بایدن از فیلیپ جفرسون و آدریانا کوگلر برای مشاغل برتر فدرال رزرو استفاده می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – پرزیدنت بایدن روز جمعه گفت که آدریانا کوگلر را برای یک کرسی در هیئت مدیره فدرال رزرو معرفی خواهد کرد و فیلیپ جفرسون، رئیس فعلی را به عنوان معاون رئیس بانک مرکزی معرفی خواهد کرد.

اگر آنها توسط سنا تایید شوند، فدرال رزرو اولین عضو هیئت مدیره لاتین و دومین نایب رئیس سیاه پوست خود را خواهد داشت، اقدامی که می تواند فدرال رزرو را متنوع تر کند و تیم رهبری خود را در یک لحظه اقتصادی چالش برانگیز بسازد.

آقای بایدن خانم کوگلر، یک اقتصاددان با سابقه اقتصاد کار که دارای میراث کلمبیایی است و مدیر اجرایی بانک جهانی در ایالات متحده است، را برای پر کردن تنها پست فرماندار باز باقی مانده فدرال رزرو در هیئت مدیره هفت نفره آن انتخاب کرد. در اقدامی مشابه، او آقای جفرسون، اقتصاددانی را که با معرفی آقای بایدن به سمت فرماندار آزاد به عنوان معاون رئیس فدرال رزرو، با اکثریت قاطع اعضای هیئت مدیره تایید شد.

نیویورک تایمز قبلاً در مورد نامزدهای مورد انتظار گزارش داده بود.

لائل برینارد که در اوایل سال جاری رئیس شورای اقتصاد ملی کاخ سفید آقای بایدن شد، تا فوریه نایب رئیس فدرال رزرو بود.

از آنجایی که نایب رئیس فدرال رزرو از میان هفت فرماندار آن است، استعفای خانم برینارد هم یک صندلی فرماندار و هم نقش نایب رئیس را خالی گذاشت. خانم کوگلر جایگاه آزاد را در هیئت مدیره خواهد گرفت، در حالی که آقای جفرسون که قبلاً یک فرماندار فدرال رزرو است، به مقام رهبری ارتقا خواهد یافت.

دولت بایدن باید مجموعه پیچیده‌ای از اولویت‌ها را متعادل می‌کرد زیرا آن نقاط باز را در فدرال رزرو، قدرتمندترین بانک مرکزی جهان پر کرد. دولت به ویژه از سوی سناتور باب منندز، دموکرات نیوجرسی، تحت فشار است تا یک لاتین تبار یا لاتین تبار را در هیئت مدیره فدرال رزرو منصوب کند. و خود فدرال رزرو در یک مقطع غیرمعمول چالش برانگیز قرار دارد: این بانک در تلاش است تا با تهاجمی ترین کمپین سیاستی از دهه 1980، تورم سریع را پایین بیاورد، کمپینی که می تواند هزینه قابل توجهی برای بازار کار داشته باشد.

آقای بایدن همچنین اعلام کرد که لیزا کوک، رئیس فدرال رزرو را که دوره او اوایل سال آینده به پایان می رسد، برای یک دوره کامل 14 ساله دیگر به عنوان عضو هیئت مدیره معرفی خواهد کرد.

آقای بایدن در بیانیه ای با اعلام این انتخاب ها گفت: «این نامزدها درک می کنند که این شغل یک شغل حزبی نیست، بلکه نقشی حیاتی در پیگیری حداکثری اشتغال، حفظ ثبات قیمت ها و نظارت بر بسیاری از موسسات مالی کشور ما دارد.

یک فرد لاتین تبار در تاریخ بیش از 109 ساله بانک مرکزی هرگز در هیئت مدیره فدرال رزرو خدمت نکرده است، بنابراین نامزدی خانم کوگلر برای اولین بار در صورت تایید به پایان می رسد. همچنین یک مقام با تجربه قابل توجه در اقتصاد کار را اضافه می کند: خانم کوگلر، که قبلاً اقتصاددان و مدیر دانشگاه جورج تاون بود، به عنوان اقتصاددان ارشد وزارت کار در دوران دولت اوباما از سال 2011 تا 2013 خدمت کرد.

او در دپارتمان‌های اقتصاد در دانشگاه هیوستون و دانشگاه پمپئو فابرا در بارسلونا کار کرده است و دارای مدرک دکترا از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی است.

آقای منندز روز جمعه در بیانیه ای از این تصمیم ستایش کرد و تصریح کرد که از نامزدهای پیشنهادی حمایت خواهد کرد.

او گفت: “من به عنوان ماموریت شخصی خود کمک به اطمینان از تایید سریع جفرسون، کوک و کوگلر خواهم کرد.”

آقای جفرسون، که در ماه مه گذشته در فدرال رزرو کار خود را آغاز کرد، یک اقتصاددان است که اخیراً به عنوان مدیر در کالج دیویدسون خدمت کرده و دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه ویرجینیا است. در طول تصدی خود در فدرال رزرو، او به عنوان یک شنونده کنجکاو با علاقه به تحقیقات اقتصادی کارکنان، شهرت پیدا کرده است.

آقای جفرسون در واشنگتن دی سی، در محله ای به نام پارک کینگمن به دنیا آمد. او در طول جلسه تاییدش برای ریاست فدرال رزرو، به یاد آورد که در جوانی‌اش، “محلی بود که مرز بین آینده موفقیت یا مبارزه باریک بود.”

در صورت تایید، او پس از راجر دبلیو فرگوسن جونیور، اقتصاددان و مدیر بازرگانی، دومین فرد سیاه پوستی خواهد بود که به چنین موقعیتی در فدرال رزرو می رسد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …