دیپلمات های روسی در استرالیا از پرداخت 90 هزار دلار جریمه رانندگی با قدمت 15 سال قبل خودداری می کنند | سیاست خارجی استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دیپلمات های روسی از پرداخت صدها جریمه سرعت معوقه، پارکینگ و رانندگی که قدمت بیش از 15 سال قبل دارد، امتناع کرده اند و همین امر باعث ناامیدی مقامات استرالیایی شده است که فقط می توانند مودبانه بخواهند به قوانین محلی احترام بگذارند.

اسناد آزادی اطلاعات به دست آمده توسط آبان نیوز استرالیا نشان می دهد که وزارت امور خارجه و تجارت (Dfat) با وجود درخواست های مکرر از دیپلمات ها برای احترام به قانون، تقریباً 90000 دلار از سفارت روسیه برای جریمه های مربوط به سال 2007 تعقیب می کند.

رئیس پروتکل دفات، ایان مک‌کانویل، در اواخر سال 2022 به سفیر روسیه، الکسی پاولوفسکی نامه نوشت و مودبانه از او خواست که جریمه‌ها را بپردازد و هشدار داد که تعداد تخلفات ممکن است به زودی طبق قوانین FOI علنی شود.

کانویل گفت: «همانطور که می‌دانید، ایمنی جاده‌ها یکی از نگرانی‌های مهم جامعه در استرالیا است.

ما همچنین خوشحال خواهیم شد که به کارکنان و وابستگان آنها در مورد مسئولیت آنها بر اساس ماده 41.1 کنوانسیون وین در مورد روابط دیپلماتیک برای احترام به قوانین و مقررات استرالیا یادآوری کنید.

مقامات خارجی در استرالیا مصونیت دیپلماتیک دارند و نمی توان آنها را به دلیل جرایم رانندگی و جریمه های معوق به دادگاه برد. اما مقامات جاده‌ای می‌توانند امتیازات منفی را صادر کنند و مجوزها را تعلیق کنند و دفت می‌تواند انتقال ثبت‌نام‌ها را تا زمان پرداخت جریمه متوقف کند.

این اسناد نشان می دهد که دیپلمات های روسی اکنون جریمه های معوق بیشتری نسبت به دیپلمات های سعودی دارند که پلیس کانبرا را با رانندگی گستاخانه و خطرناک در سال های اخیر خشمگین کردند.

اسناد نشان می دهد که صدها جریمه معوق صادر شده برای دیپلمات های سعودی دیگر وجود ندارد. این ممکن است به این دلیل باشد که به آنها پول پرداخت شده یا به این دلیل است که اگر دیپلمات های متخلف کشور را ترک کرده باشند، می توان تخلفات را پس گرفت.

در سال 2018، روزنامه کانبرا تایمز گزارش داد که یک دیپلمات سعودی در ساعت 2 بامداد با سرعت 135 کیلومتر در ساعت بدون مجوز معتبر از مقابل مجلس پارلمان عبور کرد، قبل از اینکه رفتار خود را ناشی از کمبود آنتی بیوتیک دانست. کریس کانن، سلف کانویل، واکنش خود را در آن زمان توصیف کرد: «خوشحال نیستم».

اسناد FOI نشان می دهد که نپال هنوز از سال 2007 دارای تخلفات ترافیکی برجسته است، در حالی که رومانی ده ها تخلف در سال های اخیر داشته است. اکثر سفارتخانه ها فقط تعداد انگشت شماری از تخلفات برجسته دارند.

کانویل همچنین به سفیران قبرس، چین، اندونزی، ایران، اسرائیل، مالزی، نپال، نیجریه، پاکستان، PNG، اردن، رومانی، عربستان سعودی، اسپانیا، ایالات متحده آمریکا، وانواتو، ونزوئلا، زیمبابوه، سودان، تایوان، تونگا نامه نوشت. ، امارات متحده عربی، افغانستان، الجزایر، بوتان و بریتانیا.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در برخی موارد، کانویل از سفیران خواست تا در مورد مسئولیت‌های دیپلمات‌ها در حین رانندگی در استرالیا مشورت کنند. اسناد نشان می دهد که در برخی موارد، این تأثیر کمی داشته است.

یک سخنگوی دولت ACT گفت که “هیچ راه قانونی برای بازپس گیری جریمه های پرداخت نشده از دیپلمات ها” ندارد.

سخنگو گفت: «با این حال، ما همه گزینه‌های موجود را تحت مفاد قانون حمل‌ونقل جاده‌ای ACT اعمال می‌کنیم و با Dfat برای اعمال کنوانسیون‌های دیپلماتیک برای بازیابی این مجازات‌ها در ارتباط هستیم».

موضوع مصونیت دیپلماتیک از زمانی که همسر یکی از کارمندان دولت آمریکا پسر نوجوانی را در بریتانیا هنگام رانندگی در سمت اشتباه جاده کشته است، مورد توجه بیشتر قرار گرفته است.

این زن از مصونیت دیپلماتیکی برخوردار بود که از طرف او توسط دولت ایالات متحده تایید شده بود و کشور را ترک کرد، که باعث شد خانواده پسر کمپینی را برای سه سال و نیم راه اندازی کنند تا او را در دادگاه بریتانیا ببینند.

برای اظهار نظر با سفارت روسیه تماس گرفته شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …