فرماندار کارولینای شمالی محدودیت‌های سقط جنین را وتو می‌کند و مرحله نهایی را لغو می‌کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فرماندار دموکرات کارولینای شمالی قصد دارد قانونی را که تقریباً تمام سقط جنین‌ها را پس از 12 هفته بارداری ممنوع می‌کند وتو کند.

توسطهانا شوئنبام و گری دی رابرتسون آسوشیتدپرس

رالی، NC — فرماندار دموکرات کارولینای شمالی روز شنبه قانونی را وتو خواهد کرد که تقریباً تمام سقط جنین ها را پس از 12 هفته بارداری ممنوع می کند و یک هفته تلاش برای ایجاد مخالفت کافی برای جلوگیری از اقدام جمهوری خواهان را محدود می کند.

فعالان حقوق سقط جنین قصد دارند در میدانی در رالی در نزدیکی دفتر فرماندار روی کوپر و ساختمان قانونگذاری گرد هم آیند تا او این لایحه را وتو کند که همچنین وظایف بیشتری را بر عهده پزشکان، کلینیک های سقط جنین و زنانی که به دنبال این عمل هستند، می گذارد.

این وتو آزمون بزرگی را برای رهبران مجمع عمومی تحت کنترل حزب جمهوری‌خواه آغاز می‌کند تا پس از اینکه اخیراً اکثریت‌های اثبات‌شده وتو را در هر دو مجلس به دست آورده‌اند، رای لغو رای دهند.

کوپر، یکی از حامیان قوی حقوق سقط جنین، تا یکشنبه شب فرصت دارد تا بر اساس اقدامی که قانون فعلی ایالتی را که سقط جنین پس از هفته بیستم بارداری را ممنوع می کند، تشدید کند. رای گیری لغو ممکن است هفته آینده آغاز شود.

رأی‌گیری خط حزبی برای تصویب هفته گذشته در مجلس نمایندگان و سنا نشان داد که وتوی مورد انتظار کوپر می‌تواند مانع از تصویب این لایحه شود، اگر فقط یکی از جمهوری‌خواهانی که رأی مثبت داده است نظر خود را تغییر دهد یا در جریان رأی‌گیری غایب باشد. بنابراین فرماندار این هفته را در راه صحبت در مورد جزئیات کمتر شناخته شده این لایحه گذراند و از ساکنان خواست تا بر قانونگذاران اصلی جمهوری خواه که در طول مبارزات انتخاباتی خود در سال گذشته نسبت به محدودیت های بیشتر ابراز تردید کردند، فشار وارد کنند.

جمهوری خواهان این اقدام را به عنوان یک تغییر میانه در قوانین ایالتی سقط جنین پس از ماه ها مذاکره خصوصی بین اعضای جمهوری خواه مجلس نمایندگان و سنا مطرح کرده اند. این قانون استثناهایی را به ممنوعیت 12 هفته ای اضافه می کند و محدودیت را تا 20 هفته برای تجاوز جنسی و زنای با محارم و تا 24 هفته برای ناهنجاری های “محدود کننده زندگی” جنین افزایش می دهد.

اما کوپر بارها گفته است که جزئیات مندرج در لایحه 47 صفحه‌ای نشان می‌دهد که این اقدام یک مصالحه معقول نیست و در عوض به شدت حقوق باروری را از بین می‌برد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …