درگیری نئونازی ها با پلیس و معترضان در تظاهرات ضد مهاجرت در ملبورن | ملبورن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گروه‌های نئونازی و ضد فاشیست روز شنبه در ملبورن با هم درگیر شدند و پلیس چندین نفر را دستگیر کرد و برای سرکوب خشونت از اسپری فلفل استفاده کرد.

بر اساس پست‌های متعدد در شبکه‌های اجتماعی، انتظار می‌رفت که گروهی به رهبری توماس سول نئونازی خودخوانده در ظهر روز در پارلمان ایالتی برای تظاهرات ضد مهاجرتی که یک گروه ضدفاشیست قصد داشت با تجمع 30 دقیقه قبل از آن، آن را مختل کند، ملاقات کنند. .

اما گروه سیول متشکل از حدود 30 مرد حدود ساعت 10 صبح به محل رسیدند و بر اساس تصاویر منتشر شده در فضای مجازی، بلافاصله پس از آن توسط پلیس منتقل شدند.

دو تظاهرات متقابل تا حد زیادی فاصله خود را حفظ کردند تا اینکه پلیس نئونازی ها را در حدود ساعت 11:50 صبح در امتداد خیابان اسپرینگ به جنوب منتقل کرد.

بلافاصله پس از آن، گروهی از معترضان متقابل از خیابان کولینز کوچولو به خیابان اسپرینگ دویدند و از حلقه پلیس به سمت شمال فرار کردند.

چندین اشیاء از جمله شیشه های شیشه ای قبل از رسیدن سایر افسران به سمت گروه سیول پرتاب شد و چندین نفر دستگیر شدند و تا زمانی که گروه ها از هم جدا شدند اسپری فلفل استفاده کردند.

گروه سیول به سمت شرق به سمت باغ فیتزروی حرکت کردند، و پلیس توانست گروه های مخالف را تا حدود ساعت 1:45 بعد از ظهر از هم جدا نگه دارد، زمانی که سیول و دیگران متفرق شدند و با اتومبیل هایی که در نزدیکی پارک شده بودند، منطقه را ترک کردند.

پلیس نتوانست فوراً تعداد افراد دستگیر شده و اتهامات احتمالی را تأیید کند، اما آبان نیوز استرالیا شاهد بازداشت چندین معترض ضد فاشیست بود.

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نیز به نظر می رسد که نشان می دهد اعضای گروه Sewell در اوایل صبح دستگیر شده اند.

این تظاهرات کمتر از دو ماه پس از شرکت گروه دیگری به رهبری سول در تظاهرات ضد تراجنسیتی‌ها در خارج از مجلس برگزار شد، حادثه‌ای که منجر به اعلام ممنوعیت سلام نازی‌ها توسط ایالت و شروع اعتراضات شد که منجر به مویرا دیمینگ، نماینده مجلس علیا شد. اخراج شدن از حزب لیبرال

ممنوعیت سلام نازی ها، که دولت اندروز اعلام کرده است در قوانینی که از نمایش نمادهای نازی ها جلوگیری می کند گنجانده شده است، هنوز به قانون تبدیل نشده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

گروه سیول در روز شنبه چندین بار مراسم ادای احترام را اجرا کردند، از جمله زمانی که توسط پلیس محاصره شده بودند و در حالتی نسبت به رسانه ها قرار داشتند.

سخنگوی پلیس ویکتوریا گفت که حضور گسترده پلیس در سراسر شهر وجود دارد.

تیم پاسخگویی به نظم عمومی و شعبه پلیس سوار از جمله منابع مورد استفاده بودند.

آسوشیتدپرس استرالیا در این گزارش مشارکت داشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …