اوکراین تصاویری از دوربین های کلاه ایمنی نیروهای ویژه از نبرد برای باخموت منتشر می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

اوکراین تصاویری از دوربین های کلاه ایمنی از نیروهای ویژه خود در پاکسازی موقعیت روسیه در باخموت منتشر کرده است. کی‌یف می‌گوید که دشمن را متوقف کرده و آن را عقب رانده است، رئیس‌جمهور زلنسکی به مردمش گفت که روس‌ها از نظر ذهنی برای شکست آماده هستند.

فرماندهان ارتش اوکراین روز جمعه گفتند که سربازان آنها در صحنه طولانی ترین و خونین ترین نبرد جنگ، برای شهر باخموت در شرق، قلمرو بیشتری را از نیروهای روسیه پس گرفته اند، اما مشخص نیست که آیا این آغازی باشد که مدت ها مورد انتظار کیف بود. ضد حمله

در حادثه‌ای جداگانه، راکت‌های اوکراینی با دو برد به ساختمان‌های اداری دو شرکت منحل‌شده در لوهانسک تحت اشغال روسیه در شرق اصابت کردند.

در همین حال، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای اوکراینی حملات خود را در شمال منطقه باخموت افزایش داده اند و در عین حال گمانه زنی های وبلاگ نویسان ارتش روسیه مبنی بر دستیابی نیروهای کی یف به “پیشرفت های دفاعی” را رد کرده اند.

به گفته فرماندهان تیپ سوم هجومی جداگانه اوکراین، یک واحد نیروهای ویژه که رهبری حمله را بر عهده داشت، دو کیلومتری از خاکی که نیروهای اوکراینی در جنوب باخموت این هفته پس گرفتند، یک دستاورد قابل توجه است و از یک زنجیره تامین مهم محافظت خواهد کرد. فیلم دوربین کلاه ایمنی یکی از سربازانش.

رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، گفت که روز جمعه با فرماندهان ارشد نظامی دیدار کرد و خاطرنشان کرد که ژنرال الکساندر سیرسکی گزارش داد که نیروهایش “دشمن را متوقف کردند و حتی او را در برخی جهات عقب راندند.”

زلنسکی در سخنرانی شبانه خود خطاب به مردم اوکراین از نیروهای خود تمجید کرد و به روحیه ضعیف نیروهای روسی اشاره کرد.

وی گفت: اشغالگران از قبل آمادگی ذهنی برای شکست دارند. ما باید هر روز به آنها فشار بیاوریم تا حس شکست آنها به عقب نشینی، اشتباهات و باخت آنها تبدیل شود.»

هانا مالیار، معاون وزیر دفاع، روز جمعه در بیانیه‌ای در تلگرام با تکرار اظهارات فرماندهان نظامی در اوایل این هفته، تأیید کرد که نیروهای اوکراینی در اطراف باخموت پیشروی کرده‌اند.

در واشنگتن، جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت که ایالات متحده ارزیابی کرده است که باخموت همچنان منطقه مورد مناقشه است.

کربی گفت: «اوکراینی‌ها از دفاع خود از باخموت دست برنداشته‌اند و روس‌ها نیز از تلاش‌های خود برای تصرف باخموت دست برنداشته‌اند». “هر روز، خطوط رفت و برگشت عوض می شود. منظورم این است که گاهی اوقات بلوک به بلوک.”

ایالات متحده معتقد است که باخموت دارای ارزش استراتژیک محدودی است، اما روسیه تلفات عظیمی از نیروها و تسلیحات را در نبرد برای شهر سابق معدن نمک جذب کرده است.

یوگنی پریگوژین، مالک میلیونر پیمانکار نظامی خصوصی روسیه واگنر که منتقد مکرر ارتش روسیه است، مجدداً ارتش روسیه را به دلیل از دست دادن زمین در اطراف باخموت و افشای نیروهایش در حال نبرد برای شهر مورد انتقاد قرار داد.

پریگوژین روز جمعه در یک بیانیه ویدئویی گزارش وزارت دفاع روسیه را به سخره گرفت که مدعی شد نیروهای این کشور برای اتخاذ مواضع مطلوب تری دوباره سازماندهی شده اند و گفت که آنها عملاً فرار کردند و “جناح های ما در حال فروپاشی هستند.”

او هشدار داد که نیروهای اوکراینی ارتفاعات کلیدی در اطراف شهر را بازپس گرفته اند و به طور موثر راه ارتباطی کلیدی باخموت را باز کرده اند. پریگوژین بار دیگر رهبری نظامی را به امتناع از ارائه مهمات کافی به واگنر متهم کرد.

پریگوژین خطاب به رهبران نظامی روسیه گفت: “شما باید فورا از دروغ گفتن دست بردارید.” اگر فرار کردید، باید خطوط دفاعی جدیدی آماده کنید.»

پریگوژین – که به نظر می رسد از انتقادات شدید برای تحت فشار قرار دادن کرملین برای حمایت بیشتر و ارتقای جایگاه خود استفاده می کند – ادعا کرد که شکست وزارت دفاع در حفاظت از جناحین واگنر به منزله خیانت بزرگ است و می تواند منجر به “تراژدی بزرگ” برای روسیه شود.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع، ظاهرا با رد ادعای ترک پریگوژین، گفت که یگان‌های هوابرد روسیه همچنان از نیروهای زمینی حمایت می‌کنند تا «تلاش‌های نیروهای مسلح اوکراین برای ضدحمله در جناح‌ها را متوقف کنند».

مؤسسه مطالعات جنگ، یک اندیشکده مستقر در واشنگتن، توضیح داد که این جدال “بازتابی از افزایش وحشت در فضای اطلاعاتی روسیه در مورد گمانه زنی ها در مورد برنامه ریزی شده ضد حمله اوکراین است.” این بیانگر افزایش نگرانی در میان رهبران واگنر و وزارت دفاع روسیه و همچنین “بازتاب راهنمایی های کرملین برای جلوگیری از کم اهمیت جلوه دادن موفقیت های اوکراین” است.

مقامات نظامی اوکراین گمانه زنی ها مبنی بر اینکه جنگ و حرکت رو به جلو در باخموت نشان می دهد که ضد حمله پیش بینی شده آن در حال انجام است را رد کرده اند. زلنسکی در سخنانی که روز پنجشنبه پخش شد گفت که کیف به دلیل کمبود سلاح های غربی کافی، کمپین را به تعویق می اندازد. برخی این اظهارنظرها را طوری طراحی کردند که روسیه را در مورد اقدام بعدی اوکراین حدس بزند.

زلنسکی عصر جمعه در خطاب به ملت گفت سلاح های بیشتری «برای شکست متجاوز و بازگرداندن صلح» می آیند.

به گفته یکی از فرماندهان گردان تهاجمی 1 از تیپ هجومی 3 جداگانه، دستاوردهای ارضی در نزدیکی کانال سیورسکی-دونتس، بین روستاهای ایوانیوسکه و کوردیومیوکا رخ داده است. او به شرطی صحبت کرد که طبق پروتکل نظامی اوکراین تنها با علامت تماس “رولو” به او اشاره شود.

او گفت: “این سر پل دشمن بود که آنها قصد داشتند در حملات آینده خود در امتداد کانال، در جهت کوستیانتینیوکا استفاده کنند.” ما باید دشمن را خنثی می کردیم و آنها را به آن طرف کانال می بردیم».

یکی دیگر از فرماندهان و یک سخنگوی نظامی نیز روایت او را تایید کردند.

Kostiantynivka بخشی از یک زنجیره لجستیک مهم است که به شهر کراماتورسک منتهی می شود.

رولو گفت که این دستاوردها به دنبال موفقیت‌های دیگری بود، از جمله یکی که یک جاده دسترسی در نزدیکی خرومووه، در شمال باخموت را ایمن کرد، و دیگری که به نیروهای اوکراینی اجازه داد مواضع از دست رفته در دانشکده صنعتی در داخل شهر باخموت را پس بگیرند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که حمله به جنوب باخموت با افزایش گزارش‌ها در عملیات تهاجمی اوکراین در نزدیکی شهر سولدار در روز پنجشنبه دنبال شد. این وزارتخانه اعلام کرد روسیه 26 حمله اوکراینی را که توسط بیش از 1000 سرباز انجام شده بود دفع کرد و افزود که در آن 40 تانک درگیر بوده است.

مبارزه آهسته و سخت برای باخموت برای هر دو طرف پرهزینه بوده است، به طوری که اوکراین به دنبال این است که روسیه را با وجود اهمیت استراتژیک حاشیه‌ای، از هرگونه دستاورد سرزمینی خود محروم کند. نیروهای اوکراینی در این شهر مستقر هستند، در حالی که نیروهای روسی از شمال، شرق و جنوب حمله می کنند.

بر اساس آمار دفتر رئیس جمهور اوکراین، در درگیری های دیگر از روز پنجشنبه، حداقل دو نفر کشته و 22 نفر دیگر در نقاط دیگر کشور زخمی شدند.

پاولو کیریلنکو، فرماندار دونتسک گفت که حمله روسیه به کراماتورسک، جایی که برخی از واحدهای نظامی اوکراین مستقر هستند، یک مدرسه و ساختمان مسکونی را ویران کرد. او گفت که گلوله باران روسیه به 11 شهر و روستا در منطقه اصابت کرد و 12 غیرنظامی کشته شدند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …