برای تاسمانی یک لحظه متحد کننده بود، با تصمیم بی پروا جرمی راکلیف برای نوشتن چک سفید برای استادیومی که به آن نیاز نداریم، خراب شد.

مگ وب، نماینده مستقل ایالتی، گفت: اکنون این وظیفه بر عهده راکلیف بود تا اعتماد مردم تاسمانی را با تعهد به شفافیت کامل در مورد قرارداد ورزشگاه AFL جلب کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او گفت: «آنها با گستاخی نگرانی‌ها، سؤالات و هشدارهایی را که بسیاری از مردم تاسمانی از همه اقشار جامعه درباره این موضوع مطرح کردند، رد کردند.

از دست دادن دو نماینده، لیبرال های تاسمانی 11 کرسی از 25 کرسی مجلس را به دست آوردند. آنها برای تصویب قانون نیاز به حمایت دو نفر از شش متقابل دارند.

نخست وزیر روز جمعه به خبرنگاران گفت: “من بسیار ناامید هستم، اما کار را ادامه می دهم.”

مردم ممکن است همیشه با کاری که ما انجام می‌دهیم موافق نباشند، اما ما آن را به دلایل درستی انجام می‌دهیم.»

آنتونی آلبانیز، نخست وزیر، در دفاع از استادیوم، گفت که برنامه های ارتقای سایت مک کواری پوینت حداقل به سال 2012 باز می گردد، زمانی که او وزیر زیرساخت های جولیا گیلارد بود.

“این سایت برای مدت طولانی متروک مانده است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …