داده ها نشان می دهد 92 حوزه انتخابیه در انگلیس حق پرسه زدن را ندارند | دسترسی به فضای سبز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

داده‌های جدید نشان می‌دهد که مردم به هیچ وجه حق ندارند در 92 حوزه انتخابیه در سراسر انگلستان پرسه بزنند، زیرا مبارزان خواستار کد دسترسی در فضای باز برای پیوند دادن مردم به طبیعت هستند.

هفته آینده، نمایندگان مجلس درباره «حق پرسه زدن»، یعنی توانایی قدم زدن قانونی و مسئولانه در حومه شهر، بدون گذاشتن هیچ اثری، بحث خواهند کرد. در حال حاضر، تنها 8 درصد از انگلستان دارای این نام است که مسیرهای ساحلی، کوه ها و جلگه ها را پوشش می دهد.

داده‌های گردآوری‌شده توسط مبارزان محیط‌زیست Guy Shrubsole و کمپین Right to Roam، حوزه‌هایی را با بیشترین – و کمترین – دسترسی آزاد در منطقه خود رتبه‌بندی کرده است.

حوزه‌های محافظه‌کار تمایل بیشتری به دسترسی آزادتر از حوزه‌های کارگری داشتند. حوزه انتخابیه نخست وزیر، ریشی سوناک، ریچموند در یورکشایر، از نظر مساحت زمینی که می توانید آزادانه در آن پرسه بزنید، از میان 533 کرسی انگلیسی در رتبه چهارم قرار دارد. حوزه انتخابیه رهبر حزب کارگر، کیر استارمر، هولبورن و سنت پانکراس، در رتبه 321 قرار دارد.

از 100 حوزه انتخابیه ای که بیشترین دسترسی را دارند، 91 حوزه محافظه کار، هفت حزب کارگر و دو حزب لیبرال هستند. از 100 حوزه انتخابیه با کمترین دسترسی، 70 حوزه کارگری، 29 حوزه حزب محافظه کار و یک حزب لیبرال هستند.

Penrith and the Border، یک حوزه انتخابیه محافظه کار که توسط نیل هادسون اداره می شود، با 111,370 هکتار (275,201 هکتار) وسیع ترین حق پرسه زدن را دارد. پس از آن، هگزام، که در اختیار همکارش محافظه کار گای اوپرمن، با 97495 هکتار (240915 هکتار) است، و سپس حوزه انتخابیه جولیان اسمیت، نماینده حزب محافظه کار، اسکیپتون و ریپون، با 76،028 هکتار (187،869 هکتار).

نقشه

117 حوزه انتخابیه در انگلستان با کمتر از یک هکتار زمین وجود دارد که عموم مردم حق پرسه زدن دارند.

کارولین لوکاس، نماینده سبز در غرفه برایتون، خواستار دسترسی آزاد به جنگل‌ها و کمربند سبز است که زمینی را برای پیاده‌روی در حومه شهر در اطراف مناطق شهری آزاد می‌کند، مناطقی که کمتر مناطقی با حق پرسه زدن در آنها وجود دارد. .

او گفت: «غوطه ور شدن ما در طبیعت و ارتباط صمیمانه ما با آن حیاتی است اگر بخواهیم مردم را تشویق کنیم که آن را بشناسند، دوستش داشته باشند و در نتیجه از آن محافظت کنیم. با این حال، این داده‌ها نشان می‌دهد که نه تنها بخش کوچکی از زمین‌ها و رودخانه‌های انگلیسی به‌طور قانونی در دسترس عموم هستند – بلکه مقدار کمی از دسترسی‌ها نیز به طور نابرابر در سراسر کشور توزیع شده است.

«دسترسی بیشتر و برابرتر عمومی به طبیعت فواید بسیاری دارد – برای اقتصاد ما، سلامت جسمی و روانی ما، و توانایی ما برای مقابله با شرایط اضطراری آب و هوا و طبیعت. زمان آن فرا رسیده است که حق پرسه زدن در انگلیس طولانی شود – و من از دولت می خواهم آن را اتخاذ کند.

دسترسی به طبیعت به طور نابرابر در سراسر انگلستان توزیع شده است. هفتاد و دو درصد از منطقه پیک، زمین دسترسی است، در مقایسه با تنها 0.6 درصد از کنت. تا همین اواخر، دارتمور تنها جایی در انگلستان و ولز بود که مردم در آن حق اردوگاه وحشی را داشتند – اما در ژانویه این حق پس از یک پرونده قضایی توسط یک مالک محلی از بین رفت.

کمپین‌ها خواستار چیزی گسترده‌تر از حق لوکاس برای پرسه زدن هستند. آنها اشاره می کنند که در 20 سال گذشته یک رویکرد موفق با الگوبرداری از اسکاتلند وجود داشته است. این حقوق عمومی برای دسترسی مسئولانه به بیشتر زمین و آب در اسکاتلند، مشروط به مجموعه‌ای از استثنائات – مانند خانه‌ها و باغ‌های خصوصی، زمین‌های بازی مدارس، مکان‌های نظامی و ساختمانی، و زمین‌هایی که محصولات در آن رشد می‌کنند، ایجاد کرد. مفاد آن شامل طیف گسترده ای از فعالیت های تفریحی، از پیاده روی گرفته تا دوچرخه سواری، کمپینگ، شنا و اسب سواری است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

Shrubsole گفت: «حق عموم برای دسترسی به طبیعت در انگلستان بسیار نابرابر است. نه تنها حق ما برای پرسه زدن فقط 8 درصد از کشور را پوشش می دهد، بلکه بیشتر آن از محل زندگی اکثر مردم دور است. 92 حوزه انتخابیه در انگلستان وجود دارد که اصلاً حق پرسه زدن ندارند.

“بهترین راه برای حل این مشکل این است که انگلیس از اسکاتلند پیروی کند و برای یک حق دسترسی مسئولانه جدید که بیشتر زمین و آب را در بر می گیرد – با استثنائات معقولی مانند باغ های خصوصی و زمین هایی که محصولات در آن رشد می کنند و محدودیت های فصلی برای آنها قانون گذاری کند. سایت های حساس طبیعت

«قانون جدید حق پرسه زدن برای انگلستان باید با کد دسترسی جدید در فضای باز که مسئولیت‌های عمومی و مالکان زمین را مشخص می‌کند، پشتیبانی شود. این در 20 سال گذشته در اسکاتلند کار کرده است و ما امیدواریم همه احزاب سیاسی اکنون از انجام این کار در انگلیس حمایت کنند.

10 حوزه انتخابیه با بیشترین حق پرسه زدن (در هکتار)

 1. پنریث و مرز (111,370)
  نماینده مجلس: نیل هادسون، محافظه کار

 2. هگزام (97,495)
  نماینده مجلس: گای اوپرمن، محافظه کار

 3. اسکیپتون و ریپون (76,028)
  نماینده مجلس: جولیان اسمیت، محافظه کار

 4. ریچموند (یورکس) (62,4935)
  نماینده مجلس: ریشی سوناک، محافظه کار

 5. کوپلند (54,787)
  نماینده مجلس: ترودی هریسون، محافظه کار

 6. وست مورلند و لونزدیل (48,4135)
  نماینده پارلمان: تیم فارون، لیبرال دموکرات

 7. Berwick-upon-Tweed (43,663)
  نماینده مجلس: آن ماری ترولیان، محافظه کار

 8. اسقف اوکلند (34,918)
  نماینده مجلس: دهنا دیویسون، محافظه کار

 9. توریج و وست دوون (30,295)
  نماینده مجلس: جفری کاکس، محافظه کار

 10. دورهام شمال غربی (26599)
  نماینده مجلس: ریچارد هولدن، محافظه کار

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …