واقعیت جایگزین: دو مرگ کامبو جرقه جستجوی روح در پایتخت ضدفرهنگ استرالیا | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جاده به Mullumbimby مانند یک وعده اشاره می کند.

“مولوم” با درختان نخل و انبوه‌هایش و هوای کمی خشخاشش، مدت‌هاست که رویاپردازان و ایده‌آلیست‌هایی را به سوی خود کشیده است که به دنبال راه‌های دیگری برای بودن هستند. مردم به اینجا می آیند تا فرار کنند، خود را دوباره اختراع کنند، گذشته را دور بزنند، تا شفا پیدا کنند.

بخشی از منطقه رودخانه‌های شمالی استرالیا، که شامل نقطه توریستی خلیج بایرون است، مناطق داخلی اطراف آن به‌خاطر چشم‌اندازهای خیره‌کننده تپه‌ها و جنگل‌های بارانی مشهور است. نویسنده رابرت درو یک بار سعی کرد سایه های سبز را در منظره بشمارد و در 50 سالگی تسلیم شد.

رودخانه‌های شمالی که قبلاً به‌خاطر کمون‌های هیپی شهرت داشتند، برای دهه‌ها در مرکز ضد فرهنگ استرالیا بوده‌اند. حتی در حال حاضر با اعیانی شدن، تأثیرگذاران و رسیدن ثروت، که جامعه را به ثروتمند و فقیر تقسیم کرده است، در یک روز خوب هنوز هم می توانید چیزی نزدیک به سرخوشی در اینجا پیدا کنید.

اما در دو هفته گذشته، این منطقه با تحقیقات متوالی کرونایی در مورد دو مرگ مجزا و دلخراش افراد آسیب‌پذیر که به درمان‌های جایگزین پرداخته‌اند، مواجه شده است.

از نظر ارزش اسمی، ناتاشا لچنر و جراد آنتونوویچ بسیار متفاوت بودند. اما رشته‌های مشترکی که در زندگی آنها جریان داشت – و منجر به مرگ آنها شد – بسیار بود.

خیابان اصلی شهر مولومبیمبی با حاشیه‌های نخل
رودخانه‌های شمالی که قبلاً به‌خاطر کمون‌های هیپی شهرت داشتند، برای دهه‌ها در مرکز ضد فرهنگ استرالیا بوده‌اند. عکس: ناتالی گرونو/ آبان نیوز

لچنر در 8 مارس 2019 در 8 مارس 2019 در مراسمی با سم قورباغه آمازونیایی “کامبو” در مولومبیمبی در سن 39 سالگی درگذشت. آنتونوویچ همچنین تحت درمان با کامبو و همچنین مصرف آیاهواسکا – یک داروی روانگردان تولید شده از گیاهان آمازون – بود. جشنواره ای که در نزدیکی Kyogle با حضور حدود 60 نفر در 16 اکتبر 2021 برگزار شد.

لچنر و آنتونوویچ توسط کسانی که آنها را بهتر می شناختند به عنوان جویندگانی ملایم، دوست داشتنی، خلاق و روح نواز، علاقه مند به امور معنوی و کمک به دیگران توصیف شدند. آنها هر دو آشکارا مورد محبت و احترام خانواده و دوستان بودند و برای اعضای جامعه خود ارزش قائل بودند.

اما بازپرس ها شنیده اند که در زمان بیشترین نیاز خود، هر دو خود را در محاصره افرادی می بینند که قادر نیستند یا نمی خواهند برای کمک پزشکی که ممکن است آنها را نجات دهد، تماس بگیرند. زن ایرلندی شمالی و تمرین‌کننده کامبوی باتجربه که در مراسم پایانی کامبوی لشنر شرکت کرد، نه تنها تلفن نداشت، بلکه شماره‌ای را هم نمی‌دانست که در مواقع اضطراری شماره گیری کند.

جراد آنتونوویچ و ناتاشا لچنر
جراد آنتونوویچ و ناتاشا لچنر، سوژه‌های تحقیقات تاج‌شناسی مرتبط با کامبو. کامپوزیت: عرضه شده

شاهدان به پزشکی قانونی گفتند که آنتونوویچ را برای اولین بار پس از مراسم کامبو که حدود ساعت 10 صبح روز مرگش آغاز شد، در وضعیت نگران کننده ای دیدند. بسیاری از مردم شاهد وخامت اوضاع او با گذشت روز بودند. با این حال تا ساعت 11:30 شب به آمبولانس زنگ زده نشد و زمانی که امدادگران به محل دوردست رسیدند، او قبلاً آبی شده بود.

گلن آنتونوویچ به پزشکی قانونی مرگ پسرش گفت: “من معتقدم که پنهان کاری صورت گرفته است.” این که هیچ کمک پزشکی در دسترس نبود، هیچ کادر پزشکی وجود نداشت، هیچ اقدامی برای کاهش خطر وجود نداشت. من را به یاد پزشکان قدیمی در غرب وحشی انداخت، می دانید که یک بطری ارواح می فروشند و این همه چیز را درمان می کند.»

Mullumbimby “در طول سال ها بسیار قطبی تر شده است”

دم اسبی مردان و زنانی که در اوایل دهه 70 برای شروع آزمایش بزرگ ضد فرهنگ به رودخانه های شمالی آمده بودند، اکنون سفید شده است.

در سراسر “منطقه رنگین کمان” – اغلب بدون لباس – آنها غذا می کارند، خانه می ساختند، نوزادان در خانه به دنیا می آمدند، برای محیط زیست کمپین می کردند، سلامتی جایگزین و رقص ماه با ماری جوانا را تمرین می کردند.

با گذشت زمان، علاقه به تمرین‌های سلامتی و تندرستی به مربیان زندگی، کارگران تنفس، مدیتیشن، یوگا، متعادل‌سازی چاکراها، کریستال‌خوانی‌ها و شفابخش‌های شمنی تبدیل شده است.

“الف تا ض روش های بهداشتی [is] شارون شوستاک، فیلمساز، می‌گوید که فیلم‌های مستندش Mullumbimby Madness و Mullumbimby Magic نشان می‌دهند که چگونه شهر تغییر کرده است. “این منطقه افرادی را که به دنبال جایگزین هستند جذب می کند و از آنها حمایت می کند زیرا شما تقریباً می توانید هر کاری را که می خواهید انجام دهید. اکثر روش‌های درمانی اولیه در حال حاضر رایج هستند، مانند طب سوزنی و ماری‌جوانای پزشکی، اما برخی از آنها هنوز مورد سوال هستند.

آبان نیوز استرالیا این هفته با تعدادی از ساکنان محلی درباره صحنه درمان جایگزین صحبت کرد. نظرات آنها به دو تحقیقی که در حال حاضر در حال انجام است مربوط نمی شود.

عکاس جی پنفولد می گوید مولومبیمبی “در طول سال ها بسیار قطبی تر شده است”. همه چیز برای پنفولد که 15 سال در مولوم زندگی می کرد بسیار زیاد بود و 5 سال پیش 45 دقیقه از شمال به Murwillumbah فرار کرد. در حالی که هنوز تعداد زیادی “افراد معمولی که کاملاً عادی هستند و به محیط زیست اهمیت می دهند” وجود دارد، پنفولد می گوید که منطقه پر شده بود از “عجیب ها از همه جا، خودشیفته های معنوی، کسانی که به آنها حق داده می شود، واقعاً زشت”.

پنفولد می‌گوید: «اغلب مردم کمکی را که واقعاً نیاز دارند دریافت نمی‌کنند، زیرا به حرف‌های فروشنده روغن مار گوش می‌دهند که هیچ مدرکی ندارد. «این افراد از این روش‌های دارویی برای شکار افراد آسیب‌پذیر استفاده می‌کنند که می‌دانند با هزاران تن پول جدا می‌شوند. مثل یک حباب واقعا دیوانه است.»

هانس لاوجوی به دبیرستان در مولوم رفت و به مدت 15 سال سردبیر روزنامه مستقل محلی اکو بوده است. او می‌گوید: «من بسیاری از «معتمدان‌ها» را می‌شناسم که فقط زمان زیادی در اختیار دارند، کارگاه‌های بعدی کار می‌کنند.

هانس لاوجوی، سردبیر روزنامه بایرون بی اکو، در مقابل ساختمانی ایستاده است که نقاشی دیواری عصر جدید روی آن کشیده شده است.
هانس لاوجوی، سردبیر اکو، در مراسم آیهوااسکا در آمریکای جنوبی شرکت کرده است، اما برداشت او این است که شما آن را در آنجا انجام دهید، نه اینجا در استرالیا. عکس: ناتالی گرونو/ آبان نیوز

نه اینکه لاوجوی مخالف آزمایش باشد. او در مراسم آیهوااسکا در آمریکای جنوبی شرکت کرده است. «تصور من در مورد آن این است که شما این کار را انجام می دهید. اینجا انجامش نمیدی احساس می‌کردم خیلی خوش‌شانس بودم که رفتم و آن را به این شکل تجربه کردم، زیرا فقط باید بسیار مراقب باشید که با چه کسی درگیر می‌شوید.»

لاوجوی می‌گوید «همه جا آدم‌های خجالت‌آور و ارتکابی» از جمله آمریکای جنوبی وجود دارند. “در هر یک از این چیزها صداقت و درستکاری بسیار کم است. چه فردی که ادعا می کند یک شمن است یا یک سیاستمدار، همه آنها یک کار را انجام می دهند. همه آنها سعی می کنند خود را به گونه ای نشان دهند که به جواب رسیده اند. همه اینها فقط بلوف است، فقط تلاش برای جذب پول و فالوور و مسیحی شدن.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

جستجو برای جایگزین های درمانی: اما به چه قیمتی؟

هم لچنر و هم آنتونوویچ در سال‌های اخیر از بدعت‌های رایج‌تری اجتناب کرده بودند. اما در طول یک دوره نسبتا طولانی، هر دو تجربه مثبتی از خوردن مواد توهم‌زا و محرک‌های مختلف بومی آمریکایی داشتند. اینها شامل کامبو و آیاهواسکا بودند که هر دو به دلیل ایجاد استفراغ شدید معروف هستند.

در مراسم «کامبو»، پوست شرکت‌کننده را می‌سوزند و می‌تراشند و ترشحات قورباغه‌ی برگ غول‌پیکر آمریکای جنوبی (یا قورباغه میمون غول‌پیکر) را به زخم می‌مالند. طبق گفته اداره کالاهای درمانی استرالیا (TGA) کامبو هیچ مزیت دارویی ندارد و می تواند کشنده باشد. TGA آن را به عنوان سم برنامه 10 در رده “مواد خطرناکی برای سلامتی که ممنوعیت فروش، عرضه و استفاده را تضمین می کند” فهرست کرده است.

Ayahuasca یک دمنوش قوی است که از گیاهان در حال جوش حاوی ترکیب روانگردان N,N-Dimethyltryptamine (DMT) تهیه می شود. استفاده از آن در آمازون برای بیش از 1000 سال، می تواند منجر به توهمات قوی شود و در زمان های اخیر به طور فزاینده ای توجه علم اصلی را به خود جلب کرده است.

بنجامین گیلمور، پیراپزشک و فیلمساز سابق، می گوید که آیاهواسکا نباید شیطانی شود «زیرا بسیاری از مردم را شفا داده و به آنها کمک کرده است».

گیلمور که یک شهروند رودخانه شمالی است که فیلم جرگه او به عنوان بهترین فیلم خارجی زبان استرالیا در اسکار در سال 2018 انتخاب شد، اکنون به عنوان مشاور در «به حداقل رساندن آسیب مواد روانگردان» کار می کند.

او می‌گوید برخی از افراد به دلیل تجارب ضعیفشان با سیستم سلامت روان به داروهای روان‌گردان دسترسی دارند.

آنها خود درمانی می کنند زیرا مستاصل و نیازمند هستند.

هم کامبو و هم آیهواسکا در حال حاضر در استرالیا غیرقانونی هستند، اما گیلمور می گوید صدها نفر در سراسر کشور به دنبال درمان هستند. او می‌گوید داروهای روانگردان باید همراه با روان‌درمانی باشند، و این بر عهده TGA و کالج روان‌پزشکان سلطنتی استرالیا و نیوزلند است که در جهت قانونی کردن و تنظیم این درمان‌ها کار کنند، همانطور که اخیراً برای MDMA و سیلوسایبین انجام شده است.

او می‌گوید تا زمانی که قانون‌گذاری نشده باشد، «خودشیفتگی در این فضا قطعاً یک موضوع است». «این پدیده «شمن سفید» است. اما افراد بسیار ماهر، حرفه ای و متواضعی نیز وجود دارند که کار را به دلایل درست انجام می دهند و واقعاً به مردم کمک می کنند. پیمایش برای افرادی که به دنبال کمک هستند می تواند سخت باشد.»

لچنر و آنتونوویچ هر دو به دنبال این درمان‌ها بودند تا در سفرهای شفابخش به آنها کمک کنند، زیرا زندگی هر دو با جراحات ناتوان‌کننده تغییر کرده بود.

یک بیماری دژنراتیو کمر، لکنر را مجبور کرد آرایشگری را کنار بگذارد، حرفه ای که برای دنبال کردن آن مدرسه را ترک کرده بود. در سال 1997، آنتونوویچ مسافر یک تصادف اتومبیل بود که او را با هواپیما به بیمارستان منتقل کردند، هفته‌ها در کما بود و آسیب‌های جسمی و شناختی پایداری برایش به همراه داشت.

درمان ناپذیری بیماری‌هایشان باعث شد که هر دو به دنبال پاسخ باشند – خانواده لشنر در مورد چگونگی تلاش او از اقدامات مختلف، متعارف و عجیب، برای کاهش درد صحبت کردند. پدر آنتونوویچ و همچنین مردی که او با او رابطه ای پنج ساله داشت، در این بازجویی در مورد اینکه چگونه جستجوی آنتونویچ او را آسیب پذیر کرد صحبت کردند.

و با این حال، هر دو چیز زیادی برای زندگی داشتند. آنتونوویچ در حال صیقل دادن کتاب دوم خود و در یک رابطه عاشقانه بود. لچنر توسط دوست و هم خانه خوبش به عنوان کسی که عاشق یادگیری چیزهای جدید بود و آنقدر از دوستانش حمایت می کرد که او را به عنوان “خرس مامان” می شناختند توصیف شد.

که مرگ آنها – و برخی از واکنش ها به آن – را برای دوستان و خانواده هایشان سخت تر کرد.

در تحقیقات این هفته شنیده شد که شمن، لور سولاریس، که در حال اجرای خلوتگاهی بود که در آن آنتونوویچ خود را به استفراغ کشاند، در گفتگو با پاتریک سانتوچی، که در یک رابطه صمیمی پنج ساله با او قرار داشت، مرگ خود را “زیبا” توصیف کرد. آنتونوویچ.

برادر آنتونوویچ، کریستوفر، روز جمعه در تحقیقات پزشکی قانونی گفت که آخرین بار سه هفته قبل از مرگش با جراد صحبت کرده است.

برای اینکه خانواده در این بازجویی بشنوند که گفته می‌شود سازمان‌دهنده عقب‌نشینی که جاز در آن درگذشت، گفته بود که درگذشت جاز مراسم زیبایی بود، و چقدر زیبا بودن درگذشت او، شنیدن آن برای خانواده بسیار دلخراش بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …